Tworzenie stron internetowych

Prostki

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy www które przyciągną klientów w mieście Prostki. Zapewniemy szczegółowe podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Prostki - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Prostki" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Prostki warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Prostki" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Prostki" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Prostki i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Prostki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy wsi. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.
Prostki
Herb
Herb Prostek
Była restauracja Gasthaus „Karl Krüger” przy dawnej granicy niemiecko-polskiej[1]. Zwraca uwagę oryginalny bruk na drodze
Była restauracja Gasthaus „Karl Krüger” przy dawnej granicy niemiecko-polskiej[1]. Zwraca uwagę oryginalny bruk na drodze
Państwo  Polska
Województwo warmińsko-mazurskie
Powiat ełcki
Gmina Prostki
Sołectwo Prostki
Liczba ludności (2011) 3029[2]
Strefa numeracyjna (+48) 87
Kod pocztowy 19-335
Tablice rejestracyjne NEL
SIMC 0765688
Położenie na mapie województwa warmińsko-mazurskiego
Mapa lokalizacyjna województwa warmińsko-mazurskiego
Prostki
Prostki
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Prostki
Prostki
Ziemia53°41′56″N 22°25′58″E/53,698889 22,432778
Strona internetowa miejscowości

Prostki (niem. Prostken[3]) – duża wieś mazurska o charakterze małomiasteczkowym na terenach pojaćwieskich w Polsce, położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie ełckim, w gminie Prostki nad rzeką Ełk. Miejscowość jest siedzibą gminy Prostki.

Historia[edytuj]

Jak wskazują kroniki, miejscowość została założona na obszarze Prus Książęcych w 1432 roku, gdy osiedlili się tu trzej bracia Prostkowie: Jan, Kacper i Mikołaj. Od 1657 r. Prusy Książęce znajdowały się w unii z Brandenburgią, tworząc od 1701 r. Królestwo Prus, zaś od 1871 r. zjednoczone Niemcy.

Od założenia miejscowości do 1941 r. Prostki były niemal bez przerwy pruską miejscowością graniczną. Pozostałością tego faktu jest zachowany częściowo słup graniczny, ufundowany przez Albrechta Hohenzollerna w 1545 w miejscu, gdzie stykały się granice Prus, Korony i Litwy. Od 1807 roku przebiegała tu z kolei granica Prus z Księstwem Warszawskim, Rosją (od 1815 r.), Rzeczpospolitą Polską (od 1918 r.) i ZSRR (od 1939 r.).

W 1866 roku otwarta została linia kolejowa BiałystokGrajewoEłk (linia kolejowa nr 38), do 1870 przedłużona do Królewca. Wiązał się z tym okres szybkiego rozwoju miejscowości, zahamowany podczas I wojny światowej, a ponowiony i zintensyfikowany w okresie międzywojennym z inicjatywy niemieckich władz (elektrownia, teatr, 3 kina, kolejowe i drogowe przejście graniczne oraz inne obiekty).

Dzień przed rozpoczęciem niemieckiej inwazji na Związek Radziecki (22 czerwca 1941) miejscowość stała się jednym z pierwszych ognisk przygotowawczych do wojny. Dworzec został zamknięty dla cywili, a na nim zgrupowano liczne oddziały Rzeszy oraz Pociąg Pancerny PZ 3. W okresie II wojny światowej w pobliskich miejscowościach Bogusze i Kosówka znajdowały się niemieckie obozy: dla jeńców radzieckich, włoskich (wielu zginęło) oraz obóz przejściowy dla Polaków i Żydów.

Po zakończeniu działań wojennych na mocy ustaleń konferencji w Jałcie i Poczdamie o podziale wschodnich terytoriów Niemiec pomiędzy Polskę i ZSRR miejscowość znalazła się w granicach Polski. Wskutek zmiany granic miejscowość utraciła na swoim ekonomicznym znaczeniu. Rozebrano jeden tor z dwutorowej linii kolejowej Ełk – Prostki – Grajewo i liczne tory odstawcze w Prostkach. Obecnie na stacji w Prostkach istnieje tylko jeden peron z dwiema liniami torów.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa suwalskiego.

Obecnie na terenie miejscowości znajdują się między innymi:

Transport[edytuj]

Miejscowość położona jest przy drodze krajowej nr 65 (GołdapBobrowniki) i przy linii kolejowej BiałystokGłomno.

Sport[edytuj]

W Prostkach działa klub piłkarski KS Pojezierze Prostki, założony w roku 1960. Od sezonu 2014/15 występuje w Klasie okręgowej, grupie warmińsko-mazurskiej I. Mecze rozgrywa na Stadionie Leśnym w Prostkach, mogącym pomieścić 1000 osób.

Urodzeni w Prostkach[edytuj]

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. Archiwalna pocztówka.
  2. Strona polskawliczbach.pl
  3. Rozporządzenie Ministrów: Administracji Publicznej i Ziem Odzyskanych z dnia 12 listopada 1946 r. o przywróceniu i ustaleniu urzędowych nazw miejscowości (M.P. z 1946 r. Nr 142, poz. 262)
  4. Ochotnicza Straż Pożarna w Prostkach.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'