Tworzenie stron internetowych

Radunica

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony internetowe które przyciągną klientów w mieście Radunica. Zapewniemy profesjonalne podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i fachowe wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, kreatywnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Radunica - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Radunica" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Radunica warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Radunica" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Radunica" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Radunica i w całej Polsce!



Reklama internetowa - Marketing www

Chcesz aby Twoja strona/sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Radunica" lub "pewna firma Radunica" mogli trafić do twojej witryny? Poznaj ofertę Malinemarketing dla Radunica. Zyskaj profesionalneą reklamę i promocję dla Twojej firmy w Radunica.

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Radunica

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Radunica
Radunica
Państwo  Polska
Województwo pomorskie
Powiat gdański
Gmina Pruszcz Gdański
Liczba ludności (2014) 899
Strefa numeracyjna (+48) 58
Kod pocztowy 83-004
Tablice rejestracyjne GDA
SIMC 0169294
Położenie na mapie gminy Pruszcz Gdański
Mapa lokalizacyjna gminy Pruszcz Gdański
Radunica
Radunica
Położenie na mapie powiatu gdańskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu gdańskiego
Radunica
Radunica
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa lokalizacyjna województwa pomorskiego
Radunica
Radunica
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Radunica
Radunica
Ziemia54°16′47″N 18°39′23″E/54,279722 18,656389

Radunica (niem. Hundertmark) – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie gdańskim, w gminie Pruszcz Gdański na obszarze Żuław Gdańskich.

Historia[edytuj]

Radunica do końca II wojny światowej funkcjonowała jako wybudowanie o nazwie Heinrichsdorf (również Hundertmark; pańszczyźniana wieś Hundertmarksland), które sąsiadowało z innymi wybudowaniami – Heegewald (bez polskiego odpowiednika) i Großland (polska nazwa Rokitnica). Kronika Rokitnicy podaje, że w osadzie istniał wiatrak (podobnie w Großland).

Przed 1454 rokiem osada należała do komturii gdańskiej, a od 16 czerwca 1454 roku na mocy przywileju króla Kazimierza Jagiellończyka stała się częścią gdańskiego patrymonium wiejskiego i podlegała urzędowi ziemskiemu Żuława.

Najstarsza pisana wzmianka o przysiółku pochodzi z 8 maja 1585 roku ("stückeland die hundertmark genandt") i dotyczy rachunku za dzwony kościelne. Na mapie Żuław Wiślanych z 1599 roku w osadzie widoczny jest młyn wodny, o którym informacje zawarte są również w księdze sołtysiej z 1786 roku. Z 1660 roku istnieje wzmianka o sprzedaży gospodarstwa w Hundertmark. Informacje na temat osady z 1819 roku mówią, że do gruntu kościelnego w Rokietnicy należało 17 morgów.

W 1887 roku po reformie administracyjnej weszła w skład powiatu Danziger Niederung i podlegała obwodowi w Wocławach, gdzie znajdował się urząd stanu cywilnego i gminie wiejskiej w Rokitnicy. Kościół ewangelicki znajdował się w Rokietnicy, a katolicki w Świętym Wojciechu. W 1905 roku osadę zamieszkiwały 92 osoby. W 1920 roku znalazła się w granicach utworzonego Wolnego Miasta Gdańska, a we wrześniu 1939 roku została wcielona do Rzeszy.

W czasie wojny w pobliżu osady znajdowały się baraki filii obozu koncentracyjnego Stutthof służące więźniom zatrudnionym przez firmę Driksen i firmę Voss.

Obecnie wieś stanowi właściwie północne przedmieście Pruszcza Gdańskiego, od zachodu graniczy z osiedlem Święty Wojciech w gdańskiej dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce. W ostatnich latach nastąpił gwałtowny rozrost miejscowości, za sprawą licznie powstających domków jednorodzinnych. Z racji swojego położenia i braku połączenia drogowego z sąsiednim Gdańskiem jest to miejscowość szczególnie atrakcyjna dla osób szukających ciszy i spokoju. Do Radunicy można dojechać od strony Pruszcza Gdańskiego i od wsi Rokitnica, a także gdańską komunikacją miejską - autobusami linii 200, 205, 207, 232 i N5 wysiadając na przystanku Św. Wojciech-Radunica. Od 1 IX 2012 przez wieś przejeżdżają autobusy komunikacji gminnej linii nr 841 z Gdańska przez Przejazdowo, Rokitnicę, Pruszcz Gdański do Rusocina.

W pierwszej połowie 2011 roku wybudowano we wsi ścieżkę rekreacyjno-edukacyjną z ławeczkami i urządzeniami rekreacyjno-edukacyjnymi.

Również w 2011 roku rozpoczęto budowę tunelu pieszego pod torami kolejowymi o długości 60 m (z dojściami 120 m), szerokości 4,5 m oraz wysokości 2,5 m, który zastąpił istniejącą do tej pory kładkę nad torami. Zakończenie inwestycji o wartości 3,5 mln zł planowane było na połowę 2013 roku[1]. Ostatecznie tunel oddano do użytku przed końcem 2013 roku, a na początku lutego 2014 rozebrano kładkę nad torami.

W latach 1945-1998 miejscowość należała do województwa gdańskiego.

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. Trwa budowa tunelu pod torowiskiem w Radunicy. Inwestycja kosztuje PKP PLK 3,5 miliona zł http://pruszczgdanski.naszemiasto.pl/artykul/1284055,trwa-budowa-tunelu-pod-torowiskiem-w-radunicy-inwestycja,id,t.html dostęp 17.02.2012

Bibliografia[edytuj]

  • Dariusz Dolatowski: Gminne Strony. Zarys dziejów gminy Pruszcz Gdański do 1939 roku. Suwałki-Pruszcz Gdański: FFP AGNI, 2010, ​ISBN 978-83-60176-58-0​.
'