Tworzenie stron internetowych

Rudziniec

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy w internecie które przyciągną klientów w mieście Rudziniec. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Strona www jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Rudziniec - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Rudziniec" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Rudziniec warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Rudziniec" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Rudziniec" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Rudziniec i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Rudziniec

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Rudziniec
Rudziniec - Śluza na Kanale Gliwickim
Rudziniec - Śluza na Kanale Gliwickim
Państwo  Polska
Województwo śląskie
Powiat gliwicki
Gmina Rudziniec
Sołectwo Rudziniec
Wysokość 204[1] m n.p.m.
Liczba ludności (2008) 1 633
Strefa numeracyjna (+48) 032
Kod pocztowy 44-160
Tablice rejestracyjne SGL
SIMC 0221238
Położenie na mapie województwa śląskiego
Mapa lokalizacyjna województwa śląskiego
Rudziniec
Rudziniec
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Rudziniec
Rudziniec
Ziemia50°21′26″N 18°24′24″E/50,357222 18,406667

Rudziniec (niem. Rudzinitz[2]) – wieś sołecka w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie gliwickim, w gminie Rudziniec, siedziba gminy Rudziniec oraz nadleśnictwa Rudziniec. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa katowickiego. W miejscowości znajdują się 2 gniazda bociana białego[3]. Populacja wsi wynosi 1633 osoby[4]. Historycznie leży na Górnym Śląsku.

Przez wieś przechodzi szlak turystyczny czarny Szlak Wypoczynkowy[5].

Nazwa[edytuj]

W alfabetycznym spisie miejscowości z terenu Śląska wydanym w 1830 roku we Wrocławiu przez Johanna Knie miejscowość występuje pod obecnie używaną polską nazwą Rudziniec oraz niemiecką - Rudzinitz[6]. Ze względu na polskie pochodzenie nazwy w okresie narodowego socjalizmu Niemcy zmienili w 1936 zgermanizowaną nazwę Rudzinitz na nową, całkowicie niemiecką Rudgershagen[7]).

Historia[edytuj]

Wieś wzmiankowana w 1305 roku jako Rudno Małe. Na terenie wsi znaleziono kilka toporków z okresu neolitu.

W II połowie XIX wieku w miejscu tartaku powstała nad kanałem Kłodnickim huta stali Pielahütte (Huta Piła), w której w 1889 r. wykonano m. in. elementy stalowej konstrukcji kratownicowej dla Mostu Tumskiego we Wrocławiu. W ostatnich dniach III powstania śląskiego w Rudzińcu mieścił się sztab wojsk powstańczych.

Zabytki[edytuj]

Edukacja[edytuj]

Szkoły podstawowe:

Gimnazja:


Galeria[edytuj]

Zabytki Rudzińca
Rudziniec - Kościół św. Michała Archanioła
Rudziniec - Pałac
Rudziniec - Pomnik ofiar wojennych
Rudziniec - Kapliczka
Wnętrze kościoła

Przypisy

  1. Maps, Weather, and Airports for Rudziniec, Poland
  2. Józef Pilch, Leksykon zabytków architektury Górnego Śląska, Wydawnictwo Arkady, Warszawa 2008
  3. bociany
  4. Baza miejscowości, dostępna w portalu hoga.pl. [dostęp 9 października 2009].
  5. Gmina Rudziniec
  6. Johann Knie 1830 ↓, s. 648.
  7. Józef Pilch, Leksykon zabytków architektury Górnego Śląska, Wydawnictwo Arkady, Warszawa 2008

Bibliografia[edytuj]

  • Johann Knie: Alpabetisch, Statistisch, Topographische Uebersicht aller Dorfer, Flecken, Stadt und andern Orte der Konigl. Preus. Provinz Schliesen.... Breslau: Barth und Comp., 1830.
'