Tworzenie stron internetowych

Rychtal

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje wyzytówki online które przyciągną klientów w mieście Rychtal. Zapewniemy dokładne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Strona www jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Rychtal - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Rychtal" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Rychtal warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Rychtal" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Rychtal" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Rychtal i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Rychtal

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Rychtal
Herb
Herb Rychtala
Kościół Ścięcia św. Jana Chrzciciela
Kościół Ścięcia św. Jana Chrzciciela
Państwo  Polska
Województwo wielkopolskie
Powiat kępiński
Gmina Rychtal
Liczba ludności (2006) 1300
Strefa numeracyjna (+48) 62
Kod pocztowy 63-630
Tablice rejestracyjne PKE
SIMC 0208077
Położenie na mapie gminy Rychtal
Mapa lokalizacyjna gminy Rychtal
Rychtal
Rychtal
Położenie na mapie powiatu kępińskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu kępińskiego
Rychtal
Rychtal
Położenie na mapie województwa wielkopolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa wielkopolskiego
Rychtal
Rychtal
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Rychtal
Rychtal
Ziemia51°08′45″N 17°50′48″E/51,145833 17,846667
Kościół Ścięcia św. Jana Chrzciciela
Ratusz w Rychtalu

Rychtal (niem. do 1918 Reichthal) – wieś gminna w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie kępińskim. Jest siedzibą gminy Rychtal.

Opis[edytuj]

Niemiecka nazwa Reichtal oznacza bogatą dolinę. Po 1787 nastąpił szybki rozwój gospodarczy miasta.

Rychtal do 1920 roku znajdował się w powiecie namysłowskim w rejencji wrocławskiej na Dolnym Śląsku. W okresie międzywojennym w Polsce w granicach województwa poznańskiego (jako jedno z nielicznych na jego obszarze należących przed zaborami do ziem niemieckich, nie polskich), położenie w pobliżu granicy polsko-niemieckiej. Mieszkała tam duża mniejszość niemiecka. Rychtal posiadał prawa miejskie, jednak utracił je w 1934 roku. W okresie międzywojennym w miejscowości stacjonowała placówka Straży Granicznej I linii „Rychtal”[1].

W okolicach Rychtala (południowa część Krainy Wielkopolski) występuje sosna rychtalska. W pobliżu miejscowości znajduje się rezerwat przyrody Studnica. Istniała tutaj także fabryka organów Bacha. W Rychtalu jest XIX-wieczny ratusz, zabytkowy kościół pod wezwaniem męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela, publiczne przedszkole, Szkoła Podstawowa im. Bojowników o Wolność i Demokrację i Gimnazjum im. Karola Wojtyły.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa kaliskiego.

Zabytki[edytuj]

Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są[2]:

  • układ urbanistyczny (oraz warstwy archeologiczne), 1386-XIX
  • kościół parafialny pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, 1784-1785

Przypisy

  1. Marek Jabłonowski, Bogusław Polak: Polskie formacje graniczne 1918−1839. Dokumenty organizacyjne, wybór źródeł. T. II. Koszalin: Wydawnictwo Uczelniane Politechniki Koszalińskiej, 1999, s. 23. ISBN 83-87424-77-3.
  2. Rejestr zabytków nieruchomych woj. wielkopolskiego. Narodowy Instytut Dziedzictwa. [dostęp 30.9.2013]. s. 163.

Bibliografia[edytuj]

  • Wiesława Ptak, Maciej Oscenda, Andrzej Nolbert, Kocham Rychtal. Opowieść o miejscowości i parafii Rychtal od zarania dziejów do dnia dzisiejszego. Wydawnictwo Koronis, Bydgoszcz: Parafia Rzymskokatolicka, Rychtal 2006. ​ISBN 83-920674-9-5​.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'