Tworzenie stron internetowych

Rząska

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy internetowe które przyciągną klientów w mieście Rząska. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i fachowe wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Rząska - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Rząska" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Rząska warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Rząska" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Rząska" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Rząska i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Rząska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Rząska
Państwo  Polska
Województwo małopolskie
Powiat krakowski
Gmina Zabierzów
Liczba ludności (2013) 2344
Strefa numeracyjna (+48) 12
Kod pocztowy 30-199 Kraków
Tablice rejestracyjne KRA
SIMC 0343912
Położenie na mapie województwa małopolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa małopolskiego
Rząska
Rząska
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Rząska
Rząska
Ziemia50°05′50″N 19°50′25″E/50,097222 19,840278

Rząskawieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim, w gminie Zabierzów przy linii kolejowej 133 KrakówKatowice.

Integralne części miejscowości: Podkamyk, Za Gajem[1].

Historia[edytuj]

Pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z 1388 roku, wówczas właścicielami osady byli Sułek i Nawoj, rycerze z rodu Toporczyków, a także Mikołaj syn Salomona z Krakowa[2].

Wzmianka o wsi z 1523 roku: „Zygmunt I, król polski stwierdza, że Stanisław ze Sprowy, kasztelan żarnowski, wypożyczył 400 złotych od mniszek klasztoru św Agnieszki na Stradomiu i ubezpieczył pożyczkę na wsi Rząska”[3].

W latach 1975–1998 w województwie krakowskim.

Zabytki[edytuj]

Figury:

  • św. Jana Nepomucena z przełomu XVIII / XIX wieku,
  • Chrystus Ecce Homo i Matka Boska Bolesna z XVIII wieku.

Ochrona przyrody[edytuj]

Uroczysko w Rząsce, częściowo położone w Rząsce, a częściowo w gminie Kraków, zajmuje około 59 ha. Celem jego utworzenia była ochrona fiołka bagiennego – gatunku zagrożonego wyginięciem, który w roku 2001 został wpisany na listę Polskiej Czerwonej Księgi Roślin. Użytek chroni także pozostałość ekosystemów leśnych oraz wodnych na tym terenie.

Sport[edytuj]

Klub piłkarski LKS Wisła Rząska założony w 1925 roku.

Komunikacja[edytuj]

Do centrum wsi można dojechać autobusami aglomeracyjnymi obsługiwanymi przez MPK S.A. w Krakowie:

Na obrzeżu (Podkamycze, ul. Balicka) można dojechać autobusami aglomeracyjnymi:

Dojazd umożliwia również kolej poprzez przystanki kolejowe, znajdujący się na granicy z Rząską Kraków Mydlniki-Wapiennik, oraz zabierzowski Kraków Business Park.

Osoby związane z miejscowością[edytuj]

Mieszkańcami miejscowości są m.in.: Anna Dymna[4], Tomasz Frankowski. Czesław Dźwigaj ma w Rząsce pracownię rzeźbiarską[5].

Przypisy[edytuj]

Bibliografia[edytuj]

  • Marian Kornecki, Sztuka sakralna, Natura i kultura w krajobrazie Jury, Wydawnictwo Zarządu Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych, 1993.
  • Historia wsi
'