Tworzenie stron internetowych

Rzewnie

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje wyzytówki online które przyciągną klientów w mieście Rzewnie. Zapewniemy dokładne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Rzewnie - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Rzewnie" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Rzewnie warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Rzewnie" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Rzewnie" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Rzewnie i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Rzewnie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Rzewnie
Państwo  Polska
Województwo mazowieckie
Powiat makowski
Gmina Rzewnie
Liczba ludności (2011) 307[1][2]
Strefa numeracyjna 29
Kod pocztowy 06-225
Tablice rejestracyjne WMA
SIMC 0519950
Położenie na mapie gminy Rzewnie
Mapa lokalizacyjna gminy Rzewnie
Rzewnie
Rzewnie
Położenie na mapie powiatu makowskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu makowskiego
Rzewnie
Rzewnie
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa lokalizacyjna województwa mazowieckiego
Rzewnie
Rzewnie
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Rzewnie
Rzewnie
Ziemia52°50′05″N 21°20′24″E/52,834722 21,340000

Rzewniewieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim, w gminie Rzewnie.

W latach 1945-1954 roku siedziba wiejskiej gminy Sielc. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa ostrołęckiego.

Miejscowość jest siedzibą gminy Rzewnie.

W miejscowości znajduje się kościół, który jest siedzibą parafii św. Jacka. W strukturze kościoła rzymskokatolickiego parafia należy do metropolii białostockiej, diecezji łomżyńskiej, dekanatu Różan.

Historia[edytuj]

Nazwa wioski Rzewnie etymologicznie związana jest z nazwą, wielkiego obszarowo, lasu: Rzwień. Rozciągał się on na wschód od dolnej części Orzyca i pokrywał m.in. obszar dzisiejszej gminy rzewieńskiej. Wspomina się o nim w Metrykach księstwa mazowieckiego z początków XV w[3]. To samo źródło ( 1426 r. ) wymienia rzekę Łasę, która przepływała przez Rzewnie i pobliską Łaś.

Miejscowość (niegdyś Rzwin) pojawia się także w archiwalnych spisach diecezji płockiej z XVIII w. Wspomina się tam o przynależności wioski do ziemi i powiatu różańskiego jak również do tamtejszej parafii[4].

Na początku XIX w. Rzewnie wzmiankowane jest jako wieś i folwark. Administracyjnie miejscowość należała wówczas do gminy Sielc i w dalszym ciągu do parafii Różan. W 1827 r. wieś liczyła 16 domów i 131 mieszkańców. Według danych statystycznych z 1878 r. folwark Rzewnie swym obszarem obejmował 842 morgi[5].

Ciekawostki[edytuj]

W okolicach Rzewnia spadły największe okazy meteorytu Pułtuskiego[6].

Przypisy

  1. Strona polskawliczbach.pl
  2. GUS: Ludność - struktura według ekonomicznych grup wieku. Stan w dniu 31.03.2011 r.. [dostęp 2017-04-05].
  3. por. A.Wolf, Ziemia makowsko-różańska za książąt mazowieckich, w: Maków Mazowiecki i ziemia makowska, Warszawa 1984, s. 41
  4. Por. M. Grzybowski, Ziemia Makowska, Płock 1991r, s., 57.
  5. Różan w Słowniku geograficznym Królestwa Polskiego. T. X: Rukszenice – Sochacze. Warszawa, 1889.
  6. J. Biała, Meteoryt Pułtusk, największy deszcz meteorytów kamiennych, Warszawa 2008, s. 11.
'