Tworzenie stron internetowych

Skomlin

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje wyzytówki online które przyciągną klientów w mieście Skomlin. Zapewniemy szczegółowe podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i fachowe wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, kreatywnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Skomlin - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Skomlin" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Skomlin warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Skomlin" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Skomlin" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Skomlin i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Skomlin

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy wsi. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.
Skomlin
Kościół śś. Filipa i Jakuba w Skomlinie
Kościół śś. Filipa i Jakuba w Skomlinie
Państwo  Polska
Województwo łódzkie
Powiat wieluński
Gmina Skomlin
Liczba ludności (2014) 1 615[1]
Strefa numeracyjna (+48) 43
Kod pocztowy 98-346
Tablice rejestracyjne EWI
SIMC 0714107
Położenie na mapie województwa łódzkiego
Mapa lokalizacyjna województwa łódzkiego
Skomlin
Skomlin
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Skomlin
Skomlin
Ziemia51°10′16″N 18°23′16″E/51,171111 18,387778
Spichlerz z 1777 roku
Spichlerz z 1777 roku
Spichlerz z 1777 roku
Wejście do spichlerza

Skomlinwieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie wieluńskim, w gminie Skomlin. Na terenie wsi 21 pomników przyrody, przy drodze na łąki wielki głaz narzutowy. Miejscowość położona jest przy szosie z Byczyny do Wielunia.

Wieś królewska (tenuta) w powiecie wieluńskim województwa sieradzkiego w końcu XVI wieku[2].

Historia[edytuj]

Wieś jest położona w odl. 13 km od Wielunia w kierunku pd.-zach. Skomlin znany jest już od 1210 r., bowiem wtedy ofiarowano go klasztorowi cysterek z pobliskich Łubnic. Wieś założona była na planie owalnicy, wytyczonej wzdłuż traktu prowadzącego z Wielunia na Śląsk. Była własnością szlachecką, m.in. Zawadzkich, Bartochowskich i Bąkowskich.

W okresie międzywojennym w miejscowości stacjonowała placówka Straży Celnej II linii „Skomlin”[3].

W trakcie II wojny światowej okupacyjna administracja niemiecka zniemczyła nazwę miejscowości, najpierw w latach 1939-1943 na Kemmel, a w latach latach 1943-1945 na Schommeln.

W Skomlinie 17 stycznia 1947 r. Wojskowy Sąd Rejonowy z Łodzi skazał na śmierć dwie osoby z "bandy" Babinicza. Rozprawa ta miała na celu zastraszenie zwolenników PSL Stanisława Mikołajczyka przed sfałszowanymi wyborami do Sejmu Ustawodawczego, które odbyły się 19 stycznia 1947 r.

W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie sieradzkim.

Zabytki[edytuj]

Kościół św. Filipa i Jakuba z 1740 r., trójnawowy, z pozornym sklepieniem beczkowym[4]. Pod względem wyposażenia wnętrza należy do najciekawszych w Polsce drewnianych budowli barokowych. Zespół ołtarzy i ambona w stylu rokokowym. Na ścianach i sklepieniu polichromia z przedstawieniem siedmiu sakramentów – z 1776 r., malowana przez K. Więckowskiego. Ponadto we wsi spichlerz podworski z 1777 r., konstrukcji zrębowej, dwukondygnacyjny, kryty gontem. Na cmentarzu stoi murowana kaplica św. Barbary z XVIII w., przebudowana w 1916 r. Na ścianie kaplicy – tablica poświęcona pamięci ppor. Bąkowskiego z 9 p. ułanów małopolskich, który poległ w walce pod Żółtańcami 19 sierpnia 1920 r. i groby ofiar terroru hitlerowskiego.

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. Statystyka ludności. Urząd Gminy Skomlin. [dostęp 2014-11-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2014-11-01)].
  2. Województwo sieradzkie i województwo łęczyckie w drugiej połowie XVI wieku. Cz. 2, Komentarz, indeksy, Warszawa 1998, s. 66
  3. Kalendarz z szematyzmem funkcjonariuszy Straży Celnej na rok 1927. , s. 165, 1927. Nakładem Zarządu Internatu imienia dra Władysława Rasińskiego dla Dzieci Funkcjonariuszy Straży Celnej. 
  4. Kościół św. Filipa i Jakuba w Skomlinie. [dostęp 2014-11-01].

Bibliografia[edytuj]

  • A. Ruszkowski, Sieradz i okolice, Sieradz 2000.
  • S. Korboński, W imieniu Kremla, Paryż 1956 r., s. 54.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'