Tworzenie stron internetowych

Słaboszów

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony internetowe które przyciągną klientów w mieście Słaboszów. Zapewniemy wyjątkowe podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Słaboszów - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Słaboszów" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Słaboszów warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Słaboszów" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Słaboszów" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Słaboszów i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Słaboszów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Słaboszów
Kościół św. Mikołaja
Kościół św. Mikołaja
Państwo  Polska
Województwo małopolskie
Powiat miechowski
Gmina Słaboszów
Liczba ludności (2006) 340
Strefa numeracyjna (+48) 41
Kod pocztowy 32-218
Tablice rejestracyjne KMI
SIMC 0268642
Położenie na mapie województwa małopolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa małopolskiego
Słaboszów
Słaboszów
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Słaboszów
Słaboszów
Ziemia50°23′15″N 20°16′29″E/50,387500 20,274722
Strona internetowa miejscowości

Słaboszów – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie miechowskim, w gminie Słaboszów.

W 1595 roku wieś położona w powiecie ksiąskim województwa krakowskiego była własnością starosty chęcińskiego Piotra Myszkowskiego[1]. Do 1954 roku siedziba gminy Nieszków. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa kieleckiego. Integralna część miejscowości: Cyprianów[2].

Miejscowość jest siedzibą gminy Słaboszów.

We wsi znajduje się neogotycki, murowany kościół św. Mikołaja, zbudowany w latach 1854–1876 według projektu Henryka Marconiego, ufundowany przez miejscowego dziedzica Józefa Bzowskiego. Prace budowlane opóźnione przez wybuch powstania styczniowego dokończone zostały po śmierci fundatora przez jego żonę Katarzynę. Kościół konsekrował 11 lipca 1882 r. biskup Kuliński[3][4].

W Słaboszowie, w przedwojennym budynku szkoły powszechnej, w sierpniu 1944 roku, jeszcze przed wyzwoleniem został utworzony posterunek Ludowej Służby Bezpieczeństwa (która weszła w skład Armii Ludowej) na czele z komendantem Bronisławem Pilawskim ps. "Burza"[5].

Zabytki[edytuj]

Obiekty wpisane do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego[6].

  • zespół kościoła parafialnego pw. św. Mikołaja z 3. ćw. XIX w.,
    • kościół, 1854–1876,
    • dzwonnica,
    • cmentarz przykościelny,
    • plebania,
    • dom sióstr zakonnych.

Niedaleko miejscowości znajdowała się stacja kolejowa Słaboszów – nieistniejącego fragmentu obecnej Świętokrzyskiej Kolei Dojazdowej.

Przypisy

  1. Województwo krakowskie w drugiej połowie XVI wieku ; Cz. 2, Komentarz, indeksy, Warszawa 2008, s. 109.
  2. GUS. Rejestr TERYT
  3. Słaboszów - Kościół pw.św. Mikołaja (1854-1876) (pol.). [dostęp 2012-11-05].
  4. Władysław Burzawa: U św. Mikołaja w parafii Słaboszów. niedziela.pl. [dostęp 2013-06-07].
  5. Józef Bolesław Garas „Oddziały Gwardii Ludowej i Armii Ludowej 1942 – 1945” Wydawnictwo MON 1971 str. 393
  6. Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo małopolskie. 31 marca 2017; 7 miesięcy temu.
'