Tworzenie stron internetowych

Smardzewice

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony internetowe które przyciągną klientów w mieście Smardzewice. Zapewniemy profesjonalne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Strona www jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Smardzewice - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Smardzewice" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Smardzewice warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Smardzewice" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Smardzewice" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Smardzewice i w całej Polsce!



Reklama internetowa - Marketing www

Chcesz aby Twoja strona/sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Smardzewice" lub "pewna firma Smardzewice" mogli trafić do twojej witryny? Poznaj ofertę Malinemarketing dla Smardzewice. Zyskaj profesionalneą reklamę i promocję dla Twojej firmy w Smardzewice.

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Smardzewice

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Smardzewice
Smardzewice
Państwo  Polska
Województwo łódzkie
Powiat tomaszowski
Gmina Tomaszów Mazowiecki
Wysokość 185 m n.p.m.
Liczba ludności (2006) 1700
Strefa numeracyjna (+48) 44
Kod pocztowy 97-213
Tablice rejestracyjne ETM
SIMC 0553733
Położenie na mapie województwa łódzkiego
Mapa lokalizacyjna województwa łódzkiego
Smardzewice
Smardzewice
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Smardzewice
Smardzewice
Ziemia51°28′27,97″N 20°01′39,66″E/51,474436 20,027683

Smardzewicewieś w Polsce położone w województwie łódzkim, w powiecie tomaszowskim, w gminie Tomaszów Mazowiecki nad Zalewem Sulejowskim. 7 km od miasta Tomaszów Mazowiecki.[1]

W okolicy położony jest Ośrodek Hodowli Żubrów znajdujący się pod zarządem Kampinoskiego Parku Narodowego. Znane jest także Sanktuarium św. Anny oraz miejsce jej objawienia (ulica Wesoła, koło „sadzawki” – niedaleko kaplicy).

W Smardzewiciach znajdują się Tomaszowskie Kopalnie Surowców Mineralnych – „Biała Góra“ wydobywających kwarc, należacych do niemieckiej firmy Quarzwerke[2]

Jedno z wyrobisk odkrywkowych kopalń "Biała Góra" w Samrdzewicach

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa piotrkowskiego, zaś przed 1975 do województwa kieleckiego.

Historia wsi[edytuj]

W 1399, w księdze ziemskiej piotrkowskiej oznaczonej nr I, na karcie 21, został w gronie świadków wymieniony Marcin ze Smardzewic. Zapiska wspomniana tylko w jednym źródle historycznym i trudna do zweryfikowania, gdyż wszystkie księgi ziemskie piotrkowskie spłonęły w Warszawie podczas II wojny światowej. Pierwsza udokumentowana pisemna wzmianka o Smardzewicach pochodzi z 1412. W dokumencie dotyczącym rozgraniczenia dóbr kapituły włocławskiej od dóbr szlacheckich Trzebiatów i Błogie będących w posiadaniu cześnika sieradzkiego Dobiesława z Błogiego i Michała z Radoni, w gronie kilku wsi biskupich występują Smardzewice (Smargowicze). Południowo-wschodnią, prawobrzeżną granicę dóbr biskupich wyznaczył i dokument sporządził skarbnik powiatu opoczyńskiego Jaszko Radwański z pomocą woźnego sądowego tegoż powiatu, Łobody. Oblatowano go 21 maja 1412 w obecności dostojnych panów: sędziego Piotra z Widawy, podkomorzego Jakuba, podsędka sieradzkiego Świętosława, podsędka łęczyckiego Prandoty, Chebdy z Niewiesia, Stanisława z Drużbic oraz innych licznie zgromadzonych wiarygodnych,

W 1509 w Smardzewicach wzniesiony zostaje dwór biskupi w którym mieści się kaplica. Kapelanem jej zostaje mianowany w tym roku sekretarz kancelarii królewskiej Jan z Wolborza, po śmierci dotychczasowego kapelana Świętosława.

Według legendy i zapisków kościelnych w 1620 jednemu z gospodarzy Smardzewic objawiła się Święta Anna.

Na terenie wsi znajduje się zespół klasztorny franciszkanów z XVII wieku.

W 1974 uruchomiono elektrownię wodną „Smardzewice” na zaporze czołowej Zalewu Sulejowskiego.

Przez wieś przebiega szlak turystyczny niebieski pieszy Szlak Rekreacyjny Rzeki Pilicy.

W Smardzewicach 13 kwietnia 2013 odbył się zlot legendarnych amerykańskich samochodów Mustang organizowany przez Mustang Klub Polska. Impreza relacjonowana była przez telewizje TVN Turbo, TVP Łódź oraz przez lokalną telewizję TV Tomaszów Maz.

Zabytki[edytuj]

Według rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa[3] na listę zabytków wpisane są obiekty:

  • zespół klasztorny franciszkanów, nr rej.: 343 z 21.06.1967:
    • kościół pw. św. Anny, 1683-99, nr rej.: 461 z 28.02.1957
    • klasztor, obecnie plebania, 1 poł. XVIII w.
    • dzwonnica, 1722
    • kaplica, XVIII/XIX w.
    • ogrodzenie klasztoru z dwiema basztami, XVIII w.
  • Krzyż modrzewiowy z 1620 roku.
  • Replika XVII w. studni z bijącym źródłem

Osoby związane ze Smardzewicami[edytuj]

Przypisy

  1. Kalkulator odległości: Smardzewice - Tomaszów Mazowiecki, http://www.wyznaczanie-trasy.pl/planowanie-trasy
  2. Strona internetowa niemieckiego właściela kopalń „Biała Góra“ http://bialagora.quarzwerke.com/
  3. NID: Rejestr zabytków nieruchomych, województwo łódzkie. [dostęp 19 września 2008].

Linki zewnętrzne[edytuj]

'