Tworzenie stron internetowych

Stare Babice

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy online które przyciągną klientów w mieście Stare Babice. Zapewniemy wyjątkowe podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Stare Babice - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Stare Babice" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Stare Babice warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Stare Babice" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Stare Babice" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Stare Babice i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Stare Babice

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Stare Babice
Herb
Herb Starych Babic
Kościół w centrum Starych Babic
Kościół w centrum Starych Babic
Państwo  Polska
Województwo mazowieckie
Powiat warszawski zachodni
Gmina Stare Babice
Liczba ludności (2015-12-31) 2202[1]
Strefa numeracyjna 22
Kod pocztowy 05-082
Tablice rejestracyjne WZ
SIMC 0008964
Położenie wsi
Położenie wsi
Położenie na mapie gminy Stare Babice
Mapa lokalizacyjna gminy Stare Babice
Stare Babice
Stare Babice
Położenie na mapie powiatu warszawskiego zachodniego
Mapa lokalizacyjna powiatu warszawskiego zachodniego
Stare Babice
Stare Babice
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa lokalizacyjna województwa mazowieckiego
Stare Babice
Stare Babice
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Stare Babice
Stare Babice
Ziemia52°15′03″N 20°50′27″E/52,250833 20,840833
Stare Babice - Rynek

Stare Babicewieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie warszawskim zachodnim, w gminie Stare Babice.

Do 1952 roku miejscowość była siedzibą gminy Blizne. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa warszawskiego.

Miejscowość jest siedzibą gminy Stare Babice.

Komunikacja[edytuj]

Wieś znajduje się przy drodze wojewódzkiej nr 580 z Warszawy przez Leszno do Żelazowej Woli i Sochaczewa, 13 km na zachód od centrum Warszawy.

Stare Babice połączone są z Bemowem przez linie autobusowe 714, 719 i 729 oraz z Młocinami przez linię 712 obsługiwane przez ZTM. Na Rynku swoje krańce mają także linie komunikacji lokalnej L-6 i L18 łączące wieś z innymi miejscowościami w gminie. Przez Babice przebiega także trasa linii L-7, łącząca wieś z Ożarowem Mazowieckim oraz Łomiankami – od 2 stycznia 2012[2].

Historia[edytuj]

Na terenie wsi znaleziono grób z młodszej epoki kamienia (neolitu), cmentarzysko kultury przeworskiej (grobów jamowych), cmentarzysko kultury wejherowsko-krotoszyńskiej (grobów kloszowych), ślady osadnictwa kultury łużyckiej (epoki brązu i wczesnej epoki żelaza)[potrzebny przypis].

Najstarsze wzmianki o wsi pochodzą z 1400 roku, dotyczą Marcina Babicy podkomorzego warszawskiego[potrzebny przypis].

Średniowieczne Babice znajdowały się na zachód od dzisiejszego rynku na wzniesieniu przy strudze. W pierwszej połowie XVI wieku w Babicach istniał kościół drewniany, parafia i szkoła parafialna.

W 1728 zbudowany został murowany kościół fundacji kanclerza wielkiego koronnego Jana Sebastiana Szembeka; przebudowany w latach 1899-1902 wg projektu Józefa Piusa Dziekońskiego[3].

W 1827 wieś liczyła 26 domów, 266 mieszkańców, miejscowa parafia zaś 3098 wiernych. W tym samym roku, potomkowie rodu Babickich opuścili Babice i przeprowadzili się do guberni mińskiej, a kolejny właściciel, Jasieński, zginął w powstaniu styczniowym, a dwór do niego należący spłonął. Dobra babickie zostały podzielone na mocy carskiego ukazu.

Pod koniec XIX wieku powstały na tym terenie umocnienia Twierdzy Warszawa, a fort IIa na dzisiejszym Bemowie został nazwany Fortem Babice, a na dawnej drodze z Babic do Warszawy przez Groty powstał Fort Blizne (Fort III). W latach 20. XX wieku na terenie dawnego poligonu przy Forcie Babice powstała Transatlantycka Centrala Radiotelegraficzna, zniszczona w 1945. W 1939 przez Babice kilka razy przechodziła linia frontu w trakcie obrony Warszawy. W 1942 miała tam miejsce egzekucja 110 Żydów przywiezionych z getta warszawskiego.

Zabytki[edytuj]

Przypisy[edytuj]

  1. Dane statystyczne. Gmina Stare Babice. [dostęp 2016-09-14].
  2. ZTM Warszawa - informacje - Uruchomienie linii autobusowej L-7. [dostęp 2012-02-02].
  3. Słowniczek krajoznawczy wraz z najważniejszymi informacjami praktycznymi. W: Marek Dąbrowski, Roman Kościński, Zbigniew Kozłowski, Zygmunt Malinowski, Wiesław Szczepanek: Trasy kolarskie wokół Warszawy. Warszawa: Zakład Wydawniczo-Propagandowy PTTK, 1981, s. 63.

Bibliografia[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]

'