Tworzenie stron internetowych

Sułkowice

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy w internecie które przyciągną klientów w mieście Sułkowice. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Sułkowice - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Sułkowice" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Sułkowice warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Sułkowice" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Sułkowice" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Sułkowice i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Sułkowice

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy miasta. Zobacz też: wsie o tej nazwie.
Sułkowice
Ul. 1 Maja w Sułkowicach
Ul. 1 Maja w Sułkowicach
Herb Flaga
Herb Sułkowic Flaga Sułkowic
Państwo  Polska
Województwo  małopolskie
Powiat myślenicki
Gmina Sułkowice
gmina miejsko-wiejska
Aglomeracja krakowska
Burmistrz Piotr Pułka[1]
(od 2006)
Powierzchnia 16,46[2] km²
Populacja (30.06.2016)
• liczba ludności
• gęstość

6 552[3]
398,1 os./km²
Strefa numeracyjna
(+48) 12
Kod pocztowy 32-440
Tablice rejestracyjne KMY
Położenie na mapie województwa małopolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa małopolskiego
Sułkowice
Sułkowice
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Sułkowice
Sułkowice
Ziemia49°50′16″N 19°47′44″E/49,837778 19,795556
TERC
(TERYT)
1209074
SIMC 0952137
Urząd miejski
Rynek 1
32-440 Sułkowice
Strona internetowa
Widok na Sułkowice od strony północnej. W tle – Beskid Wyspowy

Sułkowicemiasto w woj. małopolskim, w powiecie myślenickim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Sułkowice.

Położenie[edytuj]

Sułkowice położone są w dolinie rzeki Harbutówki i w dolinach uchodzących do niej potoków: Jastrząbka, Lubianka i Jasieniczanka. Otaczają je cztery pasma wzgórz: Wzgórza Lanckorońskie, Pasmo Bukowca i Pasmo Barnasiówki należące do Pogórza Wielickiego oraz Pasmo Babicy należące do Beskidu Makowskiego[4][5]. Sułkowice są jednym z ośrodków miejskich aglomeracji krakowskiej.

Historia[edytuj]

Pierwsze wzmianki o Sułkowicach pochodzą z 1136 i 1245 roku. Od 1410 r. aż do drugiej połowy XVIII w. miejscowość wraz z pobliskimi wsiami stanowiła uposażenie starostwa niegrodowego w Lanckoronie. Zajęciem ludności początkowo było rolnictwo, później bujnie zaczęło rozwijać się kowalstwo. Sprzyjały temu warunki naturalne – występowanie rudy darniowej[6], oraz duże zalesienie obszaru, dzięki czemu dostępne były surowce potrzebne w procesie wytopu. Z czasem wyroby sułkowickich kowali stały się znane i cenione w całym kraju. W drugiej połowie XIX wieku w miejscowości działało ok. tysiąca kowali. Pod koniec XVIII w. nastąpiły ważne wydarzenia: W 1771 r. koło Harbutowic doszło do bitwy konfederatów barskich z wojskami rosyjskimi. Sześć lat później Sułkowice i okoliczne wsie zostały zakupione przez księżnę Franciszkę z Krasińskich. Pod koniec XIX w. dobra te trafiły do arcyksiążąt Rainera i Leopolda Habsburgów.

W dziejach Sułkowic tragicznie zapisały się lata ostatniej wojny. W 1943 roku doszło do pacyfikacji miejscowości, w której śmierć poniosło 26 osób. Za działalność w ruchu oporu miasto zostało odznaczone w 1977 r. Orderem Krzyża Grunwaldu III klasy. W 1969 r. Sułkowice otrzymały prawa miejskie, zaczynając tym samym nowy okres w historii.

W latach 1975–1998 miasto leżało w woj. krakowskim.

Opis miejscowości[edytuj]

Miasto ma 6434 mieszkańców (31 grudnia 2010)[7].

Sułkowice znane są z przemysłu metalowego. W przeszłości było ważnym ośrodkiem kowalstwa, które jest w nim obecnie do dzisiaj.

W mieście działa klub piłkarski Gościbia Sułkowice.

Kościoły i kaplice
  • Kościół parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa konsekrowany w 1964 r.
  • Kościółek św. Zofii z 1825 r. (odprawia się w nim mszę tylko w święto św. Zofii)
  • Kaplica Podwyższenia Krzyża Świętego z 1813 r., remontowana w latach 2004–2005 (msza tylko w niedzielę po Podwyższeniu Krzyża Św.)

Współpraca międzynarodowa[edytuj]

Gminy partnerskie:

Francja RonchampFrancja (od 2003)[8]
Włochy CuveglioWłochy (od 2010)[9]

Demografia[edytuj]

  • Piramida wieku mieszkańców Sułkowic w 2014 roku[3].


Piramida wieku Sulkowice.png

Zobacz też[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]


Przypisy

'