Tworzenie stron internetowych

Swędów

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony internetowe które przyciągną klientów w mieście Swędów. Zapewniemy wyjątkowe podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Swędów - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Swędów" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Swędów warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Swędów" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Swędów" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Swędów i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Swędów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Swędów
Państwo  Polska
Województwo łódzkie
Powiat zgierski
Gmina Stryków
Sołectwo Swędów
Liczba ludności (2006) ok. 1200
Strefa numeracyjna (+48) 42
Kod pocztowy 95-010
Tablice rejestracyjne EZG
SIMC 0416278
Położenie na mapie województwa łódzkiego
Mapa lokalizacyjna województwa łódzkiego
Swędów
Swędów
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Swędów
Swędów
Ziemia51°54′25″N 19°32′34″E/51,906944 19,542778

Swędówwieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie zgierskim, w gminie Stryków. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do ówczesnego województwa łódzkiego.

Znaczną część powierzchni wsi zajmują prywatne działki letniskowe należące do mieszkańców pobliskiej Łodzi, na stałe w Swędowie mieszka ok. 1000 mieszkańców. Na stacji w Swędowie zatrzymują się pociągi ŁKA relacji Łódź Kaliska-Łowicz Główny. W pobliżu Swędowa przebiega autostrada A2 (Autostrada Wolności). Działa tam również klub piłkarski – Huragan Swędów (obecnie A-klasa). W sołectwie znajduje się kościół p.w. Matki Bożej Jasnogórskiej oraz biblioteka.

Historia[edytuj]

Pierwsza zachowana wzmianka źródłowa pochodzi z 1386 r., gdzie wieś wymieniana jest jako Swandowo lub Swandowice. W 1576 r. stanowiła częściowo własność królewską i szlachecką leżącą w parafii szczawińskiej, w powiecie brzezińskim i województwie łęczyckim. W XIX wieku Swędów Królewski znalazł się w gminie Bratoszewice. W tym okresie wieś posiadała karczmę, młyn i szkołę. W czasie trwania powstania styczniowego w Swędowie miały w miejsce liczne starcia powstańcze. W 1921 r. Swędów składał się z jednej wsi, w której znajdowało się 25 budynków mieszkalnych, zamieszkałych przez 211 osób, z tego 102 kobiety. Zdecydowana większość deklarowała wyznanie ewangelickie (141 osób), znacznie mniej było katolików (58), zaś 2 mieszkańców było wyznania mojżeszowego. W okresie międzywojennym na terenie dzisiejszego sołectwa dominowali osadnicy niemieccy – 141 osób, narodowość polską deklarowało 68 osób, zaś żydowską 2. Po II wojnie światowej w Swędowie na miejsce wysiedlonych Niemców zaczęli osiedlać się repatrianci zza wschodniej granicy, a zwłaszcza z Litwy, Łotwy i Ukrainy. Pozostałością po ludności niemieckiej jest m.in. założony w 1887 r. i dobrze zachowany cmentarz ewangelicko-augsburski przy ulicy Głównej 22. W latach dwudziestych XX w. otworzono tu stację kolejową, która istniała do początku lat dziewięćdziesiątych. W połowie lat czterdziestych XX w. otworzono tu mleczarnię, która obecnie nie funkcjonuje. Wybudowano także dom strażacki, w którym w okresie letnim w każdą niedzielę prowadzony jest bar. W 1967 r. powstało Koło Gospodyń Wiejskich, które działa do dziś i liczy około 20 członków, zaś w 1958 r. utworzono Kółko Rolnicze działające do dziś i zrzeszające 35 członków. W 1986 r. wbudowano kamień węgielny pod kościół, zaś jego poświęcenie odbyło się 15 sierpnia 1989 r.[1]

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. Monografia miasta i gminy Stryków. Redakcja: mgr Mariusz Lamprecht, prof. dr hab. Tadeusz Marszał. Wydawca: WIST. ISBN: 978-83-929095-1-4

Linki zewnętrzne[edytuj]

'