Tworzenie stron internetowych

Szemud

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony internetowe które przyciągną klientów w mieście Szemud. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Szemud - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Szemud" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Szemud warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Szemud" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Szemud" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Szemud i w całej Polsce!



Reklama internetowa - Marketing www

Chcesz aby Twoja strona/sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Szemud" lub "pewna firma Szemud" mogli trafić do twojej witryny? Poznaj ofertę Malinemarketing dla Szemud. Zyskaj profesionalneą reklamę i promocję dla Twojej firmy w Szemud.

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Szemud

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Szemud
Herb
Herb Szemuda
Państwo  Polska
Województwo pomorskie
Powiat wejherowski
Gmina Szemud
Liczba ludności (30.09.2011) 1835[1]
Strefa numeracyjna (+48) 58
Kod pocztowy 84-217[2]
Tablice rejestracyjne GWE
SIMC 0175449
Położenie na mapie gminy Szemud
Mapa lokalizacyjna gminy Szemud
Szemud
Szemud
Położenie na mapie powiatu wejherowskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu wejherowskiego
Szemud
Szemud
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa lokalizacyjna województwa pomorskiego
Szemud
Szemud
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Szemud
Szemud
Ziemia54°29′12″N 18°13′32″E/54,486667 18,225556

Szemud (dodatkowa nazwa w j. kaszub. Szëmôłd) – duża wieś kaszubska położona w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim, w gminie Szemud przy drodze wojewódzkiej nr 224.

Wieś królewska w powiecie gdańskim województwa pomorskiego w II połowie XVI wieku[3]. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa gdańskiego.

Miejscowość jest siedzibą gminy Szemud oraz parafii rzymskokatolickiej, należącej do dekanatu Kielno, archidiecezji gdańskiej.

Części wsi[edytuj]

Integralne części wsi Szemud[4][5]
SIMC Nazwa Rodzaj
1015400 Firoga część wsi
1015593 Lesiniec część wsi
1015601 Leśna Góra część wsi
1015630 Mercerstwo część wsi
1015653 Moczydła część wsi
1015848 Załączne część wsi

Historia[edytuj]

Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z 1311 r. W XVI i XVII w. wieś dzierżawili gdańscy patrycjusze: rodziny Ferberów i von der Linde, a po nich rodziny Wejherów i Łebińskich. Dawniej nazwa brzmiała Szynwałd. Do szkoły katolickiej w 1887 r. uczęszczało 146 dzieci. Parafia w 1890 r. liczyła 1454 osoby. Nazwa niemiecka z okresu zaboru i okupacji - Schönwald. W czerwcu 1944 r. członkowie "Gryfa Pomorskiego" zabili niemieckiego leśniczego Scharfa z Kamienia (Steinkrug). W odwecie Niemcy rozstrzelali w okolicy 20 zakładników spośród miejscowych, w tym Jana Libona, partyzantów z oddziału TOW "Gryf Pomorski", dowodzonego przez ppor. rez. WP Alfreda Loepera, którzy jako ranni dostali się do niewoli pod Koleczkowem 29 lutego 1944 r. Byli więzieni w KL Stutthof, skąd dowieziono ich na miejsce egzekucji.

Miejscowy kościół pochodzi z XVIII wieku. Wewnątrz znajduje się barokowa kropielnica, a na ścianie zewnętrznej - epitafium gdańskiego patrycjusza Kacpra Uberfelda z przełomu XVI i XVII wieku.

Zobacz też[edytuj]



Przypisy

  1. Strategia rozwoju społeczno-gospodarczego Gminy Szemud (pol.). Urząd Gminy Szemud. [dostęp 2015-01-31].
  2. Oficjalny Spis Pocztowych Numerów Adresowych poprzez wyszukiwarkę. Poczta Polska S.A., styczeń 2013. [dostęp 2015-03-26].
  3. Mapy województwa pomorskiego w drugiej połowie XVI w. : rozmieszczenie własności ziemskiej, sieć parafialna / Marian Biskup, Andrzej Tomczak. Toruń 1955, s. 89.
  4. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części (Dz.U. z 2013 r. poz. 200)
  5. TERYT (Krajowy Rejestr Urzędowego Podziału Terytorialnego Kraju). Główny Urząd Statystyczny. [dostęp 18.11.2015].
'