Tworzenie stron internetowych

Tarczyn

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy w internecie które przyciągną klientów w mieście Tarczyn. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Strona www jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Tarczyn - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Tarczyn" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Tarczyn warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Tarczyn" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Tarczyn" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Tarczyn i w całej Polsce!



Reklama internetowa - Marketing www

Chcesz aby Twoja strona/sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Tarczyn" lub "pewna firma Tarczyn" mogli trafić do twojej witryny? Poznaj ofertę Malinemarketing dla Tarczyn. Zyskaj profesionalneą reklamę i promocję dla Twojej firmy w Tarczyn.

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Tarczyn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy miasta. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.
Tarczyn
Tarczyn z lotu ptaka, (2006)
Tarczyn z lotu ptaka, (2006)
Herb
Herb Tarczyna
Państwo  Polska
Województwo  mazowieckie
Powiat piaseczyński
Gmina Tarczyn
gmina miejsko-wiejska
Prawa miejskie 1353-1870, 2003
Burmistrz Barbara Galicz
Powierzchnia 5,23[1] km²
Wysokość 140 m n.p.m.
Populacja (30.06.2016)
• liczba ludności
• gęstość

4 079[2]
779,9 os./km²
Strefa numeracyjna
+48 22
Kod pocztowy 05-555
Tablice rejestracyjne WPI (do 2002 r. włącznie: WGR)
Położenie na mapie powiatu piaseczyńskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu piaseczyńskiego
Tarczyn
Tarczyn
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa lokalizacyjna województwa mazowieckiego
Tarczyn
Tarczyn
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Tarczyn
Tarczyn
Ziemia51°58′49″N 20°50′01″E/51,980278 20,833611
TERC
(TERYT)
1418064
SIMC 0009478
Urząd miejski
Juliana Stępkowskiego 17
05-555 Tarczyn
Strona internetowa

Tarczynmiasto w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Tarczyn. Do 1954 siedziba wiejskiej gminy Komorniki. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa warszawskiego. Był miastem duchownym[3].

Przez miasto przepływa Tarczynka, niewielka rzeka dorzecza Wisły, lewy dopływ Jeziorki. Według danych z 31 grudnia 2012 miasto miało 4121 mieszkańców.

Miasto kolegiaty Św. Jana w Warszawie w drugiej połowie XVI wieku[4].

Demografia[edytuj]

  • Piramida wieku mieszkańców Tarczyna w 2014 roku [2].


Piramida wieku Tarczyn.png

Dane ogólne[edytuj]

Urząd Miejski w Tarczynie
Kościół nocą
Fontanna na rynku

Prawa miejskie uzyskał w 1353. Po upadku powstania styczniowego w 1870 Tarczyn utracił je, a odzyskał 1 stycznia 2003, po 134 latach. W tym samym roku odłączył się od powiatu grójeckiego i przyłączył do piaseczyńskiego.

W Tarczynie znajduje się kościół z XVI w., pw. św. Mikołaja, zbudowany w stylu gotyckim. W 1898 uruchomiono kolejkę wąskotorową łączącą Tarczyn z Grójcem i Warszawą, w 1953 kolej normalnotorową do Skierniewic. Znajdowała się tu siedziba firmy „Perffetii van-melle” produkująca m.in. cukierki Mentos.

Z Tarczynem związana jest m.in. Irena Sendlerowa (1910–2008), mieszkanka tego miasta w latach międzywojennych, która podczas II wojny światowej uratowała z getta warszawskiego ok. 2500 dzieci żydowskich. I. Sendlerowa – odznaczona m.in. Orderem Orła Białego, medalem „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata” i Orderem Uśmiechu. Była zgłoszoną polską kandydatką do Pokojowej Nagrody Nobla. W połowie 2007 władze samorządowe gminy Tarczyn przyznały I. Sendlerowej wyróżnienie Honorowy Obywatel Miasta Tarczyna.

Gmina Tarczyn to miejsce posiadające liczne atrakcje, np. wspomniany gotycki kościół pw. św. Mikołaja w Tarczynie, modrzewiowy kościółek z 1538 w Rembertowie, lasy Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, unikalne ekosystemy Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, stadniny koni, kursującą kolejkę wąskotorową z XIX wieku oraz bazę turystyczną. Najcenniejszym miejscowym zabytkiem techniki jest opisana wyżej kolejka wąskotorowa z końca XIX w., która stale przewozi turystów.

W latach 1997-2010 nagrywano tu serial Złotopolscy[potrzebny przypis].

Edukacja[edytuj]

  • Publiczne Liceum im. Ireny Sendlerowej w Tarczynie, ul. Księdza Czesława Oszkiela 1
  • Zespół Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie, ul. Szarych Szeregów 8
  • Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum im. Wojciecha Górskiego w Pamiątce, ul. A. i W. Górskich
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliana Stępkowskiego w Tarczynie, ul. J.Stępkowskiego 11

Transport[edytuj]

Przez miasto przebiega trasa międzynarodowa E-77 i linia kolejowa nr 12 ŁukówSkierniewice. W Tarczynie znajduje się stacja (czynna) wąskotorowej Grójeckiej Kolei Dojazdowej.

Wspólnoty wyznaniowe[edytuj]

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. Dane Głównego Urzędu Statystycznego: Ludność. Stan i struktura w przekroju terytorialnym (Stan w dniu 31 XII 2008 r.). [dostęp 1.10.2009].
  2. ab http://www.polskawliczbach.pl/Tarczyn, w oparciu o dane GUS.
  3. Polska XVI wieku, t. V Mazowsze, Warszawa 1895, s. 38.
  4. Mazowsze w drugiej połowie XVI wieku ; Cz. 2, Komentarz, indeksy, Warszawa 1973, s. 95.
  5. Dane według raportów wyszukiwarki zborów (www.jw.org) z 5 czerwca 2014.

Bibliografia[edytuj]

  • Jerzy Golański, Z dziejów Tarczyna, ROK w Tarczynie, ​ISBN 83-308607-0-8​.
  • Jerzy Golański, W dawnym Tarczynie, ATU ISBN, 83-915521-0-1.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'