Tworzenie stron internetowych

Trzebiel

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje wyzytówki online które przyciągną klientów w mieście Trzebiel. Zapewniemy wyjątkowe podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Trzebiel - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Trzebiel" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Trzebiel warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Trzebiel" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Trzebiel" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Trzebiel i w całej Polsce!



Reklama internetowa - Marketing www

Chcesz aby Twoja strona/sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Trzebiel" lub "pewna firma Trzebiel" mogli trafić do twojej witryny? Poznaj ofertę Malinemarketing dla Trzebiel. Zyskaj profesionalneą reklamę i promocję dla Twojej firmy w Trzebiel.

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Trzebiel

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Trzebiel
Herb
Herb Trzebiela
Państwo  Polska
Województwo lubuskie
Powiat żarski
Gmina Trzebiel
Liczba ludności (2009) 1347[1]
Strefa numeracyjna (+48) 68
Kod pocztowy 68-212
Tablice rejestracyjne FZA
SIMC 0916029
Położenie na mapie gminy Trzebiel
Mapa lokalizacyjna gminy Trzebiel
Trzebiel
Trzebiel
Położenie na mapie powiatu żarskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu żarskiego
Trzebiel
Trzebiel
Położenie na mapie województwa lubuskiego
Mapa lokalizacyjna województwa lubuskiego
Trzebiel
Trzebiel
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Trzebiel
Trzebiel
Ziemia51°38′09″N 14°48′59″E/51,635833 14,816389

Trzebiel (tuż po wojnie Trebuła[2], niem. Triebel, dlnłuż. Trjebule lub Trjebul, 1945-46 Trąby) – wieś (dawniej miasto) i siedziba gminy w województwie lubuskim, w powiecie żarskim. Liczy około 1,4 tys. mieszkańców. Leży około 5 km od granicy z Niemcami, przy drodze krajowej nr 12 i 18, przyszłej autostradzie A18.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa zielonogórskiego.

Historia[edytuj]

Pierwsza wzmianka historyczna dotycząca miejscowości pochodzi z 1301, choć na pewno powstała ona dużo wcześniej. W 1318 miasto otrzymało przywilej sądowniczy. Od pierwszej połowy XIV w. (pomiędzy 1319 a 1329 r.) do 1765 r. było własnością różnych rodów rycerskich: von Hackeborn, von Horn, von Biberstein, von Promnitz. Od pierwszej połowy XIV w. do 1815 r. było też stolicą trzebielskiego państwa stanowego. Miasto zostało niemal całkowicie zniszczone podczas wojny trzydziestoletniej (1618 – 1648). Ocalało wówczas zaledwie 180 mieszkańców. W 1939 w mieście zamieszkiwały 2354 osoby. Podczas działań wojennych w 1945 zostało prawie całkowicie zniszczone. Po wojnie utraciło prawa miejskie.

Zabytki[edytuj]

Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są[3]:

  • układ urbanistyczny z XIV-XIX wieku
  • zamek-pałac, barokowo-renesansowy z XVI-XVII wieku, przebudowany w 1729 roku
  • obwarowania
  • wieża mieszkalna „Zameczek”, z początku XIV w., przebudowana w XVI wieku
  • miejskie mury obronne, fragmenty z XV wieku
  • ruina baszty wieży miejskiej przy dawnej Bramie Żarskiej z połowy XIV w.
  • miejsce straceń z pozostałością szubienicy studniowej z XVI wieku
  • domy, ul. Żarska 11, 13, 15, 16, 20, z XVIII-XIX wieku

inne zabytki:

  • przyziemie dawnego kościoła parafialnego, z XIV w.
  • przyziemie dawnego ratusza, z XVI w.
  • kaplica cmentarna z 1 połowy XIX w.
  • stacja kolejowa z 1871 r.

Swego rodzaju atrakcją turystyczną jest również nieczynna XIX-wieczna kopalnia węgla brunatnego.

Podział na osiedla[edytuj]

  1. Centrum – największe (ok. 900 osób i 70% obszaru); główne ulice: Żarska, Warszawska, Strzelecka, Kościuszki, Tuplicka
  2. Kolonia – obszar położony na północnym zachodzie Trzebiela liczący ok. 300 mieszkańców i 20% obszaru; główne ulice: Parkowa, Batorego, Polna, Środkowa
  3. Kałki – osiedle blokowisk graniczące ze wsią Kałki, ok. 100 mieszkańców, ok. 10% obszaru; główna ulica: Kałki Górne.

Urodzeni w Trzebielu[edytuj]

  • Jan Benedykt Solfa (1483-1564) – lekarz, kanonik warmiński, głogowski, wrocławski, wileński, sandomierski, warszawski i krakowski. Absolwent Akademii Krakowskiej, nadworny lekarz Zygmunta I Starego i Zygmunta Augusta, autor wielu nowatorskich traktatów medycznych o sposobach leczenia różnych chorób i o etyce lekarskiej.

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. Bank Danych Lokalnych
  2. Pierwsza powojenna mapa Polski wydana przez WIG Sztabu Generalnego w roku 1945
  3. Rejestr zabytków nieruchomych woj. lubuskiego – stan na 31.12.2012 r.. Narodowy Instytut Dziedzictwa. [dostęp 14.3.13]. s. 135.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'