Tworzenie stron internetowych

Tymbark

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony internetowe które przyciągną klientów w mieście Tymbark. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Tymbark - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Tymbark" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Tymbark warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Tymbark" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Tymbark" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Tymbark i w całej Polsce!



Reklama internetowa - Marketing www

Chcesz aby Twoja strona/sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Tymbark" lub "pewna firma Tymbark" mogli trafić do twojej witryny? Poznaj ofertę Malinemarketing dla Tymbark. Zyskaj profesionalneą reklamę i promocję dla Twojej firmy w Tymbark.

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Tymbark

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy miejscowości. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.
Tymbark
Herb
Herb Tymbarku
Tymbark
Państwo  Polska
Województwo małopolskie
Powiat limanowski
Gmina Tymbark
Wysokość 427 m n.p.m.
Liczba ludności (2004) 2700
Strefa numeracyjna (+48) 18
Kod pocztowy 34-650
Tablice rejestracyjne KLI
SIMC 0467531
Położenie na mapie województwa małopolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa małopolskiego
Tymbark
Tymbark
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Tymbark
Tymbark
Ziemia49°43′45″N 20°19′27″E/49,729167 20,324167
Strona internetowa miejscowości

Tymbarkwieś (1357–1934 miasto) w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie limanowskim, w gminie Tymbark.

Tymbark był miastem królewskim położonym w końcu XVI wieku w tenucie tymbarskiej w powiecie szczyrzyckim województwa krakowskiego[1]. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa nowosądeckiego. W Tymbarku zbiera się jabłka na produkcję soku. Około połowy powierzchni Tymbarku zajmują sady.

Położenie[edytuj]

Znajduje się niespełna 66 km na południowy wschód od Krakowa drogą przez Myślenice i Mszanę Dolną, oraz w odległości 10 km na zachód od Limanowej, oraz przy linii kolejowej Nowy SączChabówka i przy drodze krajowej nr 28 pomiędzy Limanową – Mszaną Dolną. Tymbark położony jest w centralnej części Beskidu Wyspowego. Zabudowania i pola Tymbarku znajdują się w dolinie rzeki Łososina i dolnej części uchodzącej do niej Słopniczanki, oraz na zboczach wzniesień: Paproć, Zęzów i Łopień[2].

Pochodzenie nazwy[edytuj]

W roku 1353 na terenie dzisiejszego Tymbarku powstała parafia, erygowana przez króla Kazimierza Wielkiego, który następnie w roku 1357 lokował tu dla kolonistów niemieckich miasto Tannenberg. Pierwotna nazwa miasta (niem. "jodłowa góra"), jak i jego mieszkańcy ulegli następnie procesowi polonizacji.

Historia[edytuj]

Miasto królewskie zostało założone przez Kazimierza III Wielkiego na prawie magdeburskim w 1353 roku[3]. Zasadźcą był Hanco Dives, syn Jana Bogacza[4]. Prawa miejskie Tymbark stracił w roku 1934.

W XIX w. kościele parafialnym w Tymbarku znajduje się zabytkowa sygnaturka "Katarzyna" z roku 1349, dzwon "Urban" z roku 1536, kamienna chrzcielnica z roku 1541 oraz XVII w. obraz świętej Anny Samotrzeć.

W roku 1936 założono z inicjatywy nauczyciela Górskiej Szkoły Rolniczej w Łososinie Górnej, inż. Józefa Marka, Podhalańską Spółdzielnię Owocarsko-Warzywną, która dziś stanowi zakład przetwórstwa owocowego należący do Spółki Akcyjnej Tymbark

Zabytki[edytuj]

Do obiektów wciągniętych na listę zabytków nieruchomych województwa małopolskiego należą:[5]

Ponadto w Tymbarku znajdują się liczne zabytkowe kapliczki i figurki, m.in. kapliczka na Górach i kamienna kapliczka z figurą św. Floriana.

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. Województwo krakowskie w drugiej połowie XVI wieku ; Cz. 2, Komentarz, indeksy, Warszawa 2008, s. 95.
  2. Geoportal. [dostęp 2012-01-10].
  3. Anna Berdecka, Nowe lokacje miast królewskich w Małopolsce w latach 1333-1370 : chronologia i rozmieszczenie, w: Przegląd Historyczny, T. 65 (1974), z. 4, tabela 1 po s. 617.
  4. "Hanco Dives, mieszcznin sądecki, syn Jana Bogacza, w roku 1340 jest nazwany "locator villarum super Fluvium dictum Biała" i on lokuje w tym roku Grybów czy Tymbark." [w:] Rocznik krakowski, 1913, tomy 15-16 str. 82
  5. Rejestr zabytków nieruchomych województwa małopolskiego. [dostęp 2012-01-12].

Linki zewnętrzne[edytuj]

Rynek w Tymbarku. Panorama 360°
Rynek w Tymbarku. Panorama 360°
'