Tworzenie stron internetowych

Włoszakowice

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy www które przyciągną klientów w mieście Włoszakowice. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Włoszakowice - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Włoszakowice" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Włoszakowice warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Włoszakowice" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Włoszakowice" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Włoszakowice i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Włoszakowice

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Włoszakowice
Pałac we Włoszakowicach
Pałac we Włoszakowicach
Państwo  Polska
Województwo wielkopolskie
Powiat leszczyński
Gmina Włoszakowice
Liczba ludności (2011) 3234
Strefa numeracyjna (+48) 65
Kod pocztowy 64-140
Tablice rejestracyjne PLE
SIMC 0377756
Położenie na mapie gminy Włoszakowice
Mapa lokalizacyjna gminy Włoszakowice
Włoszakowice
Włoszakowice
Położenie na mapie powiatu leszczyńskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu leszczyńskiego
Włoszakowice
Włoszakowice
Położenie na mapie województwa wielkopolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa wielkopolskiego
Włoszakowice
Włoszakowice
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Włoszakowice
Włoszakowice
Ziemia51°55′37″N 16°21′42″E/51,926944 16,361667
Strona internetowa miejscowości

Włoszakowice (niem. do 1918 r. Luschwitz)wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Włoszakowice.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa leszczyńskiego.

Miejscowość jest siedzibą gminy Włoszakowice.

Pierwsze wzmianki na temat wsi pojawiają się w 1210 roku w dokumentach Władysława Odonica. Wtedy wieś nosiła nazwę Zlavosovici, czyli Sławoszowice. W 1409 został ufundowany kościół (Kodeks Wielkopolski t.V n.156). W XV wieku osada została siedzibą rodu Opalińskich, w XVIII wieku przeszła na własność żony króla Stanisława Leszczyńskiego - Katarzyny z Opalińskich, następnie w ręce księcia Aleksandra Józefa Sułkowskiego, a potem księcia Anhalt-Dessau. Po wykupieniu w 1919 przez wiedeńskiego bankiera Camillo Castiglioniego zaczął się rabunkowy wyrąb lasów zahamowany przez odkupienie w 1923 roku wsi wraz z pałacem przez rząd polski.

Tablica upamiętniająca Karola Kurpińskiego na kościele we Włoszakowicach

We Włoszakowicach urodził się w 1785 znany polski kompozytor i dyrygent - Karol Kurpiński.

W latach 1640-1643 z fundacji wojewody poznańskiego Krzysztofa Opalińskiego wybudowany został stojący do dziś kościół. Dzisiaj parafia liczy ponad 3000 wiernych.

Kościół ten, pw. Świętej Trójcy, z lat 1640-43, wczesnobarokowy, z dwuwieżową fasadą ma wewnątrz m.in. organy z 1750 r., na których grywał K. Kurpiński, uchodzące za najstarsze w Wielkopolsce - dzieło wrocławskiego mistrza Michaela Engera[1].

W latach 1749-1752 według projektu Karola Marcina Frantza zbudowano dla Aleksandra Józefa Sułkowskiego otoczony fosą i pięknym parkiem pałac myśliwski. Pałac dawniej zwieńczony był kopułą z obeliskiem, a pod centralnym wnętrzem zachowała się grota z ceramiczną wykładziną ścian. Jest to jeden z wcześniejszych w Wielkopolsce przykładów maison de plaisance. Nad wejściem zachował się kamienny herb Sulima. W 1848 roku Niemcy rozebrali kopułę stanowiącą nieodzowny akcent budynku. Po 1919 roku mieściło się w pałacu nadleśnictwo. Dziś mieści się tu Urząd Gminy i muzeum kompozytora Karola Kurpińskiego.

21 października 1939, w ramach Operacji Tannenberg, Niemcy zamordowali tu siedmiu wytypowanych wcześniej działaczy patriotycznych z okolic Leszna.

W tej miejscowości rośnie okazały platan klonolistny o obwodzie 793 cm[2].

Kościół we Włoszakowicach

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. Bogdan Kucharski Przemęcki Park krajobrazowy, Wydawnictwo WBPiCAK Poznań 2006
  2. drzewa.nk4.netmark.pl. [dostęp 21-01-2012].

Linki zewnętrzne[edytuj]

'