Tworzenie stron internetowych

Wojcieszków

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy w internecie które przyciągną klientów w mieście Wojcieszków. Zapewniemy profesjonalne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Wojcieszków - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Wojcieszków" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Wojcieszków warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Wojcieszków" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Wojcieszków" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Wojcieszków i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Wojcieszków

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wojcieszków
Herb
Herb Wojcieszkowa
Wojcieszków
Państwo  Polska
Województwo lubelskie
Powiat łukowski
Gmina Wojcieszków
Liczba ludności (2013) 1093[1]
Strefa numeracyjna (+48) 25
Kod pocztowy 21-411
Tablice rejestracyjne LLU
SIMC 0695367
Położenie na mapie gminy Wojcieszków
Mapa lokalizacyjna gminy Wojcieszków
Wojcieszków
Wojcieszków
Położenie na mapie powiatu łukowskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu łukowskiego
Wojcieszków
Wojcieszków
Położenie na mapie województwa lubelskiego
Mapa lokalizacyjna województwa lubelskiego
Wojcieszków
Wojcieszków
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Wojcieszków
Wojcieszków
Ziemia51°46′10″N 22°18′57″E/51,769444 22,315833

Wojcieszkówwieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie łukowskim, w gminie Wojcieszków nad Małą Bystrzycą.

Miejscowość jest siedzibą gminy Wojcieszków oraz parafii rzymskokatolickiej Najświętszego Serca Pana Jezusa, należącej do metropolii lubelskiej, diecezji siedleckiej, dekanatu Adamów.

Prywatne miasto szlacheckie lokowane w 1540 roku[2], położone było w drugiej połowie XVI wieku w ziemi stężyckiej w województwie sandomierskim[3]. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa siedleckiego.

Historia[edytuj]

Założycielem wsi był Klemens Bieliński w roku 1437. W tym samym roku biskup krakowski Zbigniew Oleśnicki wydał dokument upoważniający do utworzenia parafii. 21 stycznia 1540 r., na podstawie dokumentu wydanego przez króla Zygmunta I Starego, ówczesny właściciel miejscowości Mikołaj Dzik lokował tu miasto na prawie magdeburskim.

Urząd Gminy Wojcieszków

W roku 1767 powstał drewniany kościół pw. św. Trójcy i św. Barbary. W 1771 r. w miejscowości istniała biblioteka założona przez Suchodolskich – kolejnych właścicieli dóbr. Na przełomie XVIII i XIX w. Platerowie, następni właściciele, wybudowali okazały dwór, który został spalony w roku 1944. Do dziś zachowały się pozostałości parku dworskiego. Platerowie partycypowali także w budowie istniejącego do dziś kościoła (lata 1898…1899)[4].

Wojcieszków posiadał prawa miejskie do 16 października 1821[5][6].

Na miejscowym cmentarzu znajduje się grób Marii z Babskich Sienkiewiczowej, trzeciej żony Henryka Sienkiewicza[4].

Przypisy

  1. Bank Danych Lokalnych
  2. Zenon Guldon, Jacek Wijaczka, Skupiska i gminy żydowskie w Polsce do końca XVI wieku, w: Czasy Nowożytne, 21, 2008, s. 157.
  3. Województwo sandomierskie w drugiej połowie XVI wieku ; Cz.1, Mapy, plany, Warszawa 1993, k. 3
  4. ab Henryk Szczęśniak: Łuków i okolice. Informator turystyczny. Wojewódzki Ośrodek Informacji Turystycznej w Siedlcach, Wojewódzki Ośrodek Informacji Turystycznej w Lublinie, 1971, s. 60…61. (pol.)
  5. Postanowienie Xsięcia Namiestnika Królewskiego Nr 18,674 z dn. 16 października 1821; wg Wykazu Miast w Królstwie Polskiem na wieyskie osady zamienionych od dn. 1 lutego 1820 r., to iest od daty ustanowienia Kommissyi dla Miast; w Aktach Komisji Rządowej Spraw Wewnętrznych (KRSW) nr 201, k. 44 w Archiwum Głónych Akt Dawnych w Warszawie (AGAD)
  6. Rodecki, F.B., 1830. Obraz jeograficzno-statystyczny Królestwa Polskiego. Drukarnia Antoniego Gałęzowskiego i Kompanii. Warszawa

Linki zewnętrzne[edytuj]

'