Tworzenie stron internetowych

Frysztak

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje wyzytówki online które przyciągną klientów w mieście Frysztak. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Frysztak - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Frysztak" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Frysztak warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Frysztak" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Frysztak" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Frysztak i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Frysztak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy wsi w Polsce w województwie podkarpackim. Zobacz też: Fryšták – miasto w Czechach w kraju zlińskim.
Frysztak
Herb
Herb Frysztaka
Kościół we Frysztaku
Kościół we Frysztaku
Państwo  Polska
Województwo podkarpackie
Powiat strzyżowski
Gmina Frysztak
Liczba ludności (2013) 1125[1]
Strefa numeracyjna (+48) 17
Kod pocztowy 38-130
Tablice rejestracyjne RSR
SIMC 0649090
Położenie na mapie województwa podkarpackiego
Mapa lokalizacyjna województwa podkarpackiego
Frysztak
Frysztak
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Frysztak
Frysztak
Ziemia49°50′09″N 21°36′34″E/49,835833 21,609444
Strona internetowa miejscowości

Frysztak (niem. Freistadt) – wieś (1259-1932 miasto/miasteczko) w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie strzyżowskim, w gminie Frysztak, znajdująca się na wzgórzu nad doliną Wisłoka.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa rzeszowskiego.

Miejscowość jest siedzibą gminy Frysztak oraz parafii Narodzenia NMP, należącej do dekanatu Frysztak, diecezji rzeszowskiej.

Historia[edytuj]

Prawa miejskie 1366[2]. Pierwotna nazwa (niem. "wolne miasto") świadczy o osadzeniu kolonistów niemieckich, którzy ulegli następnie procesowi polonizacji. Od 1340 ziemia sanocka, od 1434 województwo ruskie. W 1474 Frysztak został kompletnie zniszczony przez wojska króla węgierskiego Macieja Korwina.

W 1932 miejscowość utraciła prawa miejskie, mieszkańcy dwukrotnie – najpierw w 1952 r. i ponownie w 1975 r. – starali się o ich przywrócenie jednak bez powodzenia. Frysztak, pomimo formalnego braku praw miejskich, ma charakter małomiasteczkowy i stanowi lokalny ośrodek kulturalny i gospodarczy.

Ludzie związani z Frysztakiem[edytuj]

Połączenia drogowe[edytuj]

Wieś jest położona przy drodze wojewódzkiej nr 988 prowadzącej z Babicy do Warzyc, gdzie po 12 km łączy się z drogą krajową nr 28.

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. GUS. Bank Danych lokalnych
  2. Frysztak, Encyklopedia PWN [dostęp 2017-05-04] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj]

'