Tworzenie stron internetowych

Gołymin-Ośrodek

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy internetowe które przyciągną klientów w mieście Gołymin-Ośrodek. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Strona www jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Gołymin-Ośrodek - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Gołymin-Ośrodek" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Gołymin-Ośrodek warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Gołymin-Ośrodek" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Gołymin-Ośrodek" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Gołymin-Ośrodek i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Gołymin-Ośrodek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Gołymin-Ośrodek
Kościół św. Jana Chrzciciela
Kościół św. Jana Chrzciciela
Państwo  Polska
Województwo  mazowieckie
Powiat ciechanowski
Gmina Gołymin-Ośrodek
Liczba ludności (2006) 700
Strefa numeracyjna 23
Kod pocztowy 06-420
Tablice rejestracyjne WCI
SIMC 0115039
Położenie na mapie gminy Gołymin-Ośrodek
Mapa lokalizacyjna gminy Gołymin-Ośrodek
Gołymin-Ośrodek
Gołymin-Ośrodek
Położenie na mapie powiatu ciechanowskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu ciechanowskiego
Gołymin-Ośrodek
Gołymin-Ośrodek
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa lokalizacyjna województwa mazowieckiego
Gołymin-Ośrodek
Gołymin-Ośrodek
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Gołymin-Ośrodek
Gołymin-Ośrodek
Ziemia52°48′29″N 20°52′18″E/52,808056 20,871667

Gołymin-Ośrodekwieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie ciechanowskim, w gminie Gołymin-Ośrodek

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa ciechanowskiego.

Miejscowość jest siedzibą gminy Gołymin-Ośrodek. Przez miejscowość przebiega droga krajowa DK60

Jako wieś szlachecka, Gołymin był wzmiankowany już w średniowieczu. 26 grudnia 1806 r. wojska francuskie pod wodzą marszałka gen. Davouta (w pierwszej fazie) i samego cesarza Napoleona I Bonaparte (w fazie końcowej) stoczyły krwawą bitwę z wojskami rosyjskimi, dowodzonymi przez księcia Golicyna.

Historia i architektura wiejskich kościołów[edytuj]

We wsi znajduje się ceglany kościół zbudowany przy użyciu kamieni polnych w podmurowaniu. Parafia pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela powstała pod koniec XIV w. z fundacji Sasina, marszałka księcia Janusza[potrzebny przypis]. Pierwszy kościół około 1400 r. uposażył prawdopodobnie Paweł, podstoli ciechanowski[potrzebny przypis]. Pierwsza wzmianka o kościele murowanym pochodzi z 1458 r., być może wzniósł go Paweł z Gołymina, długoletni prepozyt pułtuski[potrzebny przypis]. Wieś była własnością Gołymińskich do połowy XVII w., kiedy to przeszła w posiadanie Krasińskich, ci zaś w połowie XVIII w. ofiarowali ją kanonikom regularnym z Czerwińska, tworząc prepozyturę w Krasnem.

Budowa obecnego kościoła murowanego miała miejsce w połowie XVI w. W połowie wieku XVIII kościół był w złym stanie i wymagał remontu. Jego stan pogorszył się jeszcze po bitwie pod Gołyminem w 1806 r. Gruntowne remonty przeprowadzono w latach 1815–1816 w stylu gotyku angielskiego. Polichromię wnętrza wykonano około 1930 r.[potrzebny przypis]

Po wojnie przeprowadzono remonty w 1946 i 1966 r. W ołtarzu głównym znajduje się obraz z XVII w. Matki Boskiej z Dzieciątkiem w sukience z blachy srebrnej. Obok kościoła dzwonnica z II połowy XVIII wieku.

Na cmentarzu kościelnym grobowiec generała Karola Zielińskiego, członka władz centralnych w czasie powstania listopadowego.

Zobacz też[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]

'