Tworzenie stron internetowych

Iwanowice Małe

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy internetowe które przyciągną klientów w mieście Iwanowice Małe. Zapewniemy szczegółowe podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Iwanowice Małe - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Iwanowice Małe" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Iwanowice Małe warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Iwanowice Małe" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Iwanowice Małe" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Iwanowice Małe i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Iwanowice Małe

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Iwanowice Małe
Państwo  Polska
Województwo śląskie
Powiat kłobucki
Gmina Opatów
Liczba ludności (2006) 516
Strefa numeracyjna (+48) 34
Kod pocztowy 42-152
Tablice rejestracyjne SKL
SIMC 0140920
Położenie na mapie województwa śląskiego
Mapa lokalizacyjna województwa śląskiego
Iwanowice Małe
Iwanowice Małe
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Iwanowice Małe
Iwanowice Małe
Ziemia50°56′59″N 18°47′44″E/50,949722 18,795556

Iwanowice Małewieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim, w gminie Opatów. Nazwa miejscowości Iwanowice jest pochodną od imienia Iwan (Iwona) i wskazuje na osadę zasiedloną przez potomków nieznanego historycznie Iwana.Położona jest na obrzeżach Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej. Obszar zdominowany przez gospodarkę rolną, w znacznym stopniu odlesiony i stosunkowo gęsto pokryty siedliskami ludzkimi. Do Iwanowic Małych należy 6 ulic, m.in.: Częstochowska, Zwierzyniecka, Długa, Polna, Krótka, Miodowa. W najbliższej okolicy znajdują się miejscowości: Iwanowice-Naboków, Opatów, Zwierzyniec Pierwszy, Iwanowice Duże, Krzepice.

Iwanowice to najstarsza osada gminy. Iwanowice Małe to wieś pamiętająca już panowanie Bolesława Wstydliwego czyli koniec XII wieku.Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z 1262 roku kiedy to w Iwanowicach odbył się zjazd książąt dzielnicowych (Bolesława Pobożnego i Bolesława Wstydliwego). Data ta jest tez pierwszą informacją dotyczącą powiatu w jakim się znajdujemy.Podobnie jak w przypadku Opatowa od XV do XVIII wieku Iwanowice niezmiennie przynależały do starostwa krzepickiego. Jeszcze w XVI-XVIII wieku osada traktowana jest jako całość, bez rozróżnienia na Małe i Duże aczkolwiek była to wieś stosunkowo duża. Podział ten nastąpił w XX wieku W latach 1970-1981 na terenie wsi odkryto liczne pamiątki kultury łużyckiej.W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa częstochowskiego.

Kaplica

Według miejscowej legendy, na miejscu, gdzie stoi dzisiejsza kaplica miało straszyć pod koniec XIX wieku. Ludność Iwanowic Małych przejęta tym faktem postanowiła własnymi środkami i wkładem wybudować nowy kościółek. Plac pod budowę ofiarował Jan Kasprzak, fundatorami zaś byli: Wojciech Jeziorski, Antoni Kowalski i Tomasz Jelonek. Nie ma dokładnej daty powstania kaplicy, ale najprawdopodobniej był to rok 1902. Była to kaplica wybudowana z cegły i kamienia wapiennego, bezstylowa, z wieżyczkami przy ścianie wejściowej i wieżyczka sygnaturki o cechach bizantyjskich.Kilka lat później Teofilia Peluszka przyniosła z Częstochowy obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, który został umieszczony w ołtarzu. Teofilia Peluszka po pielgrzymce z Jasnej Góry została zakonnicą. W latach 70. XX wieku proboszcz parafii Opatów ks. Zaborowski zabrał obraz do renowacji, a następnie zmienił parafię. Następny obraz ufundowali mieszkańcy i umieścili go na miejscu poprzedniego. W 2002 powstał Komitet Rozbudowy Kaplicy. Po zbiórce funduszy zburzono starą, sypiącą się kaplicę i w jej miejsce wybudowano nową, większą.


Ludzie

Teresa Grażyna Chyra to malarka zamieszkała w Iwanowicach Małych. Jej zainteresowania rozwijały się już od dziecka. Tematyka jej prac jest różna - od krajobrazów do portretów. Obrazy biorą udział w wielu licytacjach, na których są bardzo popularne. Dzieła Teresy Chyry zdobią ściany wielu okolicznych domów.

Zobacz też[edytuj]

Bibliografia[edytuj]

'