Tworzenie stron internetowych

Kamienica Polska

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy www które przyciągną klientów w mieście Kamienica Polska. Zapewniemy dokładne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Kamienica Polska - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Kamienica Polska" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Kamienica Polska warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Kamienica Polska" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Kamienica Polska" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Kamienica Polska i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Kamienica Polska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kamienica Polska
Kościół św. Michała Archanioła w Kamienicy Polskiej
Kościół św. Michała Archanioła w Kamienicy Polskiej
Państwo  Polska
Województwo śląskie
Powiat częstochowski
Gmina Kamienica Polska
Liczba ludności (2008) 1 456
Strefa numeracyjna (+48) 34
Kod pocztowy 42-260
Tablice rejestracyjne SCZ
SIMC 0133646
Położenie na mapie województwa śląskiego
Mapa lokalizacyjna województwa śląskiego
Kamienica Polska
Kamienica Polska
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Kamienica Polska
Kamienica Polska
Ziemia50°40′12″N 19°07′19″E/50,670000 19,121944

Kamienica Polskawieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie częstochowskim, w gminie Kamienica Polska. Miejscowość jest siedzibą gminy Kamienica Polska.

Historia[edytuj]

Wieś leży w Częstochowskim Obszarze Rudonośnym. W XVII wieku istniała tu kuźnica. W 1836 roku uruchomiona została kopalnia rud żelaza „Kamienica Polska” leżąca na granicy z Jastrzębiem. W latach 50. XX wieku razem z kopalnią „Klepaczka” podlegała przedsiębiorstwu Kopalnia Rud Żelaza „Osiny” z siedzibą w Borku.

15 kwietnia 1886 roku w Kamienicy Polskiej urodził się Stanisław Krzaczyński, oficer Legionów Polskich, pułkownik żandarmerii Wojska Polskiego.

Na początku II wojny światowej Niemcy aresztowali proboszcza parafii ks. Józefa Klarzaka, którego oskarżyli o współdziałanie z Wojskiem Polskim. Został zamordowany 18 sierpnia 1942 roku w obozie koncentracyjnym w Dachau[1]. 7 września 1939 roku rozstrzelano 9 mieszkańców miejscowości. Nazwę miejscowości okupanci zmienili na Hochsteinau. Stała się ona siedzibą okręgu urzędowego (niem. Amtsbezirk) w powiecie Blachownia w rejencji opolskiej w prowincji Śląsk (od stycznia 1941 roku w nowej prowincji Górny Śląsk) III Rzeszy.

W latach 40. XX wieku w Kamienicy Polskiej znajdowała się filia Zakładów Przemysłu Bawełnianego w Częstochowie. W latach 1954-1973 wieś była siedzibą gromady. W latach 1975–1998 administracyjnie należała do województwa częstochowskiego.

W Kamienicy Polskiej znajduje się Muzeum Regionalne.

Położenie[edytuj]

Miejscowość leży w Obniżeniu Górnej Warty, nad Kamieniczką, w pobliżu jej ujścia do Warty.

Parafia rzymskokatolicka[edytuj]

W 1867 roku powstała rzymskokatolicka parafia w Kamienicy Polskiej, wydzielona z parafii św. Jana Chrzciciela w Poczesnej.

Sport i rekreacja[edytuj]

Znajduje się tutaj siedziba klubu piłkarskiego LKS Kamienica Polska[2], występującego od sezonu 2010/2011 w IV lidze (grupa śląska I).

W miejscowości tej jest położony GOKSiR[3], a w nim Zespół Folklorystyczny „Kamienica” i kompleks basenów odkrytych czynnych latem

Przypisy

Bibliografia[edytuj]

'