Tworzenie stron internetowych

Kamienica Szlachecka

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje wyzytówki online które przyciągną klientów w mieście Kamienica Szlachecka. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Kamienica Szlachecka - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Kamienica Szlachecka" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Kamienica Szlachecka warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Kamienica Szlachecka" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Kamienica Szlachecka" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Kamienica Szlachecka i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Kamienica Szlachecka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kamienica Szlachecka
Fragment miejscowości
Fragment miejscowości
Państwo  Polska
Województwo pomorskie
Powiat kartuski
Gmina Stężyca
Liczba ludności (2014) 1107
Strefa numeracyjna (+48) 58
Kod pocztowy 83-323
Tablice rejestracyjne GKA
SIMC 0173769
Położenie na mapie gminy Stężyca
Mapa lokalizacyjna gminy Stężyca
Kamienica Szlachecka
Kamienica Szlachecka
Położenie na mapie powiatu kartuskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu kartuskiego
Kamienica Szlachecka
Kamienica Szlachecka
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa lokalizacyjna województwa pomorskiego
Kamienica Szlachecka
Kamienica Szlachecka
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Kamienica Szlachecka
Kamienica Szlachecka
Ziemia54°16′08″N 17°56′53″E/54,268889 17,948056

Kamienica Szlachecka (dodatkowa nazwa w j. kaszub. Kamiéńca Szlacheckô) – wieś letniskowa w północnej Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, w gminie Stężyca, położona na Pojezierzu Kaszubskim, w otulinie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Kamienica Szlachecka 31 grudnia 2014 r. miała 1107 stałych mieszkańców, z których 861 osób mieszkało w głównej części miejscowości[1].

Kamienica Szlachecka ma dwie nazwane części miejscowości: Bolwerk i Ostrowo.

Wieś jest siedzibą sołectwa Kamienica Szlachecka w którego skład wchodzą również Ostrowo, Przyrowie i Bolwerk. Miejscowość jest również placówką Ochotniczej Straży Pożarnej. Znajdują się tu plantacje truskawek.

Na pobliskim wzgórzu Zamkowej Górze znajdują się wyraźne pozostałości grodziska z okresu VII-IX wieku.[potrzebny przypis]

Historia miejscowości[edytuj]

Do 1875 roku obowiązującą nazwą pruskiej administracji dla Kamienicy Szlacheckiej była Adlig Kamienitza. W 1876 roku Adlig Kamienitza została przez propagandystów pruskich (w ramach szerokiej akcji odkaszubiania i odpolszczania nazw niemieckiego lebensraumu) zweryfikowana jako zbyt kaszubska i przemianowana na nowo wymyśloną i bardziej niemiecką - Niedeck.[potrzebny przypis]

Od końca I wojny światowej wieś znajdowała się ponownie w granicach Polski (powiat kartuski). Podczas II wojny światowej okolice Kamienicy Szlacheckiej były obszarem wzmożonej działalności Gryfa Pomorskiego.

Do 1954 roku miejscowość była siedzibą gminy Kamienica Szlachecka. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa gdańskiego.

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

'