Tworzenie stron internetowych

Kiełczygłów

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony internetowe które przyciągną klientów w mieście Kiełczygłów. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Kiełczygłów - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Kiełczygłów" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Kiełczygłów warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Kiełczygłów" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Kiełczygłów" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Kiełczygłów i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Kiełczygłów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kiełczygłów
Herb
Herb
Kiełczygłów
Państwo  Polska
Województwo łódzkie
Powiat pajęczański
Gmina Kiełczygłów
Liczba ludności (2006) 561
Strefa numeracyjna (+48) 43
Kod pocztowy 98-358
Tablice rejestracyjne EPJ
SIMC 0704110
Położenie na mapie województwa łódzkiego
Mapa lokalizacyjna województwa łódzkiego
Kiełczygłów
Kiełczygłów
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Kiełczygłów
Kiełczygłów
Ziemia51°14′21″N 18°59′04″E/51,239167 18,984444

Kiełczygłówwieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie pajęczańskim, w gminie Kiełczygłów.

Wieś królewska w starostwie wieluńskim w powiecie radomszczańskim województwa sieradzkiego w końcu XVI wieku[1].

Historia[edytuj]

Najstarsza metryka Kiełczygłowa pochodzi z roku 1446 i świadczy o królewskim tytule wsi.

Po powstaniu listopadowym w 1831 roku Kiełczygłów jako wydzielony majorat trafił do hrabiego Nesselrode, ojca popularnej w kręgach artystycznych Marii Kalergis zwanej Białą Damą, uczennicy Fryderyka Chopina, przyjaciółki Cypriana Kamila Norwida.

Przez Ziemię Kiełczygłowską przechodziły zmagania powstania styczniowego z 27 marca 1863 roku, znane jako bitwa pod Radoszewicami i Kiełczygłowem.

16 września 1942 roku Niemcy dokonali w Kiełczygłowie publicznej egzekucji 10 Polaków przywiezionych z więzienia policyjnego w Radogoszczu pod Łodzią. Wydarzenie to upamiętnia pomnik ku czci straconych.

Zabytki[edytuj]

 • dworek w Kiełczygłowie z XVIII wieku z architekturą piwnic o sklepieniach kolebkowych z XVI wieku
 • kapliczka w Osinie Małej z XVIII wieku
 • kościół pw. Św. Antoniego z Padwy z zestawem polichromii w prezbiterium zbudowany według projektu Stanisława Pospieszalskiego w latach 1948-57 dzięki staraniom ks. Józefa Jansona represjonowanego i więzionego we Wronkach przez aparat bezpieczeństwa PRL w latach 1949-53
 • miejscowość nad rzeką Nieciecz lewym dopływem Widawki
 • przez teren gminy przebiega magistrala kolejowa Śląsk – Porty ze stacja węzłową Chorzew-Siemkowice

Kultura[edytuj]

 • od 1984 roku działa Orkiestra Dęta przy OSP w Kiełczygłowie,
 • kapela „Kiełczygłowianie” działa od 1986 r. przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kiełczygłowie,
 • od roku 1963 działa Koło Gospodyń Wiejskich w Obrowie, które promuje „Zupę Chrzanową” wpisaną na listę Produktów Tradycyjnych Województwa Łódzkiego w kategorii gotowe dania i potrawy,
 • stowarzyszenia:
  • Stowarzyszenie rozwoju społeczno-gospodarczego Gminy Kiełczygłów „Szansa”
  • Stowarzyszenie rozwoju wsi Glina Duża i Glina Mała „Lepsza Przyszłość”
  • Stowarzyszenie rozwoju wsi Kiełczygłówek - Kuszyna „Zacisze K2”

Specjalizacją tutejszych rolników jest uprawa chrzanu, mająca początek w latach 20. XX wieku w majątku Oskara Paszke, który był właścicielem ziemskim we wsi Beresie Małe. W 1926 r. Oskar Paszke sprowadził jako pierwszy chrzan z Niemiec. Po II wojnie światowej chrzan trafił do uprawy przez okolicznych rolników.

Od 1983 r. w Kiełczygłowie istnieje piłkarski klub LKS Kiełczygłów[2].

Gmina Kiełczygłów posiada walory turystyczno-wypoczynkowe. Ze względu na duże obszary leśne można tu uprawiać turystykę pieszą, rowerową oraz konną, gdyż teren gminy jest włączony w obszar Łódzkiego Szlaku Konnego.

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

 1. Województwo sieradzkie i województwo łęczyckie w drugiej połowie XVI wieku. Cz. 2, Komentarz, indeksy, Warszawa 1998, s. 65
 2. Drużyna LKS Kiełczygłów. UG Kiełczygłów. [dostęp 2012-09-26].
'