Tworzenie stron internetowych

Korwinów

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy online które przyciągną klientów w mieście Korwinów. Zapewniemy dokładne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Korwinów - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Korwinów" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Korwinów warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Korwinów" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Korwinów" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Korwinów i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Korwinów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Korwinów
Pałac właścicieli cegielni z końca XIX wieku
Pałac właścicieli cegielni z końca XIX wieku
Państwo  Polska
Województwo śląskie
Powiat częstochowski
Gmina Poczesna
Liczba ludności (2008) 461
Strefa numeracyjna (+48) 34
Kod pocztowy 42-263

poczta Wrzosowa

Tablice rejestracyjne SCZ
SIMC 0142444
Położenie na mapie województwa śląskiego
Mapa lokalizacyjna województwa śląskiego
Korwinów
Korwinów
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Korwinów
Korwinów
Ziemia50°44′40″N 19°10′21″E/50,744444 19,172500

Korwinówwieś w Polsce, położona nad Wartą, w pobliżu Częstochowy, w województwie śląskim, w powiecie częstochowskim, w gminie Poczesna.

Historia[edytuj]

Pierwotnie wieś należała do dóbr ziemskich dworu we Wrzosowej i została z niego wyłączona w 1878 roku. Miejscowość została założona jako osada po uruchomieniu cegielni na przełomie XIX i XX wieku. Podczas zaborów Korwinów znajdował się w powiecie częstochowskim, guberni piotrkowskiej Imperium Rosyjskiego. Do 1945 roku na terenie wsi znajdowała się osada Młyńskie Wały, o której pierwsze wzmianki pochodzą z 1772 roku. W latach 1931-1954 wieś należała do gminy Wrzosowa. W 1935 roku mieszkańcy wsi i całej gminy żegnali Marszałka Józefa Piłsudskiego, którego trumna z ciałem, przewożona była na platformie kolejowej.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa częstochowskiego. W 2010 roku miejscowość została nawiedzona przez powódź w wyniku wylania rzeki Warty.

Cegielnia Korwinów[edytuj]

Wpływ na uruchomienie cegielni miała budowa kolei warszawsko-wiedeńskiej. Na terenie wsi znajdowały się złoża iłu (gliny). Około 1887 roku ziemię te wykupił Korwin z Małopolski budując cegielnię i pałac. Siedziba zarządu znajdowała się przy ul. Wiejskiej 11, a biuro sprzedaży zajmujące się dystrybucją znajdowało się przy ul. Boduena 9 w Warszawie. W 1909 roku cegielnia prezentowała swoje produkty na Ogólnopolskiej Wystawie Przemysłu i Rolnictwa w Częstochowie. W 1945 roku cegielnia nazywała się: Zakłady Ceramiczne "Korwinów" S.A. Cegielnia działała do lat 80. XX wieku. Pałac po pożarze w 1941 roku, odbudowano w 1953 jako biurowiec. Po przeniesieniu zarządu cegielni do Gnaszyna, mieszkali w nim pracownicy cegielni. Obecnie mieszkają w nim osoby prywatne. Jest to budynek o trzech kondygnacjach z dwoma kolistymi narożami, zwieńczony wieżami i murem. Budynki cegielni są obecnie wykorzystywane przez założoną w 1992 roku firmę "Bocar", producenta samochodów pożarniczych. Budynek dawnej Spółki jest zamieszkany przez osoby prywatne. Doły gdzie wydobywano glinę zostały zatopione. Na ich terenie odbywają się święta sobótki.

Parafia Kościoła rzymskokatolickiego[edytuj]

Większość obszaru wsi podlega pod parafię św. Jana Chrzciciela w Poczesnej[1], część pod parafię Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa we Wrzosowej[2].

Zabytki[edytuj]

  • młyn wodny pochodzący z 1937 roku. Został on zbudowany, po pożarze poprzedniego, który działał od pocz. XX wieku,
  • budynek dworca kolejowego z lat 20. XX wieku na stacji położonej przy szlaku Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej na trasie nr 1 Częstochowa- Maczki.

Przypisy

  1. Poczesna – Św. Jana Chrzciciela |, kuriaczestochowa.pl [dostęp 2016-05-13].
  2. Wrzosowa – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa |, kuriaczestochowa.pl [dostęp 2016-05-13].

Bibliografia[edytuj]

'