Tworzenie stron internetowych

Nowogródek Pomorski

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony www które przyciągną klientów w mieście Nowogródek Pomorski. Zapewniemy wyjątkowe podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Nowogródek Pomorski - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Nowogródek Pomorski" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Nowogródek Pomorski warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Nowogródek Pomorski" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Nowogródek Pomorski" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Nowogródek Pomorski i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Nowogródek Pomorski

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Nowogródek Pomorski
Herb
Herb Nowogródka Pomorskiego
Centrum miejscowości
Centrum miejscowości
Państwo  Polska
Województwo zachodniopomorskie
Powiat myśliborski
Gmina Nowogródek Pomorski
Liczba ludności (2002) 560
Strefa numeracyjna (+48) 95
Kod pocztowy 74-304
Tablice rejestracyjne ZMY
SIMC 0185123
Położenie na mapie gminy Nowogródek Pomorski
Mapa lokalizacyjna gminy Nowogródek Pomorski
Nowogródek Pomorski
Nowogródek Pomorski
Położenie na mapie powiatu myśliborskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu myśliborskiego
Nowogródek Pomorski
Nowogródek Pomorski
Położenie na mapie województwa zachodniopomorskiego
Mapa lokalizacyjna województwa zachodniopomorskiego
Nowogródek Pomorski
Nowogródek Pomorski
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Nowogródek Pomorski
Nowogródek Pomorski
Ziemia52°54′40″N 15°01′44″E/52,911111 15,028889
Fragment centrum

Nowogródek Pomorski (niem.Neuenburg) – wieś w północno-zachodniej Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie myśliborskim, w gminie Nowogródek Pomorski.

W 2002 r. wieś miała 560 mieszkańców[1].

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa gorzowskiego.

Lokalizacja i walory turystyczne[edytuj]

Niegdyś miasto, obecnie duża wieś położona 24 km na północny zachód od Gorzowa Wielkopolskiego, obok lokalnej drogi łączącej Myślibórz (12 km) z Barlinkiem (16 km). Około 0,3 km na zachód od Nowogródka Pomorskiego przebiega droga krajowa nr 3 Szczecin – Gorzów Wlkp. Miejscowość jest siedzibą gminy Nowogródek Pomorski. Oprócz siedziby władz gminy w Nowogródku Pomorskim znajduje się Gminne Centrum Informacji, Szkoła Podstawowa im Unii Europejskiej, Biblioteka Publiczna, boisko sportowe, poczta, ośrodek zdrowia, lecznica zwierząt, sklepy spożywczo – przemysłowe, sala wiejska, remiza strażacka, parafia, cmentarz i przystanki PKS[2].

Najbliższy duży zbiornik wodny (jezioro Karskie Wielkie) położony jest 4 km na wschód od Nowogródka Pomorskiego, w otulinie Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego. Na południe i wschód od Nowogródka leżą są duże obszary leśne.

Historia[edytuj]

Badania archeologiczne potwierdzają istnienie w tym miejscu osady z okresu kultury łużyckiej, później w X-XIV w. istniał tu gród. W 1232 r. okoliczne tereny zostały nadane przez Władysława Odonicza zakonowi templariuszy, którzy w 1261 r. zrzekli się ich na rzecz margrabiów brandenburskich. Nie jest znana data nadania praw miejskich Nowogródkowi, Nienborch wzmiankowany był w 1298 r., w XIII w. powstaje solidny murowany kościół, od tego czasu istnieją tu majątki rycerskie. Rodzina von Liebenthal miała tu dobra do XVII w. Miasteczko nie posiadało obwarowań i miało charakter otwarty.

W czasie wojny trzydziestoletniej (1618–1648), Nowogródek zostaje całkowicie zniszczony i zdegradowany do roli wsi. Odbudowa trwała bardzo długo, kościół odnowiono dopiero po 100 latach. Na początku XIX w. wieś liczyła 70 domów, powstała cegielnia i dwa wiatraki. W I połowie XX w. wieś miała charakter rolniczy, hodowano bydło, trzodę chlewną i konie, największe gospodarstwo posiadał Hans Grap[3].

Zabytki[edytuj]

Sport[edytuj]

W miejscowości działa klub piłki nożnej – Klub Sportowy Merkury Nowogródek Pomorski. Założony został w 1995 roku, rozwiązany wiosną 2008 roku. Reaktywacja klubu nastąpiła w 2015 roku. W sezonie 2017/2018 KS Merkury rozgrywa mecze na poziomie A klasy (Szczecin, gr. 6)[4].

Przypisy[edytuj]

  1. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Nowogródek Pomorski. Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego, 2006, s. 11. (Załącznik do Uchwały Nr XXX/185/06 Rady Gminy w Nowogródku Pomorskim z dnia 12 kwietnia 2006 r.).
  2. Strona internetowa gminy Nowogródek Pomorski.
  3. J. Zysnarski, Z. Miler, Słownik Gorzowski, odc. 194, 195, Tygodnik Ziemia Gorzowska – Gorzów Wlkp.
  4. Klub Sportowy Mercury Nowogródek Pomorski. 90minut.pl. [dostęp 2017-09-29].

Bibliografia[edytuj]

'