Tworzenie stron internetowych

Sońsk

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje wyzytówki online które przyciągną klientów w mieście Sońsk. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, kreatywnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Sońsk - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Sońsk" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Sońsk warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Sońsk" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Sońsk" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Sońsk i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Sońsk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Sońsk
Państwo  Polska
Województwo mazowieckie
Powiat ciechanowski
Gmina Sońsk
Liczba ludności (2006) 881
Strefa numeracyjna 23
Kod pocztowy 06-430
Tablice rejestracyjne WCI
SIMC 0126391
Położenie na mapie gminy Sońsk
Mapa lokalizacyjna gminy Sońsk
Sońsk
Sońsk
Położenie na mapie powiatu ciechanowskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu ciechanowskiego
Sońsk
Sońsk
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa lokalizacyjna województwa mazowieckiego
Sońsk
Sońsk
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Sońsk
Sońsk
Ziemia52°46′45″N 20°41′50″E/52,779167 20,697222

Sońskwieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie ciechanowskim, siedziba władz gminy Sońsk. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa ciechanowskiego.

Wieś oddalona jest 9,5 km od Ciechanowa, przepływa przez nią rzeka Sona.

Początków miejscowości Sońsk i jej fundatorów bliżej nie znamy. Brak dokładnych informacji na temat początków sońskiej osady znalazło swoje odzwierciedlenie w literaturze. Jan Żmudziński napisał: „Sońsk to najstarszy, obok wsi Pauki, ośrodek w okolicach Ciechanowa zapewne z XII wieku. Większe pisane wzmianki datowane są na 1385 rok”. „Katalog zabytków sztuki w Polsce” podaje, że Sońsk tętnił życiem już w XII wieku. Inaczej na problem osadnictwa w Sońsku zapatruje się Artur Falenta w swym artykule. W artykule czytamy, że choć pierwsza wzmianka o parafii Sońsk pochodzi z 1385 roku, to pierwszą świątynię zbudowano tu zapewne w XI wieku. Analiza powyższych przytoczonych to fragmentów prowadzi do konkluzji, że pierwszy pisemny zapis dotyczący Sońska pochodzi z 1385 roku, co niewątpliwie związane jest z postępami chrystianizacji i założeniem ośrodka parafialnego w obrębie Sońska.

Sońsk ongiś Sońsko od początku był siedzibą parafii, której znaczna część terenu znajdowała się w zasięgu rzeki Sony wśród moczarów, rozlewisk, lasów olchowych i dębowych. Miejscowość ta oddalona była od Ciechanowa o 10 km należała więc do powiatu ciechanowskiego”[1].

We wsi działają:

We wsi znajduje się Parafia św. Wita, Modesta i Krescencji[2] oraz zabytkowy kościół parafialny pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego. Kościół jest murowany wzniesiony w latach 1904-1905 na miejscu poprzedniego drewnianego; konsekrowany 2 czerwca 1910 r. przez biskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego.

W Sońsku również znajduje się wczesnośredniowieczne grodzisko powstałe między XI a XII w. (funkcjonowało do XV w.). Od 1966 r. było miejscem sondażowych badań archeologicznych.

Sońsk graniczy z: Gołotczyzną, Szwejkami, Komorami Dąbownymi, Komorami Błotnymi, Pogąstami oraz Chrościcami.

Przypisy

  1. Historia - Nasza Gmina - Urząd Gminy w Sońsku, www.sonsk.pl [dostęp 2016-01-27].
  2. Parafia pw. św. Wita, Modesta i Krescencji. diecezjaplocka.pl. [dostęp 2016-05-06].
'