Tworzenie stron internetowych

Sochocin

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony www które przyciągną klientów w mieście Sochocin. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Sochocin - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Sochocin" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Sochocin warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Sochocin" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Sochocin" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Sochocin i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Sochocin

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Sochocin
Herb
Herb Sochocina
Kościół na rynku w Sochocinie
Kościół na rynku w Sochocinie
Państwo  Polska
Województwo mazowieckie
Powiat płoński
Gmina Sochocin
Wysokość 91 m n.p.m.
Liczba ludności (2011) 1997[1][2]
Strefa numeracyjna 23
Kod pocztowy 09-110
Tablice rejestracyjne WPN
SIMC 0125954
Położenie na mapie gminy Sochocin
Mapa lokalizacyjna gminy Sochocin
Sochocin
Sochocin
Położenie na mapie powiatu płońskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu płońskiego
Sochocin
Sochocin
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa lokalizacyjna województwa mazowieckiego
Sochocin
Sochocin
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Sochocin
Sochocin
Ziemia52°41′25″N 20°28′18″E/52,690278 20,471667
Strona internetowa miejscowości

Sochocin – dawne miasto, obecnie wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie płońskim, w gminie Sochocin. Miejscowość jest siedzibą gminy Sochocin.

Sąchocin był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego w województwie mazowieckim[3].

Leży na terenie nizinnym, w większości w pradolinie rzeki Wkry – wysokości bezwzględne kształtują się w granicach od 85 m n.p.m. do 112 m n.p.m.

Przez miejscowość przebiega droga krajowa nr 50.

W Sochocinie znajduje się zabytkowy kościół św. Jana Chrzciciela.

W Sochocinie swoją siedzibę ma Gminny Klub Sportowy Wkra Sochocin, który aktualnie gra w Lidze Okręgowej-Ciechanów-Ostrołęka. Swoje mecze rozgrywa na stadionie gminnym w Sochocinie, mogącym pomieścić 500 osób.

Historia[edytuj]

Pierwsze informacje historyczne na temat Sochocina pochodzą z XIV wieku. Położona nad rzeką Wkrą wieś stanowiła centrum gospodarcze lokalnego rynku. Znajdowała się na szlaku handlowym łączącym Wielkie Księstwo Litewskie z Koroną (droga między miastami Poznań - Wilno, prowadząca dalej aż do Moskwy).

W dniu 1 października 1385 roku książę mazowiecki Janusz I Starszy podpisał dokument nadający mieszkańcom Sochocina prawa miejskie. W 1404 roku miejscowość kupił Ścibor z Sochocina - jeden z najwybitniejszych możnowładców średniowiecznego Mazowsza, marszałek dworu Janusza I Starszego i podkomorzy zakroczymski. W 1492 roku nowy właściciel Janusz II, zainteresowany rozwojem miasta i ewentualnością powiększania przynoszących przez niego dochodów, ponawia prawa miejskie dla Sochocina. W 1495 roku miasto stało się siedzibą powiatu sochocińskiego i miejscem odprawiania sądów zwanych rokami.

W 1524 roku miasteczko książęce Sochocin wraz z innymi wsiami dostał dożywotnio Feliks Brzeski – wojewoda mazowiecki. Rok 1533 był niepomyślny dla Sochocina, bowiem miasteczko przeżyło pożar, który zniszczył większość zabudowań.

W 1869 roku w wyniku reformy administracyjnej, przeprowadzonej przez władze carskie, Sochocin po 484 latach utracił prawa miejskie. Nasiliły się działania rusyfikacyjne, język rosyjski był obowiązkowy w administracji i sądownictwie.

W chwili wybuchu II wojny światowej Sochocin liczył 1750 mieszkańców, w listopadzie 1939 roku ziemie Mazowsza Północnego (w tym Sochocin) zostały wcielone do Rzeszy, jako tzw. Rejencja Ciechanowska.

W 1940 roku w Kucharach Żydowskich i Smardzewie powstały karne obozy pracy. W 1941 roku trwała akcja wysiedleńcza mieszkańców Sochocina i okolic. Wiele osób zginęło, wiele było represjonowanych, wielu uczestniczyło w zbrojnym ruchu oporu AK i BCH. 18 stycznia 1945 roku Sochocin był wolny.

12 czerwca 1990 roku pierwszym wójtem gminy Sochocin po dokonanych przemianach został wybrany jednogłośnie Tomasz Wiktorowicz. Był on ponownie wybierany na wójta aż do wyborów w 2006 roku, w których zastąpił go Jerzy Zawadzki. Następnie wójtem gminy Sochocin była Anna Zwierzchowska (była dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie). W wyborach w 2014 roku w drugiej turze wójtem wybrany został Andrzej Romatowski.

Dane administracyjno-gospodarcze[edytuj]

Gmina Sochocin wchodzi w skład powiatu płońskiego i województwa mazowieckiego. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa ciechanowskiego.

Liczba mieszkańców – 1945 (dane liczbowe uzyskane w Urzędzie Gminy Sochocin, Referat Spraw Obywatelskich na dzień 31.12.2004 r.).

W ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej w gminie Sochocin zarejestrowanych jest 279 przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą w zakresie:

  • handlu stacjonarnego i obwoźnego – 146 osób
  • usług – 78 osób
  • transportu – 24 osoby
  • murarstwa – 22 osoby
  • przetwórstwa i produkcji – 9 osób

Zobacz też[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]

Przypisy

'