Tworzenie stron internetowych

Telatyn

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy www które przyciągną klientów w mieście Telatyn. Zapewniemy szczegółowe podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, kreatywnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Telatyn - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Telatyn" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Telatyn warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Telatyn" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Telatyn" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Telatyn i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Telatyn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Telatyn
Budynek Urzędy Gminy Telatyn
Budynek Urzędy Gminy Telatyn
Państwo  Polska
Województwo lubelskie
Powiat tomaszowski
Gmina Telatyn
Liczba ludności (2011) 953[1]
Strefa numeracyjna 84
Kod pocztowy 22-652[2]
Tablice rejestracyjne LTM
SIMC 0901849
Położenie na mapie gminy Telatyn
Mapa lokalizacyjna gminy Telatyn
Telatyn
Telatyn
Położenie na mapie powiatu tomaszowskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu tomaszowskiego
Telatyn
Telatyn
Położenie na mapie województwa lubelskiego
Mapa lokalizacyjna województwa lubelskiego
Telatyn
Telatyn
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Telatyn
Telatyn
Ziemia50°31′39″N 23°50′33″E/50,527500 23,842500
Strona internetowa miejscowości

Telatynwieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie tomaszowskim, w gminie Telatyn[3][4].

Leży przy drodze wojewódzkiej nr 852.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa zamojskiego.

Miejscowość jest siedzibą gminy Telatyn, stanowi sołectwo gminy Telatyn[5].

Kościół w Telatynie

W Telatynie działa klub sportowy Perła Telatyn z dwoma sekcjami: piłki nożnej i siatkówki. Piłkarze występują w kl. A, siatkarze natomiast grają w III lidze.

Historia[edytuj]

W Telatynie od XVI w. znajdowała się cerkiew prawosławna, w latach 1596–1875 (do likwidacji unickiej diecezji chełmskiej) unicka. Po 1875 w miejscowości wzniesiono cerkiew św. Michała Archanioła w stylu bizantyjsko-rosyjskim. Była ona czynna do wywózek ludności ukraińskiej w latach 40. XX wieku, następnie została opuszczona i w kolejnym dziesięcioleciu rozebrana[6][7][8]. Na terenie wsi znajduje się nieczynny cmentarz prawosławny[8].

Przypisy

  1. GUS: Ludność - struktura według ekonomicznych grup wieku. Stan w dniu 31.03.2011 r..
  2. Oficjalny Spis Pocztowych Numerów Adresowych - Poczta Polska. „Spis numerów adresowych”, s. według indeksu nazw, 2013. Warszawa: Poczta Polska S.A.. 
  3. TERYT (Krajowy Rejestr Urzędowego Podziału Terytorialnego Kraju). Główny Urząd Statystyczny. [dostęp online].
  4. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części (Dz.U. z 2013 r. poz. 200), ze zmianami w obwieszczeniu z dnia 2015-08-044 sierpnia 2015 (Dz.U. z 2015 r. poz. 1636).
  5. Jednostki pomocnicze gminy Telatyn. Urząd Gminy Telatyn. [dostęp online].
  6. Grzesiak K.: Diecezja lubelska wobec prawosławia w latach 1918–1939. Wydawnictwo Archidiecezjalne GAUDIUM, 2010, s. 557. ISBN 9788375480030.
  7. P. Cynalewska-Kuczma: Architektura cerkiewna Królestwa Polskiego narzędziem integracji z Imperium Rosyjskim. Poznań: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Adama Mickiewicza, 2004, ​ISBN 83-232-1463-8​.
  8. ab Gmina Telatyn.
'