Tworzenie stron internetowych

Wola Raniżowska

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy online które przyciągną klientów w mieście Wola Raniżowska. Zapewniemy wyjątkowe podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Wola Raniżowska - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Wola Raniżowska" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Wola Raniżowska warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Wola Raniżowska" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Wola Raniżowska" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Wola Raniżowska i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Wola Raniżowska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wola Raniżowska
Herb
Herb
Tablica "650-lecie nadania Aktu Lokacyjnego Woli Raniżowskiej"
Tablica "650-lecie nadania Aktu Lokacyjnego Woli Raniżowskiej"
Państwo  Polska
Województwo podkarpackie
Powiat kolbuszowski
Gmina Raniżów
Sołectwo Wola Raniżowska
Strefa numeracyjna (+48) 17
Kod pocztowy 36-125
Tablice rejestracyjne RKL
SIMC 0659503
Położenie na mapie województwa podkarpackiego
Mapa lokalizacyjna województwa podkarpackiego
Wola Raniżowska
Wola Raniżowska
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Wola Raniżowska
Wola Raniżowska
Ziemia50°17′41″N 21°57′15″E/50,294722 21,954167

Wola Raniżowskawieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie kolbuszowskim, w gminie Raniżów.

Miejscowość jest siedzibą rzymskokatolickiej parafii św. Wojciecha.

Historia[edytuj]

Wieś założona za króla Kazimierza Wielkiego w 1366 roku pod nazwą Dłotowa (lub Doblowa, ale za Jana Długosza już Ramyzowszka Wola). Pod koniec XVI wieku Wola Raniżowska wchodziła w skład raniżowskiego klucza dóbr królewskich i była największą osadą w Puszczy Sandomierskiej. Ma charakter "ulicówki".

W 1860 gmina Wola Rraniżowska zobowiązała się do utrzymania szkoły trywialnej we wsi, płacić nauczycielowi 210 złr. rocznie, wystawić budynek szkolny na ofiarowanym gruncie wraz z ogródkiem i płacić za opał[1].

Podczas II wojny światowej teren wsi znalazł się na obszarze poligonu Luftwaffe, w związku z czym mieszkańcy zostali wysiedleni do sąsiednich miejscowości, a budynki rozebrane lub spalone. Pozostał tylko kościół wybudowany w latach 1914-1921 oraz kilka budynków mieszkalnych.

To tu urodził się bp. Jan Ozga.

Jadąc w kierunku północnym trafiamy na piękny Zalew "Maziarnia" zlokalizowany na rzece Łęg, bogaty w rybostan, bardzo dobre miejsce dla wędkarzy i do letniego wypoczynku. Obok niego Ośrodek Wypoczynkowy "Pod Złotym Szczupakiem" z domkami letniskowymi.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa rzeszowskiego.

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. Czas 1860 nr 207 (11.09)

Linki zewnętrzne[edytuj]

'