Tworzenie stron internetowych

Złotokłos

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony www które przyciągną klientów w mieście Złotokłos. Zapewniemy profesjonalne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Złotokłos - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Złotokłos" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Złotokłos warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Złotokłos" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Złotokłos" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Złotokłos i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Złotokłos

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy miejscowości w Polsce. Zobacz też: herb szlachecki o tej nazwie.
Złotokłos
Kościół św. Antonniego
Kościół św. Antonniego
Państwo  Polska
Województwo mazowieckie
Powiat piaseczyński
Gmina Piaseczno
Liczba ludności (2014-09-30) 1349[1]
Strefa numeracyjna (+48) 22
Kod pocztowy 05-504
Tablice rejestracyjne WPI
SIMC 0006652
Położenie na mapie gminy Piaseczno
Mapa lokalizacyjna gminy Piaseczno
Złotokłos
Złotokłos
Położenie na mapie powiatu piaseczyńskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu piaseczyńskiego
Złotokłos
Złotokłos
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa lokalizacyjna województwa mazowieckiego
Złotokłos
Złotokłos
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Złotokłos
Złotokłos
Ziemia52°00′19″N 20°54′20″E/52,005278 20,905556
Strona internetowa miejscowości
Krzyż z okresu I wojny światowej.

Złotokłoswieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Piaseczno. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie warszawskim.

W miejscowości znajduje się kościół i siedziba parafii, należącej do dekanatu tarczyńskiego, archidiecezji warszawskiej.

Historia[edytuj]

Osada powstała po I wojnie światowej w wyniku parcelacji w latach 1924-1935 dóbr Szczaki przez rodzinę Orsettich (herbu Złotokłos), a następnie hr. Wojciecha Rostworowskiego. Plany nawiązywały do anachronicznego już wtedy pomysłu utworzenia kolejnego miasta ogrodu, a hasło reklamujące kupno działek w Letnisku Złotokłos brzmiało: "pracuj w mieście, mieszkaj na wsi". Zaletami osady była dobre połączenie z Warszawą (dzięki motorowej Kolei Grójeckiej czas dojazdu do stolicy wynosił zaledwie 45 minut) oraz walory klimatyczne – w Złotokłosie miało powstać uzdrowisko kardiologiczne. Kryzys gospodarczy w latach dwudziestych, a następnie II wojna światowa pokrzyżowały te plany. Nie zrealizowano koncepcji miasta ogrodu, nie powstały parki, place ani Dom Ludowy.

Po upadku Powstania Warszawskiego mieszkańcy Złotokłosu udzielali schronienia licznym uchodźcom. Przez krótki czas funkcjonowała także Caffe Fogg, którą prowadził słynny piosenkarz Mieczysław Fogg. W 1945 roku erygowano parafię Matki Bożej Łaskawej.

W okresie powojennym Złotokłos zmienił swój charakter, bardziej przypominając wieś niż osadę letniskową. Stopniowa likwidacja Kolejki Grójeckiej dodatkowo spowolniła jego rozwój. W miejscowości tej swoje dzieciństwo spędził Marek Hłasko. Zmiany nastąpiły pod koniec XX wieku. Poprawiono infrastrukturę (gazyfikacja, wodociągi, oświetlenie i utwardzenie nawierzchni ulic, nowa centrala telefoniczna). Powstał duży zespół szkolny obejmujący szkołę podstawową i gimnazjum. Rozwój Złotokłosu dokonuje się przede wszystkim poprzez budownictwo indywidualne, natomiast nie prowadzi się prac w kierunku ewolucji przestrzeni publicznej. Nie ma więc mowy o powrocie do dawnej koncepcji miasta ogrodu, a Złotokłos pozostaje jednym z typowych podwarszawskich osiedli.

Zabytki[edytuj]

Jako stosunkowo młoda miejscowość Złotokłos nie może pochwalić się cennymi zabytkami.

  • Warto zobaczyć kościół pw. Świętego Antoniego. Absyda świątyni pochodzi prawdopodobnie z pierwszej połowy XIX wieku. Kolejne remonty pozbawiły kościół nastaw ołtarzowych wzorowanych na lewiczyńskich, lecz mimo rozbudowy z końca lat 30. charakterystyczna bryła budynku wciąż zachwyca chłodną elegancją nawiązująca do stylu romańskiego.
  • Zachowało się także kilka starych murowanych domów w stylu wczesnego modernizmu (Gemborków, Jabłkowskich, Weberów) oraz drewniane domki z charakterystycznymi gankami i werandami, niekiedy nawiązujące do otwockiej secesji. Większość z nich jest jednak zaniedbana lub uległa znacznej przebudowie.
  • Willa hrabiego Rostworowskiego, szumnie nazywana pałacem, przetrwała w dobrym stanie do końca XX wieku. W latach 1848-1992 był wykorzystywano jako budynek szkolny (uczyły się tu dzieci z klas III-VIII SP w Złotokłosie). Gdy szkoła została przeniesiona do nowej siedziby, willa została całkowicie zdewastowana i obecnie jest ruiną. Podobny los spotkał otaczający budynek XVIII-wieczny park o układzie geometrycznym oraz młyn, dom rządcy i czworaki.
  • Cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej.

Komunikacja[edytuj]

Do Złotokłosu można dojechać autobusem:

  • Linią ZTM 728 na trasie P+R Al.Krakowska – Złotokłos[2],
  • Linią komunikacji gminy Piaseczno L2 i L12 na trasie Urząd Miasta - Złotokłos[2].

Sport[edytuj]

W miejscowości działa Ludowy Klub Sportowy "Perła Złotokłos"[3]. Sekcja piłki nożnej składa się z siedmiu, zróżnicowanych wiekowo, drużyn. Seniorzy "Perły" występują w grupie Warszawa II mazowieckiej ligi okręgowej. Oprócz piłki nożnej w klubie funkcjonują młodzieżowe drużyny siatkówki.

Przypisy

  1. Strona gminy, liczba ludności
  2. ab Mapa komunikacyjna Warszawy. ZTM Warszawa. [dostęp 2010-12-02].
  3. LKS Perła Złotokłos. www.lksperla.waw.pl. [dostęp 2010-12-02].

Linki zewnętrzne[edytuj]

'