Tworzenie stron internetowych

Drawski Młyn

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy w internecie które przyciągną klientów w mieście Drawski Młyn. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Drawski Młyn - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Drawski Młyn" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Drawski Młyn warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Drawski Młyn" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Drawski Młyn" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Drawski Młyn i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Drawski Młyn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Drawski Młyn
Pomnik Józefa Noji
Pomnik Józefa Noji
Państwo  Polska
Województwo wielkopolskie
Powiat czarnkowsko-trzcianecki
Gmina Drawsko
Sołectwo Drawski Młyn
Liczba ludności (2008) 960
Strefa numeracyjna 67
Kod pocztowy 64-733
Tablice rejestracyjne PCT
SIMC 0525754
Położenie na mapie gminy Drawsko
Mapa lokalizacyjna gminy Drawsko
Drawski Młyn
Drawski Młyn
Położenie na mapie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego
Mapa lokalizacyjna powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego
Drawski Młyn
Drawski Młyn
Położenie na mapie województwa wielkopolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa wielkopolskiego
Drawski Młyn
Drawski Młyn
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Drawski Młyn
Drawski Młyn
Ziemia52°51′34″N 16°04′28″E/52,859444 16,074444

Drawski Młyn (niem. Dratzigmühle) – duża wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w gminie Drawsko, przy drodze wojewódzkiej nr 181.

Historia[edytuj]

Stara szkoła z 1911

Wieś posiada bogate tradycje przemysłowe, zwłaszcza hutnicze. Przepływająca przez wieś rzeka Struga napędzała dawniej kuźnice, o czym świadczy dawna nazwa osady - Hamrzysko. W XVII wieku działała tu huta żelaza, wykorzystująca lokalne złoża rudy darniowej. W 1853 rozpoczęła działalność Sattlershütte, protoplastka funkcjonującej obecnie odlewni żeliwa Drawski. Oprócz hutnictwa we wsi rozwijało się młynarstwo. To właśnie młyn wodny na Strudze był początkiem osady (1508). W 1565 działały dwa takie zakłady: Drwaski i Zawada, należące do wsi Drawsko[1].

W okresie międzywojennym w miejscowości stacjonowała placówka Straży Granicznej I linii „Drawski Młyn”[2]. W 1930 roku Bank Pekao uruchomił tu kantor wymiany walut, przeznaczony głównie dla robotników sezonowych[3].

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa pilskiego.

Obiekty[edytuj]

Stacja kolejowa

Najstarsza część wsi, to ta przy dworcu kolejowym. Nieco dalej stoi osiedle bloków mieszkaniowych z lat 50. XX wieku, a obok niego stara szkoła z 1911 (obecnie przedszkole). Przy osiedlu posadowiono też głaz pamiątkowy ku czci Józefa Noji z pobliskiego Pęckowa, olimpijczyka zamordowanego przez nazistów w KL Auschwitz. Kościół Opatrzności Bożej pochodzi z lat 1985–1991. Po wschodniej stronie linii kolejowej znajduje się kompleks stawów rybnych (Staw przy Szosie i Żydowski Staw)[1]. W miejscowości znajduje się stacja kolejowa linii kolejowej nr 351 Poznań Główny - Szczecin Główny, na której zatrzymują się wyłącznie pociągi regionalne.

Przypisy

  1. ab Paweł Anders, Władysław Kusiak: Puszcza Notecka, Oficyna Wydawnicza G&P, Poznań, 2011, s. 167-168, ​ISBN 978-83-7272-242-3
  2. Marek Jabłonowski, Bogusław Polak: Polskie formacje graniczne 1918−1839. Dokumenty organizacyjne, wybór źródeł. Tom II. Koszalin: Wydawnictwo Uczelniane Politechniki Koszalińskiej, 1999, s. 22. ISBN 83-87424-77-3.
  3. Tadeusz Włudyka: Dwa dwudziestolecia gospodarki rynkowej w Polsce. Warszawa: Wolters Kluwer Polska, 2008, s. 220. ISBN 978-83-7526-922-2.
'