Tworzenie stron internetowych

Naterki

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy online które przyciągną klientów w mieście Naterki. Zapewniemy profesjonalne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Strona www jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, kreatywnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Naterki - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Naterki" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Naterki warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Naterki" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Naterki" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Naterki i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Naterki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Naterki
Państwo  Polska
Województwo warmińsko-mazurskie
Powiat olsztyński
Gmina Gietrzwałd
Liczba ludności (2006) 326 (stan na 30.06.2006 r.)
Strefa numeracyjna (+48) 89
Kod pocztowy 11-036
Tablice rejestracyjne NOL
SIMC 0473738
Położenie na mapie województwa warmińsko-mazurskiego
Mapa lokalizacyjna województwa warmińsko-mazurskiego
Naterki
Naterki
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Naterki
Naterki
Ziemia53°43′35″N 20°22′17″E/53,726389 20,371389

Naterki (niem. Nattern[1]) – wieś w Polsce położona koło Olsztyna w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, w gminie Gietrzwałd. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa olsztyńskiego.

We wsi znajdują się m.in.: tartak, stolarnia, pole golfowe (jedno z większych w Polsce), skansen maszyn rolniczych (m.in. z bogatą kolekcją kieratów – ponad 100 egzemplarzy oraz wiatrakiem typu koźlak). Nad Jeziorem Naterskim domy letniskowe, agroturystyka.

W miejscowości urządzane są festyny i inne imprezy. Do ważniejszych należy organizowany co roku mecz piłkarski "Polska-Niemcy" między drużynami z Naterek i reprezentacją dawnych mieszkańców wsi z Niemiec. Działają tu stowarzyszenia "Diament" i "Naterkowska Inicjatywa Kobiet". Naterki znane są z 18 dołkowego pola golfowego – Mazury Golf and Country Club.

Nazwa wsi pochodzi od pruskiej nazwy żmii.

Historia[edytuj]

Wieś powstała w 1349 r. na 20 włokach na prawie chełmińskim w pruskim polu osadniczym Gunlauke, kiedy to kapituła warmińska zleciła Prusowi Natusowi założenie wsi o nazwie Natursdorf nad jeziorem Swyntheynen (obecnie Naterskie lub Świątajno). W 1647 r. wystawiono odnowiony dokument lokacyjny wsi na prośbę Michała Bruna. Kolejny raz, w 1688 wystawiono odnowiony dokument na prośbę sołtysa Franziskusa Materny (najwyraźniej poprzedni dokument uległ zniszczeniu).

W 1876 r. wybudowano stację kolejową, co przyczyniło się do rozwoju wsi. Szkołę wybudowano w 1901 r., wcześniej nauczano w domach prywatnych. Szkoła funkcjonowała do lat 70’ XX wieku.

Zabytki[edytuj]

  • Majątek ziemski rodziny Hippel Zofijówka (w odległości 2 km od wsi), do dziś przetrwał częściowo układ parku z alejami i występującymi gatunkami drzew tj. lipy, dęby,
  • Budynek szkoły,
  • Budynki mieszkalne i gospodarcze,
  • Kapliczki i krzyże przydrożne,
  • Mogiły upamiętniające poległych w czasie II wojny światowej ,
  • Wiatrak,
  • Skansen maszyn rolniczych p. Dramińskiego

Przypisy

  1. Rozporządzenie Ministrów: Administracji Publicznej i Ziem Odzyskanych z dnia 12 listopada 1946 r. o przywróceniu i ustaleniu urzędowych nazw miejscowości (M.P. z 1946 r. Nr 142, poz. 262)

Bibliografia[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]

'