Tworzenie stron internetowych

Pustyny

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy w internecie które przyciągną klientów w mieście Pustyny. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Pustyny - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Pustyny" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Pustyny warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Pustyny" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Pustyny" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Pustyny i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Pustyny

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Pustyny
Kościół w Pustynach
Kościół w Pustynach
Państwo  Polska
Województwo podkarpackie
Powiat krośnieński
Gmina Krościenko Wyżne
Wysokość 292 m n.p.m.
Liczba ludności (2006) 1057
Strefa numeracyjna (+48) 13
Kod pocztowy 38-422
Tablice rejestracyjne RKR
SIMC 0355170
Położenie na mapie województwa podkarpackiego
Mapa lokalizacyjna województwa podkarpackiego
Pustyny
Pustyny
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Pustyny
Pustyny
Ziemia49°39′31″N 21°50′02″E/49,658611 21,833889

Pustynyprzysiółek wsi Krościenko Wyżne w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie krośnieńskim, w gminie Krościenko Wyżne.

Nazwa wsi pochodzi prawdopodobnie od określenia „pustynia” lub „pustki” jako miejsca nie zamieszkanego. Pustyny sąsiadują z następującymi miejscowościami: Krościenko Wyżne, Zalesie, Targowiska, Iskrzynia, Haczów. Przez Pustyny przebiega droga krajowa nr 9 z Radomia do przejścia granicznego ze Słowacją w Barwinku.

Pustyny położone są na terenie kotliny Krośnieńskiej będącej częścią Dołów Jasielsko-Sanockich. Teren wsi jest równinny, przecięty doliną potoku Flusy, który wypływa z lasu na pograniczu Zalesia i Targowisk i uchodzi do rzeki Wisłok w Krościenku Wyżnym. Znaczna część wsi położona jest na prawym, północnym brzegu potoku. We wsi znajduje się lotnisko Iwonicz.

Historia[edytuj]

Początki osadnictwa na tym terenie datuje się na XVII wiek. Wieś rozwinęła się w połowie XIX w., gdy zbudowano „trakt węgierski”, czyli dzisiejszą drogę nr 9. Do II wojny światowej Pustyny były folwarkiem należącym do dworu w Krościenku Wyżnym. W 1884 r. w pobliżu Pustyn zbudowano linię kolejową łączącą stacje węzłowe Jasło i Zagórz. Jest to fragment Galicyjskiej Transwersalnej Linii Kolejowej. Najbliższy przystanek kolejowy znajduje się w Targowiskach. W czasie II wojny światowej w Pustynach znajdowała się część lotniska wojskowego, używanego najpierw przez Luftwaffe, a po przejściu frontu przez lotnictwo Armii Czerwonej. Teren ten do dziś jest nazywany lotniskiem. Obecnie jest on własnością Aeroklubu Polskiego w Krośnie. 10 czerwca 1997 podczas 5. pielgrzymki do ojczyzny lotnisku wylądował papież Jan Paweł II. W Pustynach nie ma zabytków w ścisłym tego słowa znaczeniu. Jest jednak kilka chat drewnianych krytych strzechą zbudowanych jeszcze w XIX w. W 1953 zbudowano sieć energetyczną, a w latach 1961–1964 sieć gazową. W roku 1972 ukończono budowę i oddano do użytku nową remizę Ochotniczej Straży Pożarnej. 7 lipca 1977 w Pustynach miała miejsce wypadek drogowy autobusu PKS, który stoczył się ze skarpy, w wyniku czego śmierć poniosło 4 pasażerów[1].

Pustyny dziś[edytuj]

W Pustynach działają organizacje: Ochotnicza Straż Pożarna (od 1927), Ludowy Zespół Sportowy (1949) z małymi przerwami w działalności- aktualnie Ludowy Klub Sportowy „Orzeł Kontap Pustyny”, filia Gminnej Biblioteki Publicznej (1998). W Domu Ludowym działa Klub Młodzieżowy „Junior” (2002). W dniu 28,06,1998 r. powołano parafię rzymskokatolicką Pustyny obejmującą: Pustyny i Zalesie. Na terenie wsi znajduje się 252 domy mieszkalne i ponad 350 gospodarczych. W końcu lat 90. Pustyny przeszły reformę adresową. Tradycyjną numerację budynków zastąpiono przez sieć ulic. Utworzono następujące ulice: Dukielska (droga krajowa 9), Centralna, Księża, Graniczna, Wspólna, Kościelna, Spacerowa.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa krośnieńskiego.

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]

'