Tworzenie stron internetowych

Radziejowice

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy online które przyciągną klientów w mieście Radziejowice. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Strona www jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, kreatywnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Radziejowice - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Radziejowice" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Radziejowice warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Radziejowice" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Radziejowice" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Radziejowice i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Radziejowice

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Radziejowice
Zespół pałacowo-parkowy w Radziejowicach
Zespół pałacowo-parkowy w Radziejowicach
Państwo  Polska
Województwo mazowieckie
Powiat żyrardowski
Gmina Radziejowice
Liczba ludności (2011) 772[1][2]
Strefa numeracyjna 46
Kod pocztowy 96-325
Tablice rejestracyjne WZY
SIMC 0735434
Położenie na mapie gminy Radziejowice
Mapa lokalizacyjna gminy Radziejowice
Radziejowice
Radziejowice
Położenie na mapie powiatu żyrardowskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu żyrardowskiego
Radziejowice
Radziejowice
Położenie na mapie województwa mazowieckiego
Mapa lokalizacyjna województwa mazowieckiego
Radziejowice
Radziejowice
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Radziejowice
Radziejowice
Ziemia52°00′15″N 20°33′21″E/52,004167 20,555833

Radziejowicewieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie żyrardowskim, w gminie Radziejowice (siedziba gminy). Leży nad rzeką Pisią Gągoliną. Miejscowość jest miejscem urodzenia Michała Stefana Radziejowskiego, kardynała, prymasa Polski oraz Edwarda Krasińskiego, działacza społecznego, pamiętnikarza.

W latach 1975–1998 Radziejowice administracyjnie należały do województwa skierniewickiego. W 1923 roku powołana została Ochotnicza Straż Pożarna w Radziejowicach. Prezes -dh Bogdan Prejs, Naczelnik – dh Hipolit Mikołajczyk. Pozostałymi członkami zarządu zostali: ks. Aleksander Kozarzewski, dh Leon Matyjek, dh Edward Szustkiewicz. Od 2008 roku na terenie Radziejowic działa 7 Radziejowicka Drużyna Harcerska „Żywioł”, a od 2010 roku Szczep Drużyn „Żywioł”.

Historia[edytuj]

Dobra radziejowickie przez ok. 300 lat – od XV wieku do początku XVIII wieku należały do rodu Radziejowskich. Następnie należały do hr. Aleksandra Ossolińskiego, a następnie wraz z wianem jego córki przeszły na własność rodu Krasińskich. Pozostawały w ich rękach aż do wybuchu II wojny światowej, po wojnie zostały przejęte przez państwo.

Zabytki[edytuj]

Staw w Radziejowicach- obraz Stanisława Masłowskiego, 1907
Park

Głównym zachowanym zabytkiem jest zespół pałacowo-parkowy w Radziejowicach, który tworzą obecnie klasycystyczny pałac, neogotycki zameczek, zrekonstruowany w latach 80. XX wieku dworek modrzewiowy, domek szwajcarski, dawna kuźnia i park ze stawem. Obok stawu, na tzw. wyspie, zlokalizowany jest murowany młyn, będący repliką budynku drewnianego, wykonaną w latach 70. XX wieku. Ponadto we wsi znajduje się klasycystyczny kościół miejscowej parafii św. Kazimierza Królewicza, zbudowany według projektu Jakuba Kubickiego w latach 18201823. Towarzyszy mu klasycystyczna dzwonnica i plebania z 1820 roku. Do 2012 roku przy ul. J. Kubickiego stał drewniany dworek, wybudowany po 1864 roku dla rosyjskiego oficera, który otrzymał go jako nagrodę władz rosyjskich za tłumienia Powstania Styczniowego. Dworek został rozebrany i usunięty. Przy ul. J. Kubickiego stoi też zabytkowy ceglany dom, w którym mieszkał organista, oraz duży ceglany budynek z półkolumnami, wybudowany jako szpital, czyli dom opieki dla najuboższych. Przy głównym rondzie zlokalizowany jest obelisk ku czci uczestników wojny polsko-bolszewickiej.

Przez wieś przebiegają także zabytkowe aleje lipowe chronione jako pomnik przyrody. Pierwsza, młodsza, to aleja tworząca ul. J. Kubickiego, a druga starsza to przedłużenie ul. Sienkiewicza. Według podań lipy sadzone były przed Potopem szwedzkim.

Przy drodze do Wsi Kamionka znajdują się, wykonane pod koniec lat 30 tych XX wieku, nasypy i oryginalny w formie, żelbetowy wiadukt na Pisi Gągolinie , niezrealizowanej linii kolejki EKD (ob. WKD) z Komorowa przez Nadarzyn do Mszczonowa.

Szlaki piesze[edytuj]

Znakowane szlaki turystyczne:

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]

'