Tworzenie stron internetowych

Skomielna Czarna

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy www które przyciągną klientów w mieście Skomielna Czarna. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, kreatywnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Skomielna Czarna - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Skomielna Czarna" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Skomielna Czarna warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Skomielna Czarna" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Skomielna Czarna" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Skomielna Czarna i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Skomielna Czarna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Skomielna Czarna
Ogólny widok miejscowości
Ogólny widok miejscowości
Państwo  Polska
Województwo małopolskie
Powiat myślenicki
Gmina Tokarnia
Liczba ludności (2006) 1400
Strefa numeracyjna (+48) 12
Kod pocztowy 32-437
Tablice rejestracyjne KMY
SIMC 0338450
Położenie na mapie województwa małopolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa małopolskiego
Skomielna Czarna
Skomielna Czarna
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Skomielna Czarna
Skomielna Czarna
Ziemia49°43′36″N 19°50′14″E/49,726667 19,837222

Skomielna Czarnawieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie myślenickim, w gminie Tokarnia. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie krakowskim.

Położenie[edytuj]

Skomielna Czarna położona jest w Beskidzie Makowskim, w dolinie Bogdanówki, która wypływa spod Koskowej Góry i wpada do Krzczonówki powyżej Tokarni[1].

Zarys historii[edytuj]

Dokładna data nie jest znana, wiadomo tylko, że istniała już pod koniec XVI w. Podobnie jak wiele okolicznych miejscowości, tak i Skomielną Czarną założyli Jordanowie.

11 stycznia 1899 roku odbył się w Łętowni pogrzeb zmarłego Konstantego Gozdawa Gostkowskiego właściciela Skomielnej, który zmarł w wieku 88 lat. W pogrzebie wzięli udział sąsiedzi, duchowni oraz okoliczni chłopi ponieważ zmarły cieszył się dużą sympatią.[2]

Zabytki[edytuj]

Głównym zabytkiem we wsi jest drewniana kaplica z XVIII w[3]. Powstała – podobnie jak kościół w pobliskiej Tokarni – w wyniku rozbudowy kaplicy dworskiej. Wśród pól stoi także drewniana kapliczka z 1867 roku z obrazem Matki Bożej, oraz kamienne figurki Chrystusa (z 1832r), NMP Niepokalanie Poczętej (1897) i św Jana Nepomucena (1896).

Przez Skomielną prowadzi zielony szlak z Trzebuni na Stołową Górę.

Zobacz też: Skomielna Biała

Przypisy

  1. Geoportal. Mapa topograficzna i satelitarna. [dostęp 2012-01-10].
  2. Czas 1899 nr 11
  3. Dariusz Dyląg, Piotr Sadowski: Beskid Myślenicki: przewodnik. Rewasz, 2009. ISBN 9788389188410.
'