Tworzenie stron internetowych

Szudziałowo

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony internetowe które przyciągną klientów w mieście Szudziałowo. Zapewniemy dokładne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, kreatywnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Szudziałowo - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Szudziałowo" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Szudziałowo warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Szudziałowo" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Szudziałowo" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Szudziałowo i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Szudziałowo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Szudziałowo
Herb
Herb
Szudziałowo
Państwo  Polska
Województwo podlaskie
Powiat sokólski
Gmina Szudziałowo
Liczba ludności 650
Strefa numeracyjna (+48) 85
Kod pocztowy 16-113
Tablice rejestracyjne BSK
SIMC 0042330
Położenie na mapie gminy Szudziałowo
Mapa lokalizacyjna gminy Szudziałowo
Szudziałowo
Szudziałowo
Położenie na mapie powiatu sokólskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu sokólskiego
Szudziałowo
Szudziałowo
Położenie na mapie województwa podlaskiego
Mapa lokalizacyjna województwa podlaskiego
Szudziałowo
Szudziałowo
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Szudziałowo
Szudziałowo
Ziemia53°17′54″N 23°39′13″E/53,298333 23,653611
Widok wsi

Szudziałowowieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie sokólskim, w gminie Szudziałowo.

Szudziałowo leży w dolinie polodowcowej między wzgórzami morenowymi. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa białostockiego.

Miejscowość jest siedzibą gminy Szudziałowo.

Historia[edytuj]

Miejscowość może pochodzić już z XIII wieku, ale pierwszym dokumentem wzmiankującym ją jest akt erekcyjny kościoła w Sokółce z 1592 r. Pierwszy kościół w Szudziałowie został ufundowany w 1601 r. W przeszłości w Szudziałowie znajdowała się również cerkiew św. Jerzego Zwycięzcy, wzniesiona na początku XX wieku na potrzeby dominującej (według wykonanego w 1906 spisu ludności) w miejscowości ludności wyznania prawosławnego. Cerkiew została zburzona w 1936[1].

Szudziałowo było też znane ze związków z rodem Eysymontów, którym je nadano w 1510 roku od Zygmunta Starego[2]. Ta tradycja powiada, że "Zygmunt I, król Polski dla jedenastu braci rodzonych Eysymontów za zasługi wojenne w roku 1510 nadał w potomne czasy przy Puszczy Kryńskiej nad rzekami Słoją i Szudziałówką majątek Szudziałów, na milę długości a na pół mili szerokości". W Metryce Litewskiej jest podobny list z roku 1511, niejako nawiązujący do tych zdarzeń, gdzie jako głównego z owych braci wymienia się Mikołaja Krembicza Eisimontowicza[3]. Pomiarą włoczną zostało przyłączone do Ekonomii Grodzieńskiej. Jednak Eysymontowie przez wiele lat domagali się zwrotu tych dóbr, o czym świadczą dokumenty sejmowe z lat 1611-1667[4].

Kościół katolicki

Współczesność[edytuj]

We wsi znajduje się szkoła podstawowa, gimnazjum, kościół katolicki pw. św. Wincentego Ferreriusza (z 1937 r.), a także dwa cmentarze: prawosławny z XIX wieku oraz rzymskokatolicki założony w 1906 roku[5].

Szudziałowo było pierwszą parafią kardynała Henryka Gulbinowicza, a później arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia.

Sport[edytuj]

We wsi Szudziałowo istnieje klub "Sudovia" zajmująca się lekkoatletyką, grami zespołowymi oraz szachami. Sudovia posiada sekcje juniorów i seniorów.

Galeria[edytuj]

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. A. Radziukiewicz, W Szudziałowie stanął krzyż, "Przegląd Prawosławny", nr 8 (302), sierpień 2010, ISSN 1230-1078, s.14
  2. Wywód Eysymonttów z dn 4 (15) grudnia 1798 przed Deputacją Wywodową Wileńską
  3. Lietuvos Metrika = Lithuanian Metrica = Metryka Litewska. Knyga Nr. 9: (1511–1518); Užrašymų knyga 9, Vilnius 2002, ​ISBN 9986-34-121-3​, dokument nr 74
  4. Volumina Legum, Petersburg 1860, T. III, s. 26-27, 99, T. IV, s. 424-425, 476
  5. Andrzej Michałowski, Alicja Sulimierska, Elżbieta Baniukiewicz: Studia i Materiały. Wykaz zabytkowych cmentarzy w Polsce. Województwo Białostockie. Warszawa: Ośrodek Ochrony Zabytkowego Krajobrazu. Narodowa Instytucja Kultury, 1996, s. 50–51.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'