Tworzenie stron internetowych

Witoszów Dolny

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy w internecie które przyciągną klientów w mieście Witoszów Dolny. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i fachowe wykonanie zapewni Ci sukces. Strona www jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Witoszów Dolny - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Witoszów Dolny" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Witoszów Dolny warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Witoszów Dolny" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Witoszów Dolny" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Witoszów Dolny i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Witoszów Dolny

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Witoszów Dolny
Pałac
Pałac
Państwo  Polska
Województwo dolnośląskie
Powiat świdnicki
Gmina Świdnica
Liczba ludności (XII 2014) 1401[1]
Strefa numeracyjna (+48) 74
Kod pocztowy 58-100
Tablice rejestracyjne DSW
SIMC 0856310
Położenie na mapie gminy wiejskiej Świdnica
Mapa lokalizacyjna gminy wiejskiej Świdnica
Witoszów Dolny
Witoszów Dolny
Położenie na mapie powiatu świdnickiego
Mapa lokalizacyjna powiatu świdnickiego
Witoszów Dolny
Witoszów Dolny
Położenie na mapie województwa dolnośląskiego
Mapa lokalizacyjna województwa dolnośląskiego
Witoszów Dolny
Witoszów Dolny
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Witoszów Dolny
Witoszów Dolny
Ziemia50°49′25″N 16°26′34″E/50,823611 16,442778

Witoszów Dolny (dawniej: Nieder Bögendorf[2]) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa wałbrzyskiego. Przez miejscowość przepływa Witoszówka, niewielka rzeka dorzecza Odry, dopływ Bystrzycy.

Znajduje się tu prywatne Muzeum Broni i Militariów[3], wraz z atestowaną strzelnicą na broń krótką.

Zabytki[edytuj]

Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są[4]:

  • kościół parafialny parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, wybudowany w 1268 r., przebudowywany w XV w., przekryty sklepieniem w 1. połowie XVI w. Renesansową kruchtę wybudowano w końcu XVI w. Podwyższony w 1. połowie XVII w. w związku z nadaniem mu charakteru obronnego. Jest kościołem jednonawowym z węższym prostokątnym prezbiterium. Kościół był rozbudowany w 1846 r. a remontowany w latach: 1963-1963 i 1976. Od południowej strony w ścianie nawy osadzony jest gotycki portal z bogatą ornamentyką roślinną. Kościół ma barokowe wyposażenie z początku XVIII w. Na strychu kościoła nad sklepieniem zachował się szereg strzelnic klinowych pochodzących z 1. połowy XVII w. Kościół znajduje się w górnej części wsi na pagórku
  • pałac (nr 116), z przełomu XIX/XX w.; pałac w Witoszowie Dolnym zbudowany został na planie prostokąta i ma dwie kondygnacje. Najbogatsza architektonicznie jest dwunastoosiowa elewacja południowa gdzie znajduje się ryzalit zakończony szczytem. Swój obecny charakter obiekt zawdzięcza przebudowie pod koniec XIX w. Od strony północnego zachodu pałac otoczony jest fosą. Dookoła znajdują się stare zabudowania gospodarcze, w tym stodoła z napisem G.F.S. 1806. Na dziedziniec wjeżdża się pomiędzy zabudowaniami gospodarczymi. Pałac pełni funkcję budynku mieszkalnego.

Sport[edytuj]

W 2009 roku została ukończona budowa hali sportowej przy gimnazjum w Witoszowie. Jest to jedna z największych hal w Gminie Świdnica. Hala ma pełnowymiarowe boisko do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. W hali znajduje się również ścianka wspinaczkowa oraz sala do squasha. Lokalny klub sportowy Orzeł Witoszów gra w klasie B.

Zobacz też[edytuj]

Bibliografia[edytuj]

  • Rezydencje ziemi świdnickiej, zespół redakcyjny: W. Rośkowicz, S. Nowotny, R. Skowron, Świdnica 1997, s. 86.

Przypisy

  1. Gmina Świdnica w cyfrach i na mapie (wykaz miejscowości i liczby mieszkańców wg stanu na 31.12.2014 r.). Gmina.swidnica.pl. [dostęp 3 października 2015].
  2. Rozporządzenie Ministrów: Administracji Publicznej i Ziem Odzyskanych z dnia 12 listopada 1946 r. o przywróceniu i ustaleniu urzędowych nazw miejscowości (M.P. z 1946 r. Nr 142, poz. 262)
  3. Kontakt. Muzeum-broni.com.pl. [dostęp 25 listopada 2015].
  4. Rejestr zabytków nieruchomych woj. dolnośląskiego. Narodowy Instytut Dziedzictwa. [dostęp 12.10.2012]. s. 167.
'