Tworzenie stron internetowych

Dziekanów Leśny

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony www które przyciągną klientów w mieście Dziekanów Leśny. Zapewniemy dokładne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dobrze wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Dziekanów Leśny - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Dziekanów Leśny" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Dziekanów Leśny warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Dziekanów Leśny" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Dziekanów Leśny" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Dziekanów Leśny i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Dziekanów Leśny

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dziekanów Leśny
KPN w Dziekanowie Leśnym
KPN w Dziekanowie Leśnym
Państwo  Polska
Województwo mazowieckie
Powiat warszawski zachodni
Gmina Łomianki
Liczba ludności (2011) 2253[1]
Strefa numeracyjna (+48) 22
Kod pocztowy 05-092
Tablice rejestracyjne WZ
SIMC 0005115
Położenie wsi
Położenie wsi
Położenie na mapie gminy Łomianki
Mapa lokalizacyjna gminy Łomianki
Dziekanów Leśny
Dziekanów Leśny
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Dziekanów Leśny
Dziekanów Leśny
Ziemia52°20′48″N 20°51′15″E/52,346667 20,854167
Kościół Matki Bożej Królowej Rodzin w Dziekanowie Leśnym

Dziekanów Leśny (dawniej Dziekanów Niemiecki) – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie warszawskim zachodnim, w gminie Łomianki.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa warszawskiego.

Według staniu na dzień 31 grudnia 2008 sołectwo ma powierzchnię 339 ha i 1466 mieszkańców[2].

Położenie[edytuj kod]

Wieś zlokalizowana przy drodze krajowej nr 7 WarszawaGdańsk, głównie na południe od niej, na północnym skraju Puszczy Kampinoskiej i zarazem Kampinoskiego Parku Narodowego.

Sołectwo[edytuj kod]

Obszarem sołectwa Dziekanów Leśny jest obszar ograniczony:[3]

Historia[edytuj kod]

Wieś założona w XIX wieku jako kolonia na zasadach osadnictwa mennonickiego. W związku z osadnictwem niemieckim i holenderskim nazywana Dziekanowem Niemieckiem. Do 1945 we wsi dominowała protestancka ludność niemieckojęzyczna. W okresie międzywojennym (1927) zbudowano tu linię kolejową łączącą Palmiry z Warszawą, miejscowość zyskała pewne znaczenie jako podmiejskie letnisko. W czasie II wojny światowej 6 lipca 1943 miała tu miejsce akcja oddziału AK na niemiecką mleczarnię. 18 września 1944 rozbił się tu amerykański bombowiec B-17G "Do zobaczenia" por. Francisa Akinsa, niosący pomoc powstańcom w Warszawie; 8 osób z załogi zginęło, 2 wzięto do niewoli[4].

Jeszcze przed wojną zaczęto wznosić tu budynki z przeznaczeniem dla Wojskowej Szkoły Przeciwgazowej. Niedokończone budynki służyły w czasie wojny Niemcom, m.in. jako magazyny i warsztaty. Po wojnie powstał tu szpital, obecnie pediatryczny, do 1967 sanatorium przeciwgruźlicze dla młodzieży, gdzie po raz pierwszy w Polsce połączono naukę szkolną z leczeniem[5]. W pobliżu mieści się Centrum Badań Ekologicznych PAN.

Przy szpitalu zlokalizowane są: pętla autobusowa, miejsce po dawnej stacji kolejowej, nasyp kolejowy, miejsce wyjścia na puszczańskie szlaki turystyczne. 14 października 2006 na końcu alei brzozowej umieszczono głaz upamiętniający himalaistę i taternika, prezesa Mazowieckiego Klubu Górskiego Matragona, pomysłodawcy i organizatora maratonów pieszych w Puszczy Kampinoskiej, Andrzeja Zboińskiego.

We wsi znajduje się cmentarz mennonicki, całkowicie zdewastowany po 1945. Na jego terenie zachowały się nieliczne nagrobki.

W 2006 powstała tu nowa parafia rzymskokatolicka i w 2007 wzniesiona została kaplica w południowej części miejscowości, przy granicy z Dziekanowem Polskim.

Szlaki turystyczne[edytuj kod]

Zobacz też[edytuj kod]

Przypisy

  1. Spis powszechny 2011 - miejscowości statystyczne.. GUS, 2011.
  2. Zarządy osiedli. W: Biuletyn Informacji Publicznej [on-line]. Gmina Łomianki. [dostęp 2009-07-21].
  3. Statut samorządu mieszkańców sołectwa Dziekanów Leśny, Załącznik nr 4 do Uchwały Nr XVIII/112/2004 rady Miejskiej w Łomiankach z dnia 30 marca 2004 r (dostęp 22.12.2008)
  4. (B-17G Nr 43-38175 "I'll be seeing you/till we meet again" 568th Bomber squadron, 390th Bomber Group, Heavy, 8th Air Force) 568th Bomber squadron by Jean Vijgen (dostęp 22.12.2008) (ang.)
  5. Marian Kulik. Sanatorium Przeciwgruźlicze dla Młodzieży w Dziekanowie Leśnym. „Gazeta Łomiankowska”. Nr 2 (161) 28.01.2005. s. 6-7 (pol.). 

Bibliografia[edytuj kod]

  • Lechosław Herz: Przewodnik po Puszczy Kampinoskiej. Warszawa: "Sport i Turystyka", 1990. ISBN 83-217-2258-X.
'