Tworzenie stron internetowych

Miastkowo

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje wyzytówki online które przyciągną klientów w mieście Miastkowo. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Miastkowo - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Miastkowo" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Miastkowo warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Miastkowo" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Miastkowo" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Miastkowo i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Miastkowo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Miastkowo
Miastkowo, na pierwszym planie szkoła, w głębi kościół
Miastkowo, na pierwszym planie szkoła, w głębi kościół
Państwo  Polska
Województwo  podlaskie
Powiat łomżyński
Gmina Miastkowo
Liczba ludności (2006) 1000
Strefa numeracyjna (+48) 86
Kod pocztowy 18-413
Tablice rejestracyjne BLM
SIMC 0401785
Położenie na mapie gminy Miastkowo
Mapa lokalizacyjna gminy Miastkowo
Miastkowo
Miastkowo
Położenie na mapie powiatu łomżyńskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu łomżyńskiego
Miastkowo
Miastkowo
Położenie na mapie województwa podlaskiego
Mapa lokalizacyjna województwa podlaskiego
Miastkowo
Miastkowo
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Miastkowo
Miastkowo
Ziemia53°09′07″N 21°49′30″E/53,151944 21,825000

Miastkowowieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie łomżyńskim, w gminie Miastkowo, przy drodze krajowej nr 61.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa łomżyńskiego.

Miejscowość jest siedzibą gminy Miastkowo.

Historia[edytuj]

Miastkowo wzmiankowane w 1413 r. kiedy to książę Janusz darował Jakuczowi z Borkowa wójtostwo we wsi Zabiele. Gniazdo rodu Miastkowskich. Parafia wraz z kościołem erygowana przez księcia mazowieckiego Bolesława w 1451 r.[1] Według lustracji z 1660 r. miastkowskie starostwo niegrodowe zostało wydzielone ze starostwa wiźnieńskiego. W 1771 r. zarządzał nim Michał Staniszewski, skarbnik łomżyński, opłacając 534 zł. 27 gr. kwarty i 383 zł. 10 gr. hyberny.

W roku 1827 naliczono tu 27 domów i 270 mieszkańców[2].

Rozwój Miastkowa w XIX wieku był związany z budową traktu Berlin-Kowno-Petersburg. Do dziś znajduje się tu stacja dróżnika.

Pod koniec XIX wiek Miastkowo albo Miastków, miejscowość w powiecie łomżyńskim. Posiada kościół murowany, sąd gminny okr. II, urząd gminny, szkołę początkową, 487 mieszkańców i 3754 mórg obszaru[2].

Warunki naturalne[edytuj]

Miastkowo położone jest na terenie równinnym. Występują tu formy polodowcowe, z czym wiąże się występowanie struktur żwirowych. W pobliżu przepływa rzeka Ruż oraz strumień Bździążek, który obecnie jest w stanie zaniku.

Ekonomia[edytuj]

Wieś ma dobrze rozbudowaną infrastrukturę (wodociągi, elektryczność, telefonizacja). Rozwinął się przemysł drzewny, a tartak jest miejscem pracy ok. 150 osób. Dynamicznie rozwijają się również usługi.

Katolicyzm[edytuj]

W miejscowości znajduje się kościół, który jest siedzibą parafii Matki Bożej Różańcowej. W strukturze kościoła rzymskokatolickiego parafia należy do metropolii białostockiej, diecezji łomżyńskiej, dekanatu Łomża – św. Brunona.

Obiekty zabytkowe[edytuj]

Obiekty użyteczności publicznej[edytuj]

Urodzeni w Miastkowie[edytuj]

Konie czystej krwi arabskiej[edytuj]

Miastkowo słynie w społeczności Dubajskich wielbicieli rasy arabskiej ze swych wyśmienitych koni rozpłodowych. Jeden z koni z miejscowej prywatnej stadniny nazywający się "Zjawa" trafił w 2009r. do Dubajskiej stadniny koni rozpłodowych czystej krwi arabskiej jako prekursor przyszłych pokoleń koni tejże rasy.

Linki zewnętrzne[edytuj]

Przypisy

  1. abc Gmina Miastkowo, Wydawnictwo okolicznościowe Urzędu Gminy, Bydgoszcz 2011 r.
  2. ab Miastkowo w Słowniku geograficznym Królestwa Polskiego. T. VI: Malczyce – Netreba. Warszawa, 1885.
'