Tworzenie stron internetowych

Osielec

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy online które przyciągną klientów w mieście Osielec. Zapewniemy dokładne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, kreatywnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Osielec - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Osielec" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Osielec warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Osielec" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Osielec" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Osielec i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Osielec

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Osielec
centrum miejscowości
centrum miejscowości
Państwo  Polska
Województwo małopolskie
Powiat suski
Gmina Jordanów
Wysokość 425 m n.p.m.
Liczba ludności (2006) 3000
Strefa numeracyjna (+48) 18
Kod pocztowy 34-234
Tablice rejestracyjne KSU
SIMC 0431728
Położenie na mapie województwa małopolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa małopolskiego
Osielec
Osielec
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Osielec
Osielec
Ziemia49°40′50″N 19°46′55″E/49,680556 19,781944

Osielecwieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie suskim, w gminie Jordanów, nad rzeką Skawą.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa nowosądeckiego.

Po II wojnie światowej jeden z tzw. żołnierzy wyklętych, Zygmunt Szendzielarz, przebywał w Osielcu wraz z Lidią Lwow ps. „Lala”. 30 czerwca 1948 roku „Łupaszka” został schwytany przez UZB, a następnie przewieziony do Warszawy. 30 czerwca 2015 została odsłonięta tablica pamięci poświęcona Zygmuntowi Szendzielarzowi.

Położenie[edytuj kod]

Widok na Osielec oraz pasmo Polic
Osielec (3.) w gminie Jordanów

Osielec leży na pograniczu Beskidu Żywieckiego (Pasmo Polic) i Makowskiego. Od stacji PKP w Osielcu prowadzi zielony szlak na Cupel (887 m n.p.m.) – szczyt, przez który biegnie (prowadzący przez pasmo Polic) Główny Szlak Beskidzki. Wieś położona jest przy drodze w połowie drogi między Jordanowem a Makowem Podhalańskim.

Przemysł[edytuj kod]

W Osielcu jest dużo zakładów zajmujących się obróbką drewna, produkowana jest tu między innymi duża ilość palet oraz elementy do krzeseł, stołów itp. Rozwinięte jest także rolnictwo, uprawia się tu głównie ziemniaki i zboża (pszenica, żyto, owies, jęczmień). We wsi znajduje się jeden z większych w rejonie Europy wschodniej kamieniołomów piaskowca magurskiego założony przez Niemców w czasie II wojny światowej do pozyskania surowca na drogi. Po wojnie eksploatowany, by następnie w latach od ok. 1990 do 2004 pozostawać nieczynnym. 4 stycznia 2008 Olsztyńskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o zakupiła 100% udziałów od prywatnego właściciela. We wsi jest również betoniarnia, skład budowlany oraz market handlowy „Skrzat”. W Osielcu obecna również jest oczyszczalnia ścieków, która ma zatrzymać wypuszczanie ścieków komunalnych do Skawy, ponieważ zasilać ona będzie Zbiornik Świnna Poręba, z którego woda pitna będzie trafiać na Śląsk.

Kultura i religia[edytuj kod]

W Osielcu znajduje się szkoła podstawowa i gimnazjum im. Karola Szymanowskiego.

Działalność duszpasterską na terenie wsi prowadzi Kościół rzymskokatolicki, parafia św. Apostołów Filipa i Jakuba, dysponująca 180-letnim kościołem parafialnym, w stylu neoklasycystycznym.

Wieś jest również aktywna w sporcie, jest w niej drużyna piłkarska GKS „Świt Osielec” podzielona na seniorów, juniorów, trampkarzy oraz drużyna siatkarska „Osielski Kamień” składająca się z uczniów miejscowej szkoły. W Osielcu znajduje sie również tor motocrosowy na Przykcu.

'