Tworzenie stron internetowych

Pawonków

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy w internecie które przyciągną klientów w mieście Pawonków. Zapewniemy indywidualne podejście do Twojego biznesu. Atrakcyjne ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Pawonków - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Pawonków" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Pawonków warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Pawonków" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Pawonków" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Pawonków i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Pawonków

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Pawonków
Herb
Herb
Państwo  Polska
Województwo śląskie
Powiat lubliniecki
Gmina Pawonków
Wysokość 270 m n.p.m.
Liczba ludności (2008) 1 496 [1]
Strefa numeracyjna (+48) 34
Kod pocztowy 42-772
Tablice rejestracyjne SLU
SIMC 0142289
Położenie na mapie województwa śląskiego
Mapa lokalizacyjna województwa śląskiego
Pawonków
Pawonków
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Pawonków
Pawonków
Ziemia50°41′41″N 18°34′52″E/50,694722 18,581111

Pawonków (niem. Pawonkau[1]) – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie lublinieckim, w gminie Pawonków. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa częstochowskiego. Miejscowość jest siedzibą gminy Pawonków. Historycznie leży na Górnym Śląsku.

W okresie międzywojennym w miejscowości stacjonowała placówka Straży Granicznej I linii „Pawonków”[2].

Na terenie Pawonkowa znajdują się:

 • Urząd Gminy w Pawonkowie
 • Publiczna Szkoła Podstawowa
 • Publiczne Przedszkole im. Pluszowego Misia
 • Posterunek Policji
 • Urząd Pocztowy
 • Niepubliczny Zespół Opieki Zdrowotnej ARKADIA
 • Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, rok założenia 1922
 • Ludowy Klub Sportowy "Orzeł" Pawonków
 • Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Katarzyny
 • stacja kolejowa Pawonków

Nazwa[edytuj]

Niemiecki językoznawca Heinrich Adamy w swoim dziele o nazwach miejscowości na Śląsku wydanym w 1888 roku we Wrocławiu wymienia jako wcześniejszą nazwę miejscowości Pawonkow podając jej znaczenie "Wiesenquelle" czyli "źródło na łące"[3]

Przypisy

 1. http://www.verwaltungsgeschichte.de/sch_lublinitz.html
 2. Marek Jabłonowski, Bogusław Polak: Polskie formacje graniczne 1918−1839. Dokumenty organizacyjne, wybór źródeł. Tom II. Koszalin: Wydawnictwo Uczelniane Politechniki Koszalińskiej, 1999, s. 25. ISBN 83-87424-77-3.
 3. Heinrich Adamy: Die Schlesischen Ortsnamen ihre entstechung und bedeutung. Breslau: Verlag von Priebotsch`s Buchhandlung, 1888, s. 33.
kościół w Pawonkowie
'