Tworzenie stron internetowych

Kolbudy

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy internetowe które przyciągną klientów w mieście Kolbudy. Zapewniemy wyjątkowe podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Kolbudy - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Kolbudy" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Kolbudy warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Kolbudy" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Kolbudy" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Kolbudy i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Kolbudy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy wsi. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.
Kolbudy
Herb
Herb Kolbud
Kolbudy
Państwo  Polska
Województwo pomorskie
Powiat gdański
Gmina Kolbudy
Wysokość 79 m n.p.m.
Liczba ludności (2010) 3621
Strefa numeracyjna (+48) 58
Kod pocztowy 83-050
Tablice rejestracyjne GDA
SIMC 0163950
Położenie na mapie gminy Kolbudy
Mapa lokalizacyjna gminy Kolbudy
Kolbudy
Kolbudy
Położenie na mapie powiatu gdańskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu gdańskiego
Kolbudy
Kolbudy
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa lokalizacyjna województwa pomorskiego
Kolbudy
Kolbudy
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Kolbudy
Kolbudy
Ziemia54°16′11,75″N 18°27′52,30″E/54,269931 18,464528
Strona internetowa miejscowości

Kolbudy (kaszb. Kôlbùdë)[1] – duża wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie gdańskim, w gminie Kolbudy (do końca 2001 pod nazwą gmina Kolbudy Górne) nad Radunią przy drodze wojewódzkiej nr 221 i na trasie nieczynnej linii kolejowej nr 229 Pruszcz Gdański-Żukowo.

Kolbudy są siedzibą gminy, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz klubu sportowego GKS Kolbudy. Obszar sołectwa obejmuje również miejscowość Podwidlino (kaszb. Pòdwidlëno, niem. Podfidlin). Transport publiczny jest obsługiwany przez PKS. Prowadzi tędy Szlak Skarszewski – zielony znakowany szlak turystyczny.

W latach 1945-1998 miejscowość należała do województwa gdańskiego.

Do 20 grudnia 1998[2] miejscowość była administracyjnie podzielona na dwie części: Kolbudy Dolne (niem. Unter Kahlbude) i Kolbudy Górne (niem. Ober Kahlbude[3]). Według danych Ramułta (1899) Kolbudy Górne wraz z Podwidlinem, liczyły ogółem 405 mieszkańców, z tego było: 168 katolików Kaszubów, 6 ewangelików Kaszubów, 16 katolików Niemców oraz 215 ewangelików Niemców.

Po 2015 w centrum wsi na miejscu dawnych ogródków działkowych przy drodze wojewódzkiej przewidywane jest utworzenie parku z zadaszoną sceną i widownią na kilkaset miejsc oraz zespołem urządzeń sportowo-rekreacyjnych (w tym ścianką wspinaczkową) oraz ścieżką dydaktyczną (częściowo na pomostach) i placem zabaw[4]. Ponadto w 2017 podjęto decyzję o budowie przy szkole w Kolbudach basenu. Przewiduje się, że będzie on miał 25 m długości, 4 tory sportowe, 2 tory z urządzeniami rekreacyjnymi, brodzik dla dzieci, jacuzzi, saunę suchą i parową oraz salę do zajęć fitness[5].

Wspólnoty wyznaniowe[edytuj]

Jaz Kolbudy[edytuj]

Jaz Kolbudy
Jaz Kolbudy
Jaz od strony zalewu

Jaz Kolbudy jest pierwszym i zasadniczym urządzeniem hydrotechnicznym, które pozwala na osiąganie na niewielkiej Raduni tak wysokiej mocy. Jest to jaz o korpusie żelbetonowym, oparty na ściankach szczelnych drewnianych[7].

W skład jazu wchodzą:

  • jaz główny, składający się z trzech przęseł zamykanych klapkami z przeciwwagą,
  • jaz boczny, mający jedno przęsło zamykane jak w jazie głównym,
  • dwa upusty głębione o wymiarach 1,50x 1,70 m zamykane podwójnie zasuwami drewnianymi o napędzie ręcznym.

Maksymalna przepustowość urządzeń piętrzących 111,35 m³/s. Największy przepływ, 57 m³/s, odnotowano w marcu 1947 roku. Średni przepływ Raduni w przekroju tego jazu wynosi 5,28 m³/s. Na jazie następuje rozrząd wód Raduni na stare koryto, łączące się poniżej budowli z prawobrzeżnym dopływem Reknicą i na kanał derywacyjny o długości 1350 m, zawieszony na południowo-zachodnim skłonie wzgórza morenowego we wsi Kolbudy[7].

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. Dr F. Lorentz "Polskie i kaszubskie nazwy miejscowości na Pomorzu Kaszubskiem" (​ISBN 83-60437-22-X​) (​ISBN 978-83-60437-22-3​)
  2. Dz.U. z 1998 r. Nr 156, poz. 1026
  3. Rozporządzenie Ministrów: Administracji Publicznej i Ziem Odzyskanych z dnia 12 listopada 1946 r. o przywróceniu i ustaleniu urzędowych nazw miejscowości (M.P. z 1946 r. Nr 142, poz. 262)
  4. Kolbudy z parkiem kulturowym. „Flash - Panorama Pomorza. Pruszcz gdański i powiat gdański. Bezpłatny miesięcznik lokalny”, wrzesień 2014. Flash Press. 
  5. Kolbudy będą miały swój basen. „Flash - Panorama Pomorza. Pruszcz gdański i powiat gdański. Bezpłatny miesięcznik lokalny”, październik 2016. Flash Press. 
  6. Dane według raportów wyszukiwarki zborów (www.jw.org) z 5 czerwca 2014.
  7. ab Elektrownie Straszyn. [dostęp 2011-02-01].

Linki zewnętrzne[edytuj]

'