Tworzenie stron internetowych

Leśniów Wielki

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy internetowe które przyciągną klientów w mieście Leśniów Wielki. Zapewniemy szczegółowe podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Leśniów Wielki - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Leśniów Wielki" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Leśniów Wielki warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Leśniów Wielki" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Leśniów Wielki" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Leśniów Wielki i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Leśniów Wielki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Leśniów Wielki
Wiatrak koźlak z XIX w.
Wiatrak koźlak z XIX w.
Państwo  Polska
Województwo lubuskie
Powiat zielonogórski
Gmina Czerwieńsk
Wysokość 92 m n.p.m.
Liczba ludności (2009) 558[1]
Strefa numeracyjna (+48) 68
Kod pocztowy 66-016
Tablice rejestracyjne FZI
SIMC 0908857
Położenie na mapie gminy Czerwieńsk
Mapa lokalizacyjna gminy Czerwieńsk
Leśniów Wielki
Leśniów Wielki
Położenie na mapie powiatu zielonogórskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu zielonogórskiego
Leśniów Wielki
Leśniów Wielki
Położenie na mapie województwa lubuskiego
Mapa lokalizacyjna województwa lubuskiego
Leśniów Wielki
Leśniów Wielki
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Leśniów Wielki
Leśniów Wielki
Ziemia51°59′12″N 15°18′38″E/51,986667 15,310556
Strona internetowa miejscowości

Leśniów Wielki (niem. Groß-Lessen) – wieś w Polsce położona w województwie lubuskim, w powiecie zielonogórskim, w gminie Czerwieńsk.

W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa zielonogórskiego.

Nazwa[edytuj]

Według niemieckiego językoznawcy Heinricha Adamy nazwa miejscowości pochodzi od polskiej nazwy las[2]. W swoim dziele o nazwach miejscowych na Śląsku wydanym w 1888 roku we Wrocławiu jako najstarszą zanotowaną nazwę miejscowości wymienia zlatynizowaną wersję staropolskiej nazwy Lessin podając jej znaczenie „Waldau” czyli po polsku „Wieś w lesie”[2]. Niemcy początkowo zgermanizowali nazwę na Lessen[2], a później na Groß-Lessen w wyniku czego utraciła ona swoje pierwotne znaczenie.

Zabytki[edytuj]

Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisane są[3]:

  • Kościół filialny pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP, gotycki z XIV wieku, wielokrotnie przebudowywany w: XVII wieku, XIX wieku, jednonawowy, z prostokątnym prezbiterium i wieżą od zachodu. Na wyposażeniu późnogotycki tryptyk z 1516 r. oraz późnobarokowy ołtarz i ambona.
  • Kaplica grobowa, barokowa z 1714 roku.
  • Gorzelnia, obecnie dom mieszkalny z 1714 roku.
  • Koźlak (wiatrak), drewniany z XVIII wieku/XIX wieku o konstrukcji słupowej[4].
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP

Sport[edytuj]

W Leśniowie Wielkim istnieje drużyna piłkarska występująca w A klasie II grupie zielonogórskiej. Zespół został założony w 1973 roku.

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. Leśniów Wielki (pol.). [dostęp 2010-02-12].
  2. abc Heinrich Adamy, Die Schlesischen Ortsnamen ihre entstechung und bedeutung, Breslau: Verlag von Priebotsch`s Buchhandlung, 1888, s. 37.
  3. Rejestr zabytków nieruchomych woj. lubuskiego – stan na 31.12.2012 r., Narodowy Instytut Dziedzictwa, s. 104 [dostęp 2013-02-26].
  4. Stanisław Kowalski: Zabytki architektury województwa lubuskiego. Zielona Góra: Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków, 2010. ISBN 978-83-931526-0-5.
'