Tworzenie stron internetowych

Ożarowice

Oceń naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy www które przyciągną klientów w mieście Ożarowice. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i z dbałością o detale wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania na czasie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Ożarowice - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Ożarowice" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Ożarowice warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Ożarowice" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Ożarowice" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Ożarowice i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Ożarowice

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ożarowice
Herb
Herb Ożarowic
Państwo  Polska
Województwo śląskie
Powiat tarnogórski
Gmina Ożarowice
Sołectwo Ożarowice
Liczba ludności (2008) 1 532
Strefa numeracyjna (+48) 32
Kod pocztowy 42-625
Tablice rejestracyjne STA
SIMC 0222373
Położenie na mapie gminy Ożarowice
Mapa lokalizacyjna gminy Ożarowice
Ożarowice
Ożarowice
Położenie na mapie powiatu tarnogórskiego
Mapa lokalizacyjna powiatu tarnogórskiego
Ożarowice
Ożarowice
Położenie na mapie województwa śląskiego
Mapa lokalizacyjna województwa śląskiego
Ożarowice
Ożarowice
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Ożarowice
Ożarowice
Ziemia50°27′41″N 19°02′34″E/50,461389 19,042778

Ożarowicewieś w Polsce położona na terenie Zagłębia Dąbrowskiego, w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim, w gminie Ożarowice, siedziba Urzędu Gminy.

W latach 19731996 miejscowość była siedzibą gminy Tąpkowice. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa katowickiego.

Nazwa[edytuj]

Nazwę miejscowości w zlatynizowanej staropolskiej formie Ozorowicze wymienia w latach (14701480) Jan Długosz w księdze Liber beneficiorum dioecesis Cracoviensis[1]. We wzmiance o wsi Długosz notuje, że była ona własnością Mateusza Dzierzka Ozorowskiego.

Edukacja[edytuj]

W Ożarowicach znajduje się przedszkole oraz gimnazjum, które posiada nowoczesną halę sportową oddaną do użytku w kwietniu 2005. Do 1999 roku w miejscu obecnego gimnazjum funkcjonowała Szkoła Podstawowa im. Mariana Buczka.

Przedszkola:

Gimnazja:

Kultura i rozrywka[edytuj]

Biblioteki:

  • Filia biblioteczna nr 1 w Ożarowicach

Transport[edytuj]

Drogowy[edytuj]

Komunikacja pasażerska oparta jest wyłącznie na połączeniach autobusowych organizowanych przez MZKP Tarnowskie Góry. Linie autobusowe MZKP:

z wyjątkiem linii 179 są to jednak połączenia kursujące na potrzeby szkolne (85, 717) lub pojedyncze kursy (119, 246, 646). Rozkłady jazdy: MZKP KZK GOP

Kolejowy[edytuj]

Przez obszar Ożarowic przebiegała linia kolejowa nr 182 relacji Tarnowskie Góry-Siewierz-Zawiercie realizująca przez wiele lat przewozy zarówno pasażerskie, jak i towarowe. Istniała tu stacja kolejowa. Obecnie linia towarowa czynna jest jeszcze na odcinku Ożarowice-Zawiercie, odcinek Ożarowice-Tarnowskie Góry został w znacznej części rozkradziony, a pozostałości zostały rozebrane przez służby PKP. Budynki stacyjne zostały rozebrane. W związku z coraz bardziej rozwijającym się Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach planowana była budowa nowej linii kolejowej w kierunku Bytomia, Katowic i Gliwic jednak pomysłu nie zrealizowano. Obecnie PKP planuje rewitalizację linii Tarnowskie Góry – Zawiercie.

Sport[edytuj]

LKS Piast Ożarowice – sekcja piłki nożnej (klasa A), aikido oraz tenisa stołowego (liga okręgowa mężczyzn)

UKS Ożarowice – sekcja siatkówki żeńskiej – drużyna młodziczek (od 2008)

Religia[edytuj]

Rzymskokatolicka Parafia Świętej Barbary w Ożarowicach przynależy do dekanatu siewierskiego w diecezji sosnowieckiej.

Przypisy

  1. Joannis Długosz Senioris Canonici Cracoviensis, „Liber Beneficiorum”, Aleksander Przezdziecki, Tom II, Kraków 1864, s. 202.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'