Tworzenie stron internetowych

Przecław

Sprawdź naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy online które przyciągną klientów w mieście Przecław. Zapewniemy wyjątkowe podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i fachowe wykonanie zapewni Ci sukces. Miejsce w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, dokładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Nowoczesne technologie jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Przecław - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Przecław" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Przecław warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Przecław" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Przecław" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Przecław i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Przecław

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy miasta. Zobacz też: inne znaczenia tej nazwy.
Przecław
Kościół parafialny Wniebowzięcia NMP
Kościół parafialny Wniebowzięcia NMP
Herb
Herb Przecławia
Państwo  Polska
Województwo  podkarpackie
Powiat mielecki
Gmina Przecław
gmina miejsko-wiejska
Prawa miejskie 14711919, 2010
Powierzchnia 16,04[1] km²
Populacja (30.06.2016)
• liczba ludności
• gęstość

1739[2]
108,4 os./km²
Strefa numeracyjna
(+48) 17
Kod pocztowy 39-320
Tablice rejestracyjne RMI
Położenie na mapie województwa podkarpackiego
Mapa lokalizacyjna województwa podkarpackiego
Przecław
Przecław
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Przecław
Przecław
Ziemia50°11′36″N 21°28′48″E/50,193333 21,480000
TERC
(TERYT)
1811074
SIMC 0658828
Strona internetowa
BIP

Przecławmiasto[3] w Polsce położone w województwie podkarpackim, w powiecie mieleckim, w gminie Przecław; siedziba gminy Przecław, na lewym brzegu Wisłoki. Przez miasto, pomiędzy wzgórzami na których stoi zamek i kościół parafialny, przepływa potok o nazwie Słowik wpadający do Wisłoki [4].

W odległości ok. 2 km na wschód od miasta przebiega droga wojewódzka nr 985 i linia kolejowa nr 25 z przystankiem Przecław Tuszyma. Linia kolejowa jest w złym stanie i od roku 2009 obsługuje tylko ruch towarowy. Odległości drogowe od najbliższych miast to 16 km od Mielca i 20 km od Dębicy.

W Przecławiu działa rzymskokatolicka parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny należąca do dekanatu Mielec Południe w diecezji tarnowskiej.

Prywatne miasto szlacheckie lokowane w 1419 roku[5], położone było w drugiej połowie XVI wieku w powiecie pilzneńskim w województwie sandomierskim[6]. W latach 1975–1998 miejscowość położona była w województwie rzeszowskim.

Nazwa[edytuj]

Nazwę miejscowości w zlatynizowanej staropolskiej formie Przeczslaw wymienia w latach (1470-1480) Jan Długosz w księdze Liber beneficiorum dioecesis Cracoviensis[7].

Historia[edytuj]

Najstarsza znana wzmianka o Przecławiu pochodzi z 1258. Wówczas istniał już w Przecławiu kościół. Najstarsza pisana wzmianka o osadzie zwanej Przedzlaw pochodzi z 1419.

Pierwszym znanym właścicielem Przecławia był Klemens, który posiadał włości przecławskie w 1374[potrzebny przypis]. W wiekach XVXVI Przecław należał do rodziny Ligęzów. Kolejnymi właścicielami byli KrupkowiePrzecławscy.

Przecław utracił prawa miejskie w 1919[4]. 28 lipca 2009 Rada Ministrów zadecydowała o ponownym przyznaniu Przecławiowi praw miejskich od 1 stycznia 2010.

W 1910 na terenie parku zamkowego odkryto grób, którego powstanie szacuje się na czasy rzymskie.

Pałac w Przecławiu[edytuj]

Dokładnej daty budowy obiektu nie udało się ustalić do dnia dzisiejszego. Wiadomo, że pierwotnie był on drewniany i znajdował się w rękach Ligęzów do 1578. Następnie przeszedł w posiadanie rodziny Koniecpolskich. Na miejscu drewnianego dworu Andrzej Koniecpolski wzniósł murowany, piętrowy oraz podpiwniczony pałac, który do dnia dzisiejszego pełni rolę korpusu zamku przecławskiego.

Obecnie w budynku pałacu znajduje się restauracja i hotel. Obiekt częściowo jest też udostępniony do zwiedzania.

Osoby związane z miastem[edytuj]

Demografia[edytuj]

  • Piramida wieku mieszkańców Przecławia w 2014 roku[2].


Piramida wieku Przeclaw.png

Zobacz też[edytuj]

Przypisy

  1. Powierzchnia i ludność w przekroju terytorialnym w 2010 r.
  2. ab http://www.polskawliczbach.pl/Przeclaw, w oparciu o dane GUS.
  3. Dz.U. z 2009 r. Nr 120, poz. 1000 Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 lipca 2009 r. w sprawie utworzenia, ustalenia granic i nazw gmin oraz siedzib ich władz, ustalenia granic niektórych miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta.
  4. ab Witold Jarosz: Fragment „Historii Parafii Przecław”. [dostęp 2012-05-25].
  5. Zenon Guldon, Jacek Wijaczka, Skupiska i gminy żydowskie w Polsce do końca XVI wieku, w: Czasy Nowożytne, 21, 2008, s. 155.
  6. Województwo sandomierskie w drugiej połowie XVI wieku ; Cz.1, Mapy, plany, Warszawa 1993, k. 4
  7. Joannis Długosz Senioris Canonici Cracoviensis, "Liber Beneficiorum", Aleksander Przezdziecki, Tom II, Kraków 1864, str.295.
Widok od frontu
Widok od strony bramy
Wnętrze
Kopia Triumfu Galatei Rafaela na suficie Komnaty Muzycznej (zwanej także Komnatą Pompejańską)
Oficyna dworska


Linki zewnętrzne[edytuj]

'