Tworzenie stron internetowych

Marklowice

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony www które przyciągną klientów w mieście Marklowice. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i profesjonalne wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Marklowice - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Marklowice" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Marklowice warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Marklowice" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Marklowice" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Marklowice i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Marklowice

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy Marklowic w powiecie wodzisławskim. Zobacz też: Marklowice – inne znaczenia tej nazwy.
Marklowice
Herb
Herb Marklowic
Szkoła podstawowa w Marklowicach, którą ukończyła Monika Gruchmanowa
Szkoła podstawowa w Marklowicach, którą ukończyła Monika Gruchmanowa
Państwo  Polska
Województwo śląskie
Powiat wodzisławski
Gmina Marklowice
Liczba ludności (2008) 5 173[1]
Strefa numeracyjna (+48) 32
Kod pocztowy 44-321[2]
Tablice rejestracyjne SWD
SIMC 0988916
Położenie na mapie województwa śląskiego
Mapa lokalizacyjna województwa śląskiego
Marklowice
Marklowice
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Marklowice
Marklowice
Ziemia50°00′59″N 18°31′15″E/50,016389 18,520833

Marklowice (niem. Marklowitz) – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie wodzisławskim, siedziba gminy Marklowice. Historycznie na Górnym Śląsku.

W latach 1975-1994 miejscowość była dzielnicą Wodzisławia Śląskiego, zaś w latach 1995–1998 administracyjnie należała do województwa katowickiego.

Opis[edytuj]

Położona na pagórkowatym obszarze Płaskowyżu Rybnickiego. Najstarsze zapiski dotyczące wsi pochodzą z przełomu XIII i XIV wieku, co czyni ją jedną z najstarszych miejscowości ziemi wodzisławskiej. Historia Marklowic ściśle łączy się z dziejami sąsiedniego Wodzisławia.

Obecnie liczą około 5200 mieszkańców. Powierzchnia gminy to 14 km². W miastach i gminach bezpośrednio otaczających Marklowice mieszka ponad 400 tysięcy ludzi. Gmina należy do stowarzyszeń skupiających gminy, które mają wspólne problemy w zakresie komunikacji, prowadzonej na ich terenie działalności górniczej i przemysłowej oraz związanej z tym restrukturyzacji rynku zatrudnienia, mających wspólne cele w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego. Organizacje te to Stowarzyszenie Gmin Górniczych w Polsce, Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, Euroregion Silesia oraz w Śląski Związek Gmin i Powiatów.

W gminie działają: IV-ligowy klub piłkarski Polonia Marklowice, Towarzystwo Miłośników Marklowic, chór „Spójnia”, Koło Gospodyń Wiejskich, Klub Hodowców Drobnego Inwentarza. W gminie działa też Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy mogący poszczycić się wieloma sukcesami osiąganymi w skali kraju w biegach narciarskich. Wydawany jest też dwumiesięczny biuletyn samorządowy - „Kurier Marklowicki”. Do najważniejszych imprez organizowanych w gminie należy zaliczyć Dni Marklowic, Dożynki, Karczmę Piwną, Biesiadę Śląską, oraz cykl wakacyjnych spotkań przy muzyce „Letnie Granie i Śpiewanie”.

Poza tym w gminie działa około 250 podmiotów gospodarczych. W przeciągu swojego krótkiego istnienia (od 30 grudnia 1994 r.[3]) gmina Marklowice zaliczona została do "Złotej Setki" gmin najbardziej dynamicznie rozwijających się w rankingu sporządzonym przez "Rzeczpospolitą". By zachować ten poziom rozwoju, gmina przygotowała ofertę terenów pod lokalizację inwestycji przemysłowych i usługowych: w 1999 r. opracowany został projekt Strefy Aktywności Gospodarczej - SAG. Strefa położona jest w środkowo-wschodniej części gminy, przy drodze wojewódzkiej nr 932, prowadzącej ruch tranzytowy z Katowic i innych miast Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego do granicy państwa w Chałupkach. Natężenie ruchu na tej drodze dochodzi do 10 000 pojazdów na dobę. Strefa położona jest też w niewielkiej odległości od autostrad: A1 - Gdańsk-Łódź-Ostrawa, która osiągana jest w węzłach: "Świerklany" i "Mszana" (odległość od obydwu węzłów to ok. 4 km) oraz A4 Wschód-Zachód (odległość od węzła w Gliwicach-Sośnicy 40 km). Teren Strefy uzbrajany jest przy współudziale środków finansowych Unii Europejskiej.

Ciekawostka: miejscowość znana z licznych dowcipów na temat jej mieszkańców.

Dzielnice[edytuj]

W skład miejscowości wchodzą następujące części:

 • Marklowice Dolne - w zachodniej części Marklowic, przy drodze wojewódzkiej nr 932, graniczą z Wodzisławiem Śląskim
 • Marklowice Górne - na wschód od Marklowic Dolnych przy drodze DW932 w kierunku Świerklan,
 • Chałupki - przy drodze powiatowej, w kierunku Rybnika i Radlina.
 • Grodzisko - w zachodniej części Marklowic, na południe od Marklowic Dolnych, przy granicy z Wodzisławiem Śląskim,
 • Praga - na południu Marklowic, przy drodze w kierunku Połomi,
 • Wilczek - na wschód od Marklowic Górnych, przy drodze DW932, na granicy ze Świerklanami.
Integralne części wsi Marklowice[4][5]
SIMC Nazwa Rodzaj
0944920 Grodzisko część wsi
0944959 Kępa część wsi
0945002 Marklowice-Chałupki część wsi
0945019 Marklowice Dolne część wsi
0945025 Marklowice Górne część wsi
0945031 Marklowice-Praga część wsi
0945189 Wilczek część wsi

Sport[edytuj]

Polonia Marklowice – klub sportowy w Marklowicach. Powstał w 1922 roku.

Religia[edytuj]

Na terenie Marklowic działalność duszpasterską prowadzą następujące kościoły:

Znani ludzie urodzeni w miejscowości[edytuj]

Przypisy

 1. Ludność Polski 2008 GUS
 2. Oficjalny Spis Pocztowych Numerów Adresowych. Poczta Polska S.A., styczeń 2013. [dostęp 2014–03–09]. s. według wyboru.
 3. Dz.U. z 1994 r. Nr 132, poz. 671
 4. Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2012 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części. „Dziennik Ustaw”. Nr 29, poz. 200, s. 1867, 2013–02–15. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. [dostęp 2014–03–09]. 
 5. TERYT (Krajowy Rejestr Urzędowego Podziału Terytorialnego Kraju). Główny Urząd Statystyczny. [dostęp 18.11.2015].


Linki zewnętrzne[edytuj]

'