Tworzenie stron internetowych

Pruchnik

Zobacz naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje strony internetowe które przyciągną klientów w mieście Pruchnik. Zapewniemy szczegółowe podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, ładnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają oferenta do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Pruchnik - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Pruchnik" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Pruchnik warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Pruchnik" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Pruchnik" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Pruchnik i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Pruchnik

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy miasta. Zobacz też: Próchnik.
Pruchnik
Drewniana zabudowa rynku
Drewniana zabudowa rynku
Herb Flaga
Herb Pruchnika Flaga Pruchnika
Państwo  Polska
Województwo  podkarpackie
Powiat jarosławski
Gmina Pruchnik
gmina miejsko-wiejska
Prawa miejskie 1436
Burmistrz Wacław Szkoła
Populacja (30.06.2016)
• liczba ludności
• gęstość

3757[1]
188,7 os./km²
Strefa numeracyjna
(+48) 16
Kod pocztowy 37-560
Tablice rejestracyjne RJA
Położenie na mapie województwa podkarpackiego
Mapa lokalizacyjna województwa podkarpackiego
Pruchnik
Pruchnik
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Pruchnik
Pruchnik
Ziemia49°54′22″N 22°30′58″E/49,906111 22,516111
TERC
(TERYT)
1804074
SIMC 0608316
Strona internetowa

Pruchnik (łac. Prochnicensis) – miasto[2] w południowo-wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim, w powiecie jarosławskim, siedziba gminy Pruchnik.

Miasto leży nad rzeką Mleczką, na południowych krańcach powiatu jarosławskiego, przy drodze z Rzeszowa do Przemyśla. Miejscowość zabytkowa – charakterystyczne drewniane domy z podcieniami.

Okolica – tereny typowo rolnicze, krajobraz pagórkowaty, słabo zalesiony, od południa widoczne trochę wyższe, zalesione wzniesienia Pogórza Dynowskiego.

Miejscowość, leżąc z dala od głównych szlaków komunikacyjnych, zachowała sporo z charakteru XIX-wiecznych miasteczek galicyjskich, zarówno w wyglądzie domów, nazewnictwie ulic, jak i mentalności mieszkańców. Układ ulic z dużym rynkiem oraz nieformalny podział na Miasto, Pruchnik Dolny i Pruchnik Górny (dwa ostatnie określane jako Pruchnik Wieś).

W czwartki odbywa się targ.

Prywatne miasto szlacheckie lokowane w 1436 roku położone było w XVI wieku w województwie ruskim[3].

Historia[edytuj]

Prawa miejskie ok. 1370, prywatna miejscowość kolejnych rodów szlacheckich i rycerskich, w XVII w. ok. 600 mieszkańców i kilka cechów rzemieślniczych. W późniejszych latach stopniowy spadek znaczenia ekonomicznego i w 1934 utrata praw miejskich.[potrzebny przypis] Niegdyś miasteczko było ważnym dla okolicy ośrodkiem handlu i rzemiosła.

Po walkach z okupacyjnymi wojskami niemieckimi miasto zostało zajęte przez wojska radzieckie 27 lipca 1944[4].

W latach 1975–1998 leżał w województwie przemyskim.

Po 77 latach 1 stycznia 2011 r. Pruchnik odzyskał prawa miejskie.

Architektura[edytuj]

Rynek
Jeden z domów przy rynku
Domy w zabudowie przy rynku
Domy przy rynku

Centrum zachowało oryginalny układ przestrzenny ukształtowany zapewne jeszcze w czasach lokacji miasta, z rynkiem i wybiegającymi zeń kilkoma uliczkami. Z mocno przetrzebionej, typowej małomiasteczkowej zabudowy drewnianej zachowało się ok. 40 budynków w większości z charakterystycznymi podcieniami, będących niegdyś jednocześnie miejscem zamieszkiwania, warsztatem rzemieślniczym i punktem handlu. Część z nich została odnowiona. Najstarsze pochodzą z XVIII wieku.

Demografia[edytuj]

Piramida wieku mieszkańców Pruchnika w 2014 roku[1].
Piramida wieku Pruchnik.png

Religia[edytuj]

Kultura[edytuj]

Osoby związane z Pruchnikiem[edytuj]

Urodzeni w Pruchniku
Inni

Przypisy

  1. ab http://www.polskawliczbach.pl/Pruchnik, w oparciu o dane GUS.
  2. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 lipca 2010 r. w sprawie ustalenia granic i nazw gmin oraz siedzib ich władz, ustalenia granic niektórych miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, Dz.U. z 2010 r. Nr 138, poz. 929
  3. Zenon Guldon, Jacek Wijaczka, Skupiska i gminy żydowskie w Polsce do końca XVI wieku, w: Czasy Nowożytne, 21, 2008, s. 170.
  4. ВОВ-60 – Сводки.
  5. Kronika. „Nowa Reforma”, s. 2, Nr 226 z 4 października 1905. 
  6. PTTK w Przemyślu.

Linki zewnętrzne[edytuj]

'