Tworzenie stron internetowych

Kolonia Poczesna

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje sklepy www które przyciągną klientów w mieście Kolonia Poczesna. Zapewniemy szczegółowe podejście do Twojego biznesu. Niskie ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Strona internetowa jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają kupującego do skorzystania z Twojej oferty. Aktualne rozwiązania jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Kolonia Poczesna - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Kolonia Poczesna" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Kolonia Poczesna warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Kolonia Poczesna" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Kolonia Poczesna" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Kolonia Poczesna i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Kolonia Poczesna

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Kolonia Poczesna
Szkoła Podstawowa im. G. Morcinka w Poczesnej
Szkoła Podstawowa im. G. Morcinka w Poczesnej
Państwo  Polska
Województwo śląskie
Powiat częstochowski
Gmina Poczesna
Sołectwo Kolonia Poczesna
Liczba ludności (2008) 1 026
Strefa numeracyjna (+48) 34
Kod pocztowy 42-262
Tablice rejestracyjne SCZ
SIMC 0142438
Położenie na mapie województwa śląskiego
Mapa lokalizacyjna województwa śląskiego
Kolonia Poczesna
Kolonia Poczesna
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Kolonia Poczesna
Kolonia Poczesna
Ziemia50°42′19″N 19°08′39″E/50,705278 19,144167

Kolonia Poczesnawieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie częstochowskim, w gminie Poczesna. Siedziba sołectwa. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa częstochowskiego.

Położenie[edytuj]

Kolonia Poczesna przylega do rzeki Warty, leżąc w jej dolinie. Obszar ten objęty jest przez mezoregion Obniżenie Górnej Warty, który stanowi część Wyżyny Woźnicko-Wieluńskiej. Ta natomiast wchodzi w obszar Wyżyny Śląsko-Krakowskiej. Zlewisko Warty jest pod ochroną. Przez wieś przepływa mała rzeczka wpadająca do Warty, mająca swe źródło w okolicach Bargłów. Miejscowość znajduje się 3 kilometry na południowy-wschód od Poczesnej, przylegając do jej granic. Znajduje się 12 kilometrów na południe od Częstochowy oraz 52 km na północ od stolicy województwa śląskiego, Katowic.

Historia[edytuj]

W dwudziestoleciu międzywojennym oraz powojennym wieś była siedzibą gromady, w gminie Poczesna, powiecie częstochowskim, w województwie kieleckim. Podczas II wojny światowej zginęło 5 mieszkańców wsi- dwóch żołnierzy- uczestników wojny obronnej 1939 roku, jeden żołnierz Armii Krajowej, dwóch zostało zamordowanych przez żołnierzy niemieckich. W latach 1954-1973 Kolonia Poczesna wchodziła w obszar gromady Poczesna, w powiecie częstochowskim, w województwie stalinogrodzkim (od 1956 r. katowickim). Na terenie wsi znajdują się budynki użyteczności publicznej: ośrodek zdrowia, szkoła podstawowa im. G. Morcinka, przedszkole oraz remiza strażacka. Gminny Zespół Ośrodków Zdrowia znajduje się w budynku wybudowanym w 1937 roku, gdzie przed II wojną światową znajdowała się szkoła podstawowa im. Józefa Piłsudskiego. Budynek w latach 2009-2010 przeszedł generalny remont. W 1965 roku przy wsparciu przedsiębiorstwa Kopalni Rud Żelaza "Osiny" wybudowano budynek szkoły podstawowej (tzw. tysiąclatkę). W 2011 roku, po wyburzeniu starej szkoły otwarto nowy budynek. Ochotnicza Straż Pożarna w obecnym miejscu ma siedzibę od 1926 roku. Remiza została wybudowana w latach 1954-1962.

W 2008 roku miejscowość zamieszkiwały 1026 osoby. W latach 70. i 80. na dawnych polach parafialnych utworzono osiedle domów jednorodzinnych.

W 2010 roku miejscowość została nawiedzona przez powódź w wyniku wylania rzeki Warty.

Kopalnie rud żelaza[edytuj]

Wieś leży w Częstochowskim Obszarze Rudonośnym. W okolicach ulic Małej i Wiśniowej znajdowały się szyby wentylacyjne kopalni rud żelaza "Ludwik" w Poczesnej działającej do lat 50. XX w. Wzdłuż ulicy Szkolnej biegła linia kolei wąskotorowej od tej kopalni do Kolonii Borek, a następnie do pieców prażalniczych w Poraju. W latach 1900-1901 oddano do użytku linię kolei wąskotorowej, służącą kopalniom rud żelaza. Linia biegła z miejscowości Walaszczyki do Kolonii Poczesnej przez Kopalnię Rud Żelaza Dźbów, Kuźnicę, Hutę Starą i Szyb Romuald. W 1900 roku otworzono również linię biegnącą z Liszki Dolnej 1 do Kopalni Rud Żelaza Osiny. Linia ta biegła przez miejscowości: Walaszczyki, Nowa Kuźnica, kopalnia Maria w Sobuczynie, kopalnia Włodzimierz w Hucie Starej B, Kolonia Poczesna, Kolonia Borek, Szyb Tadeusz. Obie linie zostały rozebrane w 1980 roku, z powodu zamknięcia kopalń rud żelaza.

Parafia rzymskokatolicka[edytuj]

Parafianie wyznania rzymskokatolickiego podlegają parafii św. Jana Chrzciciela w Poczesnej[1].

Komunikacja[edytuj]

Drogi[edytuj]

Linie autobusowe[edytuj]

  • W Kolonii Poczesnej znajdują się przystanki autobusowe obsługiwane przez połączenia PKS Częstochowa: Tarnowskie Góry-Częstochowa, Katowice- Pajęczno.
  • Miejscowość jest obsługiwana przez dwie linie autobusowe MPK Częstochowa: 53, 65 i 68 .

Przypisy

  1. Poczesna – Św. Jana Chrzciciela |, kuriaczestochowa.pl [dostęp 2016-05-13].

Bibliografia[edytuj]

'