Tworzenie stron internetowych

Kolonowskie

Poznaj naszą ofertę w zakresie tworzenia stron www oraz sklepów internetowych. Nasza firma oferuje wyzytówki online które przyciągną klientów w mieście Kolonowskie. Zapewniemy szczególne podejście do Twojego biznesu. Konkurencyjne ceny i dobre wykonanie zapewni Ci sukces. Adres w internecie jest jedną z metod na pozyskanie klientów dla Twojego biznesu, profesjonalnie wykonana strona jest jednym z elementów który zachęcają klienta do skorzystania z Twojej oferty. Rozwiązania z wysokiej półki jakie wykorzystujemy zapewniają skuteczne wykonanie naszej usługi.

Strony internetowe

Jeżeli chesz mieć własną stronę internetową, a Twoja firma znajduje się w miejscowości Kolonowskie - dobrze trafiłeś. Projektujemy, wdrażamy i tworzymy strony internetowe dla każdego. Napewno chesz aby klient wpisując w wyszukiwarkę nazwę "Twojej firmy + Kolonowskie" uzyskał informację o Twojej stronie oraz ofercie Twojej firmy. Dlatego jeżeli chcesz aby Twoja firma była dobrze widoczna kiedy wyszuka się informacje o mieście Kolonowskie warto stworzyć stronę korzystająć z naszych usług.
Pamietaj! jeśli "Strony Internetowe Kolonowskie" to tylko My.

Sklepy internetowe

Chcesz aby twój sklep był popularny i aby ludzie mogli go łatwo znaleźć, aby wpisując w wyszukiwarkę "sklep Kolonowskie" mogli trafić do twojej witryny i szybko oraz wygodnie zrobić zakupy? Potrzebujesz wydajnego i profesjonalnie wykonanego sklepu internetowego? Napisz teraz do nas. Projektujemy profesjonalne sklepy internetowe, dzięki naszym usługom możesz sprzedawać szybko i wygodnie w Internecie, na terenie miasta Kolonowskie i w całej Polsce!

Portfolio

Poniżej mozesz zobaczyć kilka nszych prac. Pamiętaj każdy sklep projektujemy indywidualnie pod konkretne potrzeby..

O mieście: Kolonowskie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy miasta. Zobacz też: Kolonowskie (ujednoznacznienie).
Kolonowskie
Herb
Herb Kolonowskiego
Państwo  Polska
Województwo  opolskie
Powiat strzelecki
Gmina Kolonowskie
gmina miejsko-wiejska
Prawa miejskie 1973
Burmistrz Norbert Koston
Powierzchnia 55,84 km²
Populacja (30.06.2016)
• liczba ludności
• gęstość

3 343[1]
60,0 os./km²
Strefa numeracyjna
77
Kod pocztowy 47-110
Tablice rejestracyjne OST
Położenie na mapie województwa opolskiego
Mapa lokalizacyjna województwa opolskiego
Kolonowskie
Kolonowskie
Położenie na mapie Polski
Mapa lokalizacyjna Polski
Kolonowskie
Kolonowskie
Ziemia50°39′11″N 18°23′20″E/50,653056 18,388889
TERC
(TERYT)
1611034
SIMC 0965631
Urząd miejski
ul. Księdza Czerwionki 39
47-110 Kolonowskie
Strona internetowa

Kolonowskie (dodatkowa nazwa w j. niem. Colonnowska, w latach 1936-1945 Grafenweiler[2]) - miasto na Górnym Śląsku, w województwie opolskim, w powiecie strzeleckim, położone nad Małą Panwią, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kolonowskie. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do dawnego woj. opolskiego.

Według danych z 30 czerwca 2008 miasto liczyło 3382 mieszkańców[3].

Położenie[edytuj]

Rzeka Bziniczka - odcinek leśny w okolicach Kolonowskiego

Kolonowskie leży na Nizinie Śląskiej, blisko granicy z Wyżyną Śląską. Przez Kolonowskie przebiega droga wojewódzka nr 463 oraz Linia kolejowa nr 144 Opole – Tarnowskie Góry, na której funkcjonuje przystanek Kolonowskie.

Przez miejscowość przepływa rzeka Mała Panew oraz jej dopływ Bziniczka uchodząca do Małej Panwi w Kolonowskiem.

Nazwa[edytuj]

W okresie hitlerowskiego reżimu w latach 1936-1945, miejscowość nosiła nazwę Grafenweiler[4].

Opis[edytuj]

Na terenie Kolonowskiego działają m.in.: ośrodek zdrowia, placówki handlowe i zakłady rzemieślnicze, biblioteka publiczna, przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum, Miejsko-Gminne Centrum Kulturalno-Sportowe wraz z boiskiem, kręgielnia, klub piłkarski KS Unia Kolonowskie, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, koło Mniejszości Niemieckiej, orkiestra dęta, koło Polskiego Związku Wędkarskiego, koła łowieckie „Leśnik” i „Daniel”, oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, Rodzina Kolpinga, Caritas parafialny i koło przyjaciół Hochdahl–Cergy–Kolonowskie.

Historia[edytuj]

Kościół pw. Niepokalanego Serca Maryi

W roku 1780 właściciel ziem hrabia Colonna zlecił wybudowanie huty wraz z wielkim piecem nad rzeką Brzinitzka (Bziniczka), będącej prawym dopływem rzeki Malapane (Mała Panew). Wokół huty powstała mała osada robotnicza, która w roku 1797 przyjęła nazwę Colonnowska, od nazwiska swojego założyciela Philipp Graf Colonna. Wybudowany kanał hutniczy łączył huty w Zawadzki (Zawadzkie), Colonnowska (Kolonowskie) i Vossowska (Fosowskie). Rzeka Malapane (Mała Panew) natomiast służyła do transportu towarów do Deschowitz (Zdzieszowice), gdzie przeładowywano towar i transportowano dalej Odrą. W roku 1805 powstał drugi wielki piec. Po śmierci hrabiego majątek po nim odziedziczył Andreas Maria Graf von Renard, który przyczynił się do dalszej rozbudowy zakładów. Mimo wielkich starań zakłady w Colonnowska coraz bardziej traciły na znaczeniu. W 1921 roku zamknięto hutę, a w 1926 odlewnię. W 1880 roku ruszyła nasycalnia drewna, obecnie: Kopgard Sp. z o.o.. W 1907 roku, nowy właściciel ziemski, Fürst Christian Ernst zu Stolberg-Wernigerode wydał zlecenie na budowę fabryki kartonów (Kartonagenfabrik), istniejącej do dzisiaj pod nazwą Packprofil Sp. z o.o. J.V.. Produkcja ruszyła w 1908 roku. W 1933 roku została wybudowana kaplica i Kolonowskie powoli odłączyło się od parafii Staniszcze Wielkie. W 1942 roku Kolonowskie stało się samodzielną parafią, a kościół pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny został wybudowany w roku 1954 i wyróżnia się rzadko spotykaną na Górnym Śląsku architekturą.

Demografia[edytuj]

  • Piramida wieku mieszkańców Kolonowskiego w 2014 roku [1].


Piramida wieku Kolonowskie.png

Zabytki[edytuj]

Kościół ewangelicki w dzielnicy Fosowskie

Według rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa na listę zabytków wpisany jest[5]:

  • dom - biura huty, ul. Leśna 8, drewniany, z k. XVIII w.

Zobacz też[edytuj]

Gmina Kolonowskie

Linki zewnętrzne[edytuj]

Przypisy

  1. ab http://www.polskawliczbach.pl/Kolonowskie, w oparciu o dane GUS.
  2. Rozporządzenie Ministrów: Administracji Publicznej i Ziem Odzyskanych z dnia 12 listopada 1946 r. o przywróceniu i ustaleniu urzędowych nazw miejscowości (M.P. z 1946 r. Nr 142, poz. 262)
  3. Lucyna Nowak, Joanna Stańczyk, Agnieszka Znajewska: Ludność. Stan i struktura w przekroju terytorialnym (Stan w dniu 30 VI 2008 r.). Warszawa: Główny Urząd Statystyczny, 2008. ISSN 1734-6118. (pol.)
  4. http://www.verwaltungsgeschichte.de/strehlitz.html
  5. Rejestr zabytków nieruchomych woj. opolskiego. Narodowy Instytut Dziedzictwa. [dostęp 12.1.2013]. s. 115.
'